Мета. Узагальнити і систематизувати додавання і віднімання в межах 10: розв`язувати задачі, формувати обчислювальні навички в межах вивчених випадків, порівнювати вираз і число, складати рівності і нерівності із поданих чисел; закріплювати знання геометричних фігур. Розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, уміння аналізувати і робити висновки.Виховувати інтерес до математики, культуру спілкування і співпраці, любов до природи.
Вовчищовицький НВК
Математика. Узагальнення й систематизація знань учнів по темі
«Табличне додавання і віднімання чисел у межах 10».
Природознавство. Птахи.
Підготувала конспект
з Інтегрованого урок (математика, природознавство)
у 1 класі
вчителя початкових класів
Бутрак Оксана Іванівна
Інтегрований урок (математика, природознавство)
у 1 класі
Тема. Математика. Узагальнення й систематизація знань учнів по темі
«Табличне додавання і віднімання чисел у межах 10».
Природознавство. Птахи.
Мета. Узагальнити і систематизувати додавання і віднімання в межах 10:
розв`язувати задачі, формувати обчислювальні навички в межах
вивчених випадків, порівнювати вираз і число, складати рівності
і нерівності із поданих чисел; закріплювати знання геометричних
фігур.
Розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, уміння
аналізувати і робити висновки.
Виховувати інтерес до математики, культуру спілкування і
співпраці, любов до природи.
Матеріали до уроку. Підручник «Математика» В. М. Богдановича для 1
класу, 2007 р., комп`ютер, проектор, аркуші із
завданнями, сніжинки, зображення птахів,
презентація з матеріалами уроку.
Тип уроку. Урок узагальнення і систематизація знань.
Інтеграція. Природознавство.
Форми організації. Індивідуальні, парні.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться веселенько,
Поверніться до гостей,
Привітайтесь: «Добрий день!»
Всім присутнім бажаємо здоров`я, добра.
А тепер до роботи нам братись пора.
2. Сюжетно-рольова гра «Зима».
Мета гри: сприяти створенню позитивного настрою у дітей,
викликати жвавий інтерес під час роботи на уроці.
- Плануючи роботу на уроці, я старалась врахувати цей настрій, який відбувається в природі сьогодні.
Скажіть, яка пора року надворі?
- Так, зима. А чи люблять цю пору року дорослі і діти?
- А ви любите зиму? За що ви її любите? А за що люблять зимову пору
дорослі? ( Разом із зимою до нас приходить багато радісних свят).
- Які брати-місяці приходять зимою? Вони прикрашають снігом дерева, поля,вкривають льодом річки, ставки).
- Який місяць гостює у нас зараз?
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
- І от ми з вами сьогодні вирушимо у казкову подорож у зимовий сад. Помандруємо стежиною, яка складається із чисел першого десятка. Щоб вирушити в подорож , треба каліграфічно записати ряд чисел, вставляючи припущені.
1 2 5 7 10
10 8 6 3 1
- А тепер послухайте загадку, яка допоможе зрозуміти , кого ми зустрінемо в зимову саду.
Загадка
Що за гостя в нас така, заглядає до вікна,
Все стриба на гілку з гілки,
Ловить мушку чи жучка.
Й по подвір’ї - скок та скок,
Звеселяє наш садок. ( Пташка)
- Оскільки наш сьогоднішній урок інтегрований , ми будемо не тільки рахувати, розв`язувати задачі , а й дізнаємось багато цікавого про пташок.
Птахи надзвичайно різноманітні. Їх тіло округле, з невеликою головою і довгою гнучкою шиєю, вкрите пір`ям, а передні кінцівки перетворилися на крила. І це дозволяє їм літати. Цим вони відрізняються від усіх інших тварин. Пір`я добре захищає птахів від холоду. На голові є міцний дзьоб, який допомагає захоплювати та подрібнювати їжу.
Сьогодні ознайомимося з багатьма пташками зимового саду. Але тільки в тому випадку, коли виконаємо завдання цих чарівних сніжинок.
План уроку
ІІІ. Формування обчислювальних навичок.
- На уроці ми будемо з вами порівнювати числа, число і вираз, складати рівності і нерівності, розв`язувати задачі.
А щоб ми добре справились з роботою, треба дотримуватись таких правил:
Технологія «Мікрофон»
(Розповідь про число за планом:
яке я число;
мої сусіди;
порівняння із сусідами(більше, менше);
я складаюсь із таких чисел)
- Числа вдячні вам, що ви допомогли їм ожити і заговорити
Горобець і три синиці
он летять до годівниці.
Скільки птахів підкажіть
будуть вдячні за обід? 1 + 3 = 4
Два снігурі та шість синиць.
Діти, скільки всього птиць? 5 + 2 = 7
На обід до годівниці
прилетіли три синиці.
Іще п`ять летять в садок.
Скільки разом всіх пташок? 3 + 5 = 8
Подивіться. угорі
на ялинці – снігурі.
Тут – чотири і три там.
Дайте лік усім птахам. 4 + 3 = 7
- Цінь! – горобчик прилетів,
- Цінь! – і другий поруч сів.
- Цінь! – ще двоє на гілках
у сіреньких кожушках.
Он вже скільки стало їх –
полічіть. будь ласка всіх! 1 + 1 + 2 = 4
Прибирали три синиці
свою хатку-годівницю.
Їм ще три допомагали –
відром воду подавали.
Порахуйте-но швиденько
пташеняток цих маленьких 3 + 2 = 5
Щебетали дві синички,
дві приятельки-сестрички.
Тут одна з них полетіла,
мабуть їсти захотіла.
Ця задачка не складна:
було дві – тепер …(одна)
Збільш число на 3 Зменш число на 3
0 5 7 4 1 3 10 3 6 4 5 8
Ми виконали завдання першої сніжинки і розгадали її секрет. Яка пташка тут заховалась? (Буква «М»)
Птахи живуть всюди. Вони є в сухих пустелях і вічних снігах, високо в горах і на рівнинах. живуть в лісах і садах, на полях і луках, на болотах та водоймах. Усі птахи будують гнізда, у які відкладають яйця, а потім висиджують і вигодовують пташенят.
- А зараз проведемо гру на уважність.
У кожного ряду своя пташина . Вона незвичайна, бо складається з геометричних фігур.
- Полічіть, із скількох трикутників, кружечків складено малюнок пташки.
Ми виконали наступне завдання. Яку пташку ви побачили? (Буква «О»)
Завдання для кожного ряду:
І ряд ІІ ряд
Склади із числами Склади із числами
2, 3, 4,5, 6, 7, 8, 9 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
чотири нерівності, чотири рівності на
використовуючи знаки додавання і віднімання
« > » , « < » «+», « - »
- Давайте розгадаємо секрет наступної сніжинки (Буква «Л»).
- Що ж нам приготувала наступна сніжинка? (Буква «О»)
Птахи – корисні тварини. Багато з них живляться комахами, гризунами, знищуючи тим самим шкідників. Наприклад, синиця з`їдає за день стільки комах, скільки важить сама. Шпак тільки за сніданок поїдає 50 -60 комах.
Птахи розносять насіння рослин, з яких проростають інші.
Без пташиного співу природа стала б сумною і непривітною.
- Тож і ми попрацюємо як ті маленькі пташенята.
Робота з підручником
9 6 + 2 5 8
5 + 3 8 – 4 6 7 + 1 2 + 3
7 9 – 2 4
- Ми виконали ще одне завдання чарівної сніжинки (Буква «Д»)
Складання задачі за коротким записом ( за малюнком)
Вправа «Незакінчене речення»
- Задача складається із …. (умови і запитання)
- Якщо частину предметів об`єднають( приєднують), то виконують дію …
і отримують … число
- Якщо частину предметів забирають( вилучають), то виконують дію …
і отримують …число.
- Подивимось, що приготувала для нас ще одна сніжинка (Буква «Ц»).
- А тепер розгадаємо секрет сніжинок. Прочитаємо слово із знайомих вам букв. Ми виконали всі завдання . І, звичайно, ми - молодці.
Отже, І секрет – молодці. А ІІ секрет – це наші птахи. Цих пташок, що ми побачили у зимовому саду назвемо зимуючими або осілими.
Технологія
«Асоціативний кущ»
Сніжинка дарує нам букву «І».
- Птахи дякують вам за роботу і просять не забувати про них взимку . Робити годівнички, підгодовувати їх. Давайте дружити з ними, любити їх.
ІV. Підсумок.
- Що ви взяли з цього уроку для себе на майбутнє?
Що для вас було новим?
- Як ви працювали на уроці?
Оцініть свою роботу на уроці і свої враження за допомогою смайлика.