Тема: Множення круглих чисел на одноцифрове число. Розв'язування задач.

Про матеріал
Конспект уроку з математики містить цікаві вправи і завдання на дану тему. Також є цікава фізкультхвилинка математичного змісту.
Перегляд файлу

Конспект уроку математики для 4 класу

Тема: Множення круглих чисел на одноцифрове число. Розв'язування задач.

Мета: закріпити  вміння множити круглі багатоцифрові числа на одноцифрове число, удосконалювати обчислювальні навички додавання й віднімання багатоцифрових чисел; розвивати вміння аналізувати, логічне мислення, увагу, пам’ять; виховувати дружелюбність, бажання відпочивати активно, повагу й любов до математики.

Тип уроку: урок закріплення знань.

Обладнання: підручник «Математика 4 клас», індивідуальні картки; мікрофон, ноутбук, проектор, мімічні кубики, кубик для вправи «Кубування».

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

- Сьогодні у нас цікавий урок! Тож, будь ласка, діти, усміхніться самі до себе, до мене, до товариша по парті.

- Покажіть, будь ласка, який у вас зараз настрій? (кубик настрою).

- Я б дуже хотіла, щоб такий настрій у вас був до кінця уроку, а у кого він не зовсім гарний, щоб він змінився!

ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

- Ви готові вирушити у математичну країну?

- Але, щоб до неї потрапити необхідно відповісти на деякі запитання. Я впевнена, що ви з ними легко впораєтесь, бо ви багато чого знаєте і вмієте, а якщо ви щось призабули, завжди можна звернутися за допомогою до товариша. Отже вправа «Кубування». Вперед!

1) Вправа «Кубування»

(Кожна грань містить завдання. Я кидаю куба до будь-якого учня… Учень ловить і дістає своє завдання. Якщо він сумнівається у правильності відповіді, просить товариша йому допомогти).

  • Назви сусідів числа 899.
  •  Запропонуй , що треба зробити, щоб помножити число на 100?
  •  Скільки всього десятків у числі 560?
  •  Чому дорівнює добуток чисел 689 і 100?
  •  Поділись що ти знаєш про круглі числа.
  •  Придумай шестицифрове кругле число.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

Отже, тема уроку: «Множення на круглі числа».

  • Ми вже певний час працюємо з багатоцифровими числами. Навчилися виконувати арифметичні дії додавання й віднімання, множення та ділення з такими числами. А сьогодні на уроці ми використаємо вже відомі нам способи дій у випадках множення круглих чисел на однноцифрове число.
  • Запишіть у зошиті дату і тему уроку.

Хвилинка каліграфії

  • Так як головний герой сьогодні у нас нуль, то й писати ми будемо цифру нуль. Я буду називати числа, а ви запишете ту кількість нулів, яка є в цьому числі.
  • Готові?
  • 100, 10, 1000, 1000000, 110, 1500, 40, 480, 110 000.

(Перевірка на слайді).

  • Випишіть з ряду чисел лише круглі:

50, 65, 1, 5, 80, 8, 15, 30, 90, 100, 105, 300, 4005, 20 000.

(Перевірка на слайді).

IV. Актуалізація опорних знань

 1) Математичний диктант

  • Записати вирази і їх значення.

- Суму чисел 52 і 48 збільшити в 8 разів.

- Різницю чисел 920 і 420 збільшити в 5 разів.

- Частку чисел 630 і 7 збільшити у 8 разів.

  • Перетворити і записати.

- У хвилинах: 6 год; 240 с.

  • Задача.

160 книг становлять  всіх книг у бібліотеці. Скільки всього книг у бібліотеці?

2) Вправа «Мікрофон» (1 хв)

- Які розрядні одиниці ви знаєте?

 - Як помножити число на розрядну одиницю?

- Як подати число 6000 у вигляді добутку числа та розрядної одиниці?

  • Молодці!

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА ДЛЯ ОЧЕЙ

V. Робота в парах

26500 ˑ 3 = (265 3) ˑ100 = 795 ˑ 10 = 7950

 1) 265 ˑ 3 =795 2) 795 ˑ 10 = 7950

- Це ми зробили усне обчислення цього виразу

- А якщо ми хочемо зробити письмове обчислення? (у стовпчик)

- Давайте розглянемо інші приклади:

265000 ˑ 2

 38100 ˑ 3

 79500 ˑ 3

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Хід вправи: стоячи, за інструкціями вчителя виконуємо вправу: «Зараз ми будемо писати цифри у незвичний спосіб:

цифру 1 «пишемо» носом,

цифру 2 – підборіддям,

цифру 3 – правим плечем,

цифру 4 – лівим плечем,

цифру 5 – «пишемо» правим ліктем,

цифру 6 – лівим ліктем,

цифру 7 – правим коліном,

цифру 8 – лівим коліном,

цифру 9 – правою ногою,

цифру 0 – «хвостиком».

  • Напишіть, будь ласка, цифру 123400

Задача

(Коротка умова на слайді)

 

Кількість

 (ос.)

Час

Продуктивність

праці

Загальний заробіток

І б.

4 р.

Однаковий

  • ? грн.
  • ? грн.

}935100 грн

 

ІІ б.

5 р.

Розв᾽язання:

  • Чи можемо ми відразу дізнатися як бригади повинні поділити заробіток?
  • Чому?
  • За допомогою якої дії ми можемо дізнатися?

1) 4 + 5 = 9 (р.) - кількість робітників у І і ІІ бригадах;

  • Якщо ми знаємо загальну кількість робітників (9 осіб) і нам відомий загальний заробіток, то що ми можемо дізнатися?
  • За допомогою якої дії ми можемо дізнатися?

2) 935100 : 9 = 103900 (грн.) – один робітник;

  • Чи можемо ми тепер відповісти на перше запитання задачі? Що для цього потрібно зробити?

3) 103900 ˑ 4 = 415600 (грн.) – продуктивність праці 4-х робітників;

  • Яка дія буде наступною?

4) 103900 ˑ 5 = 519 500 (грн.) – продуктивність праці 5-х роб.

  • Вірно і це буде відповідь на друге запитання задачі?
  • Чи можемо ми зробити перевірку?

 Перевірка:

415 600 + 519 00 = 935 100

  • Давайте запишемо відповідь.

Відповідь: перша бригада отримає 415 600 гривень; друга – 519 600 гривень.

Задача (робота в парах)

Яка відстань була між лисичкою та зайчиком до початку їх руху, якщо вони зустрілися через 8 хв після того, як почали одночасно бігти назустріч одне одному? Швидкість зайчика 340 м/хв, а лисички – 520 м/хв.

VI. Підсумки уроку.

Рефлексія

  • Над якою темою ми працювали? 
  • Які вміння ми удосконалювали на уроці?
  • Які вирази на уроці ми вчилися розв’язувати?
  • Покажіть який у вас настрій

 Вправа «Мікрофон» (продовжить речення)

  • Мені сподобалось на уроці…

Дом. завдання:

docx
До підручника
Математика 4 клас (Скворцова С.О., Онопрієнко О.В.)
Додано
1 квітня 2020
Переглядів
4610
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку