20 вересня о 18:00Вебінар: Numicon (Нумікон): проста математика для всіх

Тема: Обов’язки дитини вдома та в школі

Про матеріал
Мета: формувати в учнів уміння спілкуватися з рідними, друзями, однокласниками та дорослими людьми; ознайомити дітей з їхніми обов’язками вдома та в школі; навчити свідомо оцінювати ситуацію; розвивати відповідальність, дисциплінованість; виховувати доброзичливе ставлення до рідних, друзів, прагнення добросовісно ставитися до своїх обов’язків та
Перегляд файлу

 

Основи здоров’я

Урок 14

Тема: Обов’язки дитини вдома та в школі

Мета: формувати в учнів уміння спілкуватися з рідними, друзями, однокласниками та дорослими людьми; ознайомити дітей з їхніми обов’язками вдома та в школі; навчити свідомо оцінювати ситуацію; розвивати відповідальність, дисциплінованість; виховувати доброзичливе ставлення до рідних, друзів, прагнення добросовісно ставитися до своїх обов’язків та сумлінно їх виконувати.

Очікувані результати: учні повинні знати і розуміти тлумачення таких понять, як «обов’язок», «дружні стосунки», «взаємодопомога»; учні повинні вміти визначати та виконувати свої обов’язки.

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, сюжетний
малюнок.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

1. Організаційний момент

2. Перевірка виконання домашнього завдання

2.1. Індивідуальне опитування. Робота з картками.

2.2. Інтерактивна гра «Мозковий штурм».

Мета: узагальнити знання дітей про права дитини.

 Як ви розумієте слово «право»?

 Які права дитини ви знаєте?

 У якому державному документі зафіксовані права людини? дитини?

Висновок: Треба знати і користуватися своїми правами.

3. Актуалізація опорних знань учнів

Робота за сюжетним малюнком.

 Що зображено на малюнку? (Сім’я.) Чому ви так думаєте?

 Хто входить до складу сім’ї?

3.1 Робота в групах.

— Чи мали право так поводитися казкові герої?

І група

Снігова королева з однойменної казки Г. К. Андерсена викрала хлопчика Кая, що мешкав у маленькому будиночку з бабусею, і відвезла його до свого величезного льодового палацу. Вона обіцяла йому подарувати увесь світ і пару ковзанів на додачу.

— Чи мала Снігова королева право забирати, викрадати Кая з рідної домівки?

(За законами нашої Конституції, діти мають право жити зі своїми батьками, і нікому не дозволено їх з ними розлучати.)

ІІ група

У казці А. Ліндгрен «Малюк і Карлсон, який живе на даху» фрекен Бок не поважала і не любила дітей. Вона промовляла: «Нічого, нічого! В мене і діти, і собаки швиденько стають шовковими!»

— Чи мала фрекен Бок право карати дітей?

(У Декларації прав дитини сказано: «Жодна дитина не повинна бути скривджена». У статті 28 Конституції України записано: «Кожен має право на повагу його гідності...»)

4. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

Мотиваційна бесіда.

 Чи піклуються про вас батьки? Як саме?

 Чому в родині люди піклуються одне про одного?

 Як саме робите це ви?

5. Сприйняття й осмислення нового матеріалу

Гра «Права та обов’язки».

Мета: навчити дітей відрізняти права від обов’язків.

— Чим відрізняються права від обов’язків?

Учитель читає фразу, якщо це право, учні піднімають руку, якщо обов’язок — плескають у долоні.

 Добре вчитися;

 ходити до школи;

 допомагати мамі;

 охороняти природу;

 отримувати медичну допомогу;

 відвідувати бібліотеку.

Висновок: Обов’язки повинен виконувати кожен з нас. До прав іншої людини слід ставитися з повагою.

5.1. Розповідь учителя.

1) Що таке родина.

2) Як повинні піклуватися в сім’ї одне про одного?

3) Обов’язки членів родини.

Довідка: Обов’язок — це те, чого треба беззастережно дотримуватися, що слід безвідмовно виконувати відповідно до вимог суспільства або виходячи з власного сумління.

4) Обов’язки учнів у школі та вдома.

а) Обов’язки в школі

Учні зобов’язані:

старанно вчитися;

дотримуватися правил розпорядку школи;

виконувати шкільні доручення.

б) Обов’язки вдома

Хлопці і дівчатка повинні:

піклуватися про членів своєї родини;

допомагати старшим (прибирати квартиру, мити посуд, виносити сміття тощо);

доглядати за домашніми тваринами, квітами;

доглядати за молодшими і слабшими членами родини;

підтримувати чистоту і порядок робочого місця та у своїй кімнаті.

5.2. Робота з підручником.

а) Розгляд та аналіз малюнків.

б) Читання та обговорення тексту підручника.

в) Відповіді на запитання.

5.3. Робота в зошиті.

5.4. Оздоровча хвилинка.

6. Узагальнення та закріплення нових знань

Літературна хвилинка.

Завдання: прочитати й обговорити зміст вірша.

Маленька помічниця


Хоч на зріст я ще маленька,
В мене й кіска ще тоненька,
Та робити дещо вмію —
Ось тарілочку помию,
Ось кімнату замітаю,
Вранці квіти поливаю.
Всього я навчусь,
Бо роботи не боюсь.
Я матусі помагаю:
Пил із меблів витираю.
А як вариться обід,
Підготую все як слід.
Принесу з комори мамі
Капустинку з бурячками.
Як прийде татусь з роботи,
То поставлю йому воду,
Мило й щіточку подам.
Ну а вмиється він сам.

 (О. Журлива)

— Чи сподобалась вам дівчинка? Чим саме?

— Кого називають маленькими помічниками?

— Чи називають так вас удома? Чому?

6.1. Гра «Збери прислів’я».

Мета: формувати у дітей уявлення про те, що тільки у дружній сім’ї можна зберегти своє здоров’я.

 Розташуйте слова так, щоб можна було прочитати прислів’я. Поясніть його зміст.

(На дошці записані слова.)

і в сім’ї мир допоможуть взаєморозуміння здоров’я зберегти усім

(Мир і взаєморозуміння в сім’ї допоможуть усім зберегти здоров’я.)

Висновок: Дружна сім’я — запорука збереження здоров’я.

6.2. Складання розповіді про свою родину.

6.3. Складання усного твору «Що я роблю вдома».

Мета: повторити обов’язки дітей вдома.

Кілька учнів розповідають, що вони зазвичай роблять удома. Інші учні визначають, чи згадуються в розповідях обов’язки і які саме.

Висновок: Потрібно завжди виконувати свої обов’язки вдома, допомагати батькам.

6.4. Постановка проблемного запитання.

 Який головний обов’язок учня? Доведіть свою думку.

 Чому необхідно дотримуватися правил розпорядку школи?

Висновок: Потрібно завжди виконувати свої обов’язки у школі.

7. Підбиття підсумків уроку

Підсумкова бесіда.

— Яку сім’ю можна назвати дружною?

— Яку роботу виконують вдома ваші мами? тати?

— Що вони роблять разом?

— Як ви допомагаєте своїм рідним?

Висновок: Сім’я повинна бути дружною та міцною.

Робота в парах (з картками).

— Розподіліть обов’язки між дітьми і батьками. Якщо це обов’язки дитини, напишіть букву «Д», якщо обов’язки батьків,— букву «Б».

 Шанувати батька й матір своїх. (Д)

 Любити й оберігати своїх дітей. (Б)

 Піклуватися про здоров’я й навчання дітей. (Б)

8. Домашнє завдання

 

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Додано
12 березня
Переглядів
248
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку