Тема. Координатна площина.
Мета: відпрацьовувати навички «читати» готові рисунки із точками на координатній площині й будувати точки із заданими координатами; виховувати уважність; розвивати інтерес до предмету.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: карта подорожі.
План уроку:
І. Організаційний етап (1 – 2 хв)
ІІ. Перевірка домашнього завдання (5 – 7 хв)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Актуалізація опорних знань (3 – 4 хв)
IV. Удосконалення вмінь і навичок (13 – 15 хв)
V. Підбиття підсумків уроку (3 – 5 хв)
VI. Домашнє завдання (1 – 2 хв)
Хід уроку
І. Організаційний етап.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
(Здаємо зошити в кінці уроку на перевірку)
Учитель. Перше наше завдання виконати математичний диктант.
Математичний диктант
( Збираємо аркуші з математичним диктантом)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Актуалізація опорних знань.
Учитель. Сьогодні ми продовжуємо мандрувати Координатною площиною. Під час цієї мандрівки повторимо все, що вже знаємо про координатну площину.
Отже ми зібралися в дорогу, але щоб не було перешкод дамо відповідь на такі питання.
Опитування теорії
IV. Удосконалення вмінь і навичок
Мандрівка координатною площиною.
Зупинка Ламана
Завдання 1.
Накресліть на координатній площині дві замкнуті ламані, послідовними вершинами яких є точки з координатами:
а) (-5;3); (-2;1); (1;2); (2;3); (6;4); (-2;6);
б) (-3;3); (-3;4); (-2;5); (-2;3);
Завдання 2.
Накресліть на координатній площині чотири відрізки з кінцями в точках з координатами:
а) (-6;7) і (-2;6); б) (2;7) і (-2;6);
в) (5;3) і (7;5); г) (5;5) і (7;3).
Яку фігуру ви отримали?(вертоліт)
В яких чвертях вона знаходиться? (І, ІІ)
Молодці! З цим завданням ви справились.
А зараз наступна зупинка Пошукова
Завдання 1
Побудуйте відрізки AB i CD i знайдіть координати точки перетину цих відрізків, якщо А(-1;-3); В(3;1); С(0;4); D(3;-2).
(точка перетину (2;0))
Учитель . Діти, ми зустріли Чебурашку. Він просить вас допомогти бо він заблукав і ходить по колу. Допоможіть йому.
Завдання 2
На координатній площині накресліть коло з центром в початку координат і радіусом 3 .
Знайдіть:
а) ординату точки кола, абсциса якого дорівнює 3;
б) абсцису точки кола, ордината якого дорівнює -3; 3; 0.
Зупинка Спортивна
Фізкультхвилинка
Працювати перестали
І тепер всі дружно встали
Будемо робити вправи
Руки – вгору, руки вниз
І легесенько прогнись
Покрутились, повертілись
На хвилинку зупинились
Пострибали, пострибали
Раз – присіли, другий – встали
Всі за парти посідали.
Учитель. А зараз порухавшись, ми зробимо завдання.
Завдання:
Дано координати двох вершин квадрата ABCD: А(-1;-2); В(-1;3). Накресліть цей квадрат ( два випадки). Визначте:
а) координати вершин С і D; (С(4;3) або С(-5;3); D(4; -2) або D(-5; -2)
б) довжину відрізка АВ; (5)
в) периметр і площу квадрата. (периметр 20 од.в.; площа 25 кв.од.)
Зупинка Чемпіонська
Завдання:
Де на координатній площині розміщені точки, координати яких задовольняють умову:
а) x=0 ; б)у ≤ 0 ,; в) y > 0 ?
V. Підбиття підсумків уроку.
Учитель. Ось і добігла кінця наша мандрівка.
VI. Домашнє завдання.
§39 №1344, №1353, №1354 ( в, г).