Тема « Ознаки хвороби. Профілактика порушень здоров’я.»

Про матеріал
План-конспект уроку з мультимедійною підтримкою, мета якого – формувати уявлення учнів про хвороби,причини їх виникнення,учити запобігати захворюванням;розвивати логічне мислення, здоров’язберігаючі звички,пам'ять , увагу;прищеплювати елементарні навички гігієни; виховувати правила здорового способу життя
Перегляд файлу

 

Комунальний заклад «Грузький навчально – виховний комплекс (загальноосвітня школа І-ІІ  ступенів-дошкільний навчальний заклад)»

Криворізької районної ради Дніпропетровської області

 

 

 

Урок  у 1 класі

Основи здоров'я

Тема « Ознаки хвороби. Профілактика порушень здоров’я.»

 

 

 

Підготувала і провела:вчитель початкових класів

Онищенко Олена Вікторівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                          2017-2018 навчальний рік

 

 

 

 

Тема. Ознаки хвороби. Профілактика порушень здоров’я.

 

Мета. Формувати уявлення учнів про хвороби,причини їх виникнення,учити запобігати  захворюванням;розвивати логічне мислення;прищеплювати елементарні навички гігієни;виховувати дбайливе ставлення до  свого здоров’я..

Тип уроку. Комбінований

Обладнання. Ілюстрації,сюжетні картинки,ноутбук, мультимедійна дошка, відеозапис мультфільму,клей,

 

Хід уроку

І. Організація класу

Пролунав дзвінок,

Починається урок.

Будем працювать старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім  першім класі

Діти –просто молодці!

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

На попередньому уроці  йшлося про те,як рости здоровим.

-Які ознаки здорової людини. Щоб перевірити ,що ви  запам’ятали  пограємо в гру.

Гра «Продовж речення»

  • Я пропоную вам продовжити таку фразу «З минулого уроку я пам’ятаю ,що здоров’я це-…»
  • «Кожен повинен піклуватися про своє здоров’я,тому що …»

Гра  «Буду здоровим»,підкаже вам кілька правил,які вам допоможуть краще дбати про своє здоров’я. Словами «буду» чи «не буду» розділіть ці правила на дві групи.

Щоб бути здоровим треба…

Гуляти на свіжому повітрі…(буду).

Вживати фрукти… (буду)

Робити зарядку

Вмиватися

Ледарювати    (не буду)

Мити руки

Сміятисятися  і дружити..

Їсти сніг..

Займатися спортом..

Вчасно лягати спати.

Вчитель.

Молодці ви все добре запам’ятали.Мабуть ви вже,все все знаєте як бути здоровим. Так чи ні

ІІ.Мотивація навчальної діяльності

Ігровий момент

Тож сьогоднішній урок  допоможе Вам навчитися уникати загроз вашому здоров’ю. Ви дізнаєтесь ,що треба робити ,щоб не хворіти .Допожуть у цьому розібратися Ваші улюблені мультяшні герої

.Зайчик Кося розповів мені, що в нього є друг Їжачок  з яким сталася дивна пригода,яка навчила його багатьом корисним речам .і він впевнений ,що і вас  навчить. Подивимося?

 ІІІ Вивчення нового матеріалу

-Перегляд мультфільму та обговорення .

-Я прошу подивитися уважно і запамятовувати все про що говорять іжачок та зайчик.

(Перегляд І частини мультфільму)

Бесіда .Обговорення і визначення ознак хворої людини

(біль в горлі,температура,……..)

-Чи хотілося їжачку гратися ?_

-Чи були в нього друзі,?

-Чи міг він думати про щось  ,окрім  хвороби.?

Фізкультхвилинка.

Якщо хочеш бути здоровим,роби так…(руки вгору)

Якщо хочеш бути здоровим,роби так…(руки вниз)

Якщо хочеш бути здоровим, Посміхнись і будь бадьорим.

 

Якщо хочеш бути здоровим,роби так…(повороти вліво та вправо)

Якщо хочеш бути здоровим,дихай так…(вдихаємо носом та видихаємо ротом)

Якщо хочеш бути здоровим,посміхнись і будь  бадьорим

І завжди будеш здоровим.

Продовження бесіди

А як ви гадаєте чому діти хворіють?

-Якщо ви відчуваєте ,що ви хворі,куди треба звертатися?.

Так порадив і зайчик їжачкові.

Перегляд ІІ частини мультфільма.

Бесіда Обговорення.

-Чи був хворий їжачок? 

-Чи потрібне йому було лікування?

-А що порадила сова –лікар їжачкові? Профілактика -це попередження захворювання.

-Чи дотримувався їжачок цієї поради?

Висновок вчителя разом з дітьми.

Хоча їжачок дотримувався всіх порад,, але небезпека його чекала зовсім з іншого боку.(Зламав ногу)

Нам необхідно всім разом скласти поради їжачкові і вам дітям як захистити своє здоровя .Як зміцнити свій імунітет.

(Пояснення значення цього слова)

Руханка «Наш імунітет»

Одна дитина стає в коло,всі учні беруться за руки і утворюють коло навколо ведучого.Двоє інши дітей»бактерії», які намагаються прорватися до дитини , щоб нашкодити їй, але міцний імунітет не пропускає бактерії.

Робимо висновок,що дитячий імунітет  може бути міцним і не потрібно так як робив це їжачок все ретельно мити , щоб привітатися,мастити руку зеленкою.,Достатньо мати  міцний імунітет. І бактерії не потрапялять у твій організм і не спричинять хвороб

ІУ.Колективна робота на складанням порад.

Як зробити свій імунітет сильним і захиститися від хвороб?

А)Робота в парах.

Створення памятки «Поради як вберегтися від хвороб і зробити свій імунітет сильним»

(Кожна пара отримує завдання і поспілкувавшись, називає свою пораду як захистити своє здороровя і прикріплюють на плакат.)

Б)Висновок.Тож необхідно,дотримуватися правил гігієни,підрізати нігті,мити руки перед їдою та після відвідування туалету, вживати вітаміни, вживати корисну їжу,загартовуватися , робити щеплення,то мікроби будуть безсилі завдати нам шкоду..

У.Закріплення вивченого матеріалу

Гра « Допоможіть  лікарю Айболиту» розпізнати хвору дитину чи здорову.

Робота в парах за сюжетними картинками.

УІ .Підсумок

Які нові слова ви сьогодні запам’ятали на уроці?

Які поради ви запам’ятали , щоб вберегтися від хвороб?

Продовж речення.  «Отримані сьогодні знання нам допоможуть…..»

 

Урок наш підійшов до кінця. Прошу стати в коло всіх,взятися за руки і разом  побажати один одному «Будьмо здорові!»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додав(-ла)
Онищенко Олена
Додано
25 січня 2019
Переглядів
1231
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку