Тема. Фея Чистюля в гостях у подруги Музики
Мета. Формувати групи компетентностей:
- компетентність спілкування державною мовою через виконання українських дитячих пісень;
- компетентність уміння вчитися впродовж життя;
- компетентність екологічної грамотності і здорового життя шляхом пояснення важливості особистої гігієни та дотримання правил санітарії;
- соціальну та громадянську компетентності шляхом формування ефективної взаємодії учнівського колективу;
- формування мистецької компетентності:
Обладнання. Телевізор (ноутбук, проєктор), пазли
Тип уроку. Інтегрований урок (музичне мистецтво та ЯДС)
Хід уроку
І. Організаційна частина
Слайд 1. Вхід учнів до класу під музику.
Слайд 2. Музичне привітання
Розбудило сонечко нас з тобою,
Повело нас сонечко за собою.
Хлопчики, дівчатка – я і ти,
Привітаймось разом : до, ре, мі!
До, ре, мі! До, ре, мі!
Привітаймось разом : до, ре, мі!
Слайд 3. - Для роботи на уроці вам потрібні: гарний настрій, голос, вушка, ручки , ніжки, увага та пам'ять.
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація уроку
Слайд 4. – Послухайте вірш Антоніни Грицаюк і спробуйте здогадатися, про що ж піде мова на сьогоднішньому незвичайному уроці музики.
Замазура
Хто це, хто це? Замазура!
Це напевно хлопчик Юра,
Та його і не впізнати,
Як загадку відгадати?
Треба добре працювати,
Щоб Юркові ладу дати,
Вмити щічки, шию, вуха,
На голові в нього завірюха.
Треба чуба причесати,
Щоб ладу для нього дати,
Ну а потім руки мити
Не знайти час відпочити.
Треба нігтям ладу дати,
Щоб той бруд повишкрібати,
Ну, а ноги в синяках,
Бруду більш, як на руках.
Треба мило в руки брати,
Юру мити вимивати,
А сорочка та штани,
Як земля вони брудні.
Всі працюють мама, тато,
Миють хлопчика завзято,
Це не та вже замазура,
Це охайний хлопчик Юра. (Антоніна Грицаюк)
"Чистота - запорука здоров'я", - говорить народна мудрість. Чистота допомагає запобігти різним захворюванням.
Слайд 5. - У гості до своєї подруги Музики завітала Фея Чистюля. Вона перевірить , чи знаєте ви , як залишатися чистими, охайними та привабливими.
Слайд 6. - Отже, наш урок так і буде називатися «Фея Чистюля в гостях у подруги Музики »
ІІІ. Основна частина уроку
Слайд 7.
1. Чищу зубки кожен день
Дуже добре й швидко.
Мені в цьому допоможе
Моя зубна… Щітка.
2. Будуть зубки здоровенькі —
Я почищу їх гарненько.
Візьму в руки зубну щітку,
Густу і пухнасту.
Що, крім цього, треба дітки?
Ще й зубну…Пасту.
3. Як купатися ідеш
І мене також береш.
Я гладеньке й запашне,
Ти намилюєш мене.
Всі мікроби змило
Я — корисне… Мило.
4. Коли миюсь чи вмиваюсь,
Потім ним я витираюсь.
Витирати сухо звик
Мій м’якесенький… Рушник.
5. Якщо руки ваші в ваксі,
Якщо на ніс сіли клякси,
Хто тоді ваш перший друг,
Змиє бруд з лиця і рук? Вода.
6. Він по зачісках мастак,
Вас причеше гарно так.
Розчесав моє волосся,
Так давно вже повелося,
Що охайний молодець,
Той, хто має…Гребінець.
7. Хто завжди правду каже?
Який є, таким покаже,
І без слів про все розкаже.
На нього дивишся, а себе бачиш. Дзеркало.
8. Ліг в кишеню і вартую,
плаксі, реві та бруднулі
Витру вранці струмочки сліз,
не забуду і про ніс. Носовичок.
Слайд 8 . Перегляд відео https://www.youtube.com/watch?v=rseCdv1QuRg
Слайд 9 . А це завдання від Подруги Феї Чистюля Музики.
Прислів'я
Не вмивши лице - за стіл не сідають.
Мило сіре - та миє біло.
На шиї хоч гречку сій.
Чистота – запорука здоров’я.
Чисто не в тому будинку, де мітлою часто метуть, а в тому, де не смітять.
Тільки тому господареві честь, в чиєму домі порядок є.
Нагадаємо правила при співі.
Слайд 10 . Щоби правильно співати,
треба сісти або стати.
Спинки рівні, як тростинка,
руки вниз чи на коліна.
Раз — увага!
Два — вдихаймо!
Три — співати починаймо!
Слайд 11.
https://www.youtube.com/watch?v=wY-mPaTEHa4
Вивчення пісні (на вибір вчителя)
Слайд 12 .
https://www.youtube.com/watch?v=0V_APvai_ws
або
https://www.youtube.com/watch?v=jnozBTGmL48
Слайд 13 . Оберіть смайлик із певним настроєм , який відповідає характеру музики пісні.
Слайд 14 . «Рух – це здоров’я». А отже і нам потрібна хвилинка для розминки. Ось яку ритмічну вправу приготувала для нас Фея Чистюля.
Ритмічна вправа «Ніжки-долоньки».
https://www.youtube.com/watch?v=_iTeT9jXgtw
Слайд 15. Феї Чистюлі подобається, як ви працюєте на уроці. Але завдання ще не закінчилися. Вона пропонує вам наступне випробовування - на швидкість скласти пазли. (шампунь, ванна, мікроби, брудні руки або на вибір учителя) Додаток1
ІV. Підсумок уроку.
Ну ось, ми підійшли до завершення незвичайного уроку. Фея Чистюля разом із подругою Музикою підготували вам багато цікавих завдань. Я сподіваюсь вам сподобалось.
Рефлексія
Слайд 16 . Вправа «Закінчи речення»
Приваблива для мене людина, яка ….
Щоб бути привабливою людиною, я буду ….
Слайд 17 . Отже, я переконана, що ви, діти, будете дотримуватися чистоти для збереження і зміцнення власного здоров'я. Співайте, танцюйте, мийте руки, чистіть зуби та будьте здорові.
(Наприкінці уроку можна показати фрагмент м\ф «Мийдодір»)
https://www.youtube.com/watch?v=TA-6H0UJ9i0
Вихід учнів з класу під музику.