Тема: «Морське царство. Як художники передають свої враження про море. Створення композиції «Акваріум із морськими мешканцями»»
Мета: вчити учнів відчувати кольори; вдосконалювати навички змішування кольорів акварелі; розвивати почуття кольору, дрібну моторику рук; виховувати любов до мистецтва
Обладнання: відео з морського дна, картинки з зображенням жителів морських, схеми поетапного забраження риб, фарби (акварель), пензлі, мушля, інтерактивна дошка
Хід уроку:
І Організаційний момент
Заходить дівчина-русалка
-
Я прийшла до вас з глибокого моря. Хочу з вами познайомитись! Давайте встанемо в коло і передаючи цю мушлю назвемо імена… Дякую вам. Сьогодні я вас познайомлю зі своїми друзями…
ІІ Основна частина
-
Перегляд відео з морського дна з коментарем учителя
https://www.youtube.com/watch?v=NTg2tou1scM
-
Що ви побачили у відео?
-
Які морські жителі нам зустрілись?
-
Яких кольорів наповнене морське царство?
-
Бесіда з використанням малюнків
-
Отже, як ви зрозуміли ми будемо малювати морське дно і їх жиетлів.
-
Вода відзеркалює блакить неба, тому має синюватий відтінок.
-
А морські жителі можуть бути будь-яких кольорів!
-
Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=61dP4_KAu6Q
-
Давайте для початку пригадаємо основні відтінки блакитного, синього, як ми можемо доповнити ці кольори?
-
Виконання учнями основи під пейзаж. Зображення дна, використовуючи акварель, змішуючи білий, чорний, синій, фіолетовий і блакитний.
-
Гра «Холодний - теплий» (поки висихає фарба вчитель показує колір, а учні плескають у долоні, якщо це теплий колір, а якщо холодний – тупають ногами)
-
Пригадуємо правильність намалювання силуету риб, та інших жителів морських.
-
Учні виконують завдання під приємні морські мелодії
https://www.youtube.com/watch?v=LdsTydS4eww
ІІІ Заключна частина
Виставка дитячих робіт