ЗАНЯТТЯ 5
Тема. Людина
Мета: засвоїти слова до зазначеної теми; розвивати мовлення дiтей; ввести поняття попереднє, наступне число. Робота зі звуками. Відгадування загадок. Чистомовки. Вивчення цифри 4
ЗАНЯТТЯ 5
Тема. Людина
Мета: засвоїти слова до зазначеної теми; розвивати мовлення дiтей; ввести поняття попереднє, наступне число. Робота зі звуками. Відгадування загадок. Чистомовки. Вивчення цифри 4
Хід заняття
1. Повторення матерiалу
Гра «Зваримо борщ», «Зваримо компот». (Дiвчата стають у коло, передають одна однiй iграшкову каструлю, по черзi називають овочi, якi необхiдно взяти, щоб зварити борщ; аналогiчно хлопцi «варять компот»).
-Ранкова зустріч на тему «Людина»
2. Вивчення нового матеріалу
Засвоєння слiв: обличчя, очi, вії, брови, нiс, вуха, щоки, підборiддя, волосся, долоні. Використовуємо ляльку або малюнки; уривок iз казки «Золотий ключик, або пригоди Буратiно» (див. додаток).
- А тепер спробуйте вiдгадати загадки.
• Дуже довга в нього шия
Та смугаста, як у змiя.
Через це через паркан
Заглядає, нiби кран. (Жираф)
• Довгi ноги, довгий нiс,
Прилетiв — обiд принiс:
Смачних жабенят
Для своїх малят. (Журавель)
• Довгi вуха, куций хвiст,
Моркву i капусту їсть.
В снiжну зиму залюбки
Обгризає яблуньки. (Зайчик)
• Є голова, та нема волосся,
Є очi, та немає брiв,
Є крила, та не лiтає,
В холодi - не мерзне,
Спеки не боїться. (Риба)
3. Робота зi звуками
Дiти, який перщий звук в словi риба? Сьогоднi ми потренуємося вимовляти цей звук чiтко та виразно.
Чистомовка
Ро-ро-ро — їхали в метро.
Рi-рi-рi — Живемо у добрi.
Ра-ра-ра — Починається гра.
Ру-ру-ру — Дуже хочем грати в гру.
Рi-рi-рi — Новi правила у грi.
4. Фiзкультхвилинка (вправи на увагу з використанням нових слiв).
5. Математика
Поняття пепереднє число, наступне число.
6. Фiзкультхвилинка.
Раз, два — дерева,
Три, чотири — вийшли звiрi,
П’ять, шiсть — пада лист,
Сiм, вiсiм — птахи в лiсi.
Дев’ять, десять — це сунички
Пiдвели червонi личка.
7. Робота в зошитi
Написання елементів 4.
Розв’язання прикладів в межах 4.
8. Пiдсумок заняття