Мета:
Тип уроку: Комбінований урок
Урок 2
Тема: Інформаційні процеси: зберігання, опрацювання, передання та пошук повідомлень
Мета:
Тип уроку: Комбінований урок
Хід уроку:
I. Організаційний момент. Вітання, перевірка присутніх.
II. Актуалізація знань.
Усне опитування:
1. Що таке інформація?
2. Що таке повідомлення?
3. Якими способами можна подавати повідомлення?
4. Як людина сприймає повідомлення?
IІІ.Навчальна діяльність
Інформаційний процес включає:
З кожним роком в світі об’єм інформації збільшується в декілька разів. В середині ХХ століття з’явилось поняття комп’ютерного вибуху, коли людина повинна була володіти таким об’ємом інформації, що в пам’яті вже важко його зберегти. І тут на допомогу людині прийшов комп’ютер. З появою цієї техніки з’явилися нові науки – кібернетика, інформатика, експертні системи, нейронні мережі та ін.
Існують такі види інформаційних технологій: пошта, письмо, телефон, телеграф, електрона пошта та ін.
Фізкультхвилинка
Хто здоровим хоче буть,
Про зарядку не забудь!
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись,
Руки вгору, руки в боки,
І зроби чотири кроки,
Дерева високі-високі,
Травичка низенька-низенька,
Вітер дерева колише, гойдає,то вниз пригинає.
Птахи з дерев летять, відлітають,
А учні тихенько на місця сідають.
ІV.Гра
Гра «Хто є хто? Джерело-споживач-носій»
Прокоментуйте інформаційні процеси, заповнюючи наведену таблицю:
№ |
Процес |
Джерело |
Споживач |
Носій |
1 |
Перегляд новин по телевізору |
|
|
|
2 |
Користувач грає у комп’ютерну гру |
|
|
|
3 |
Дистанційне складання іспиту |
|
|
|
4 |
Автоматичне керування роботом |
|
|
|
5 |
Учень пише вірш |
|
|
|
6 |
Двері відчиняються ключем |
|
|
|
7 |
Учні малюють стінгазету |
|
|
|
Гра – кодування (робота в парах)
Двоє хлопців приїхали відпочивати до літнього табору. Перший поцікавився у другого, як його звати.
— Відгадай,— відповів той. — Я замінив кожну літеру свого імені на номер в українському алфавіті. Вийшло 22 7 21 4 12 14. Розкодуйте ім’я хлопчика.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
Аа |
Бб |
Вв |
Гг |
Ґґ |
Дд |
Ее |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
Єє |
Жж |
Зз |
Ии |
Іі |
Її |
Йй |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
Кк |
Лл |
Мм |
Нн |
Оо |
Пп |
Рр |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
Сс |
Тт |
Уу |
Фф |
Хх |
Цц |
Чч |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
|
|
Шш |
Щщ |
ь |
Юю |
Яя |
|
|
Завдання 2. Закодуйте ім’я свого партнера по парті. Дайте відповідь на питання: Якими інформаційними процесами ви користувалися в роботі?
V. Контрольно-оцінювальний етап(робота в парах)
1. Інформацію, що не залежить від особистої думки чи судження, можна назвати:
2. Інформацію, що відбиває правдиве положення справ, називають:
3. Інформацію, істотну і важливу в даний момент, називають:
4. Інформацію, за допомогою якої можна вирішити поставлену задачу, називають:
5. Властивості інформації - …
6. Інформаційні процеси - …
VІ.Домашнє завдання
Вивчити терміни, опрацювати п.1.2.