Тема: П’єса.Особливості жанру. Л. Мовчун «Горіхові принцеси» скорочено.

Про матеріал
Тема: П’єса.Особливості жанру. Л. Мовчун «Горіхові принцеси» скорочено. Мета: навчити читати п’су в особах, розкрити зв’язки стосунків персонажів; удосконалювати навички читання, формувати вміння брати участь у діалозі в процесі обговорення прочитаного твору; учити з повагою ставитися до оточуючих, виявляти турботу один до одного.
Перегляд файлу

Тема: П’єса.Особливості жанру. Л. Мовчун «Горіхові принцеси» скорочено.

Мета: навчити читати п’су в особах, розкрити  зв’язки стосунків персонажів; удосконалювати навички читання, формувати вміння брати участь у діалозі в процесі обговорення прочитаного твору; учити з повагою ставитися до оточуючих, виявляти турботу один до одного.

Обладнання:, паперові горішки, підручник, ромашка Блума.

ХІД УРОКУ

І Організційний момент

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи швидше в клас!

Біля парти станем чемно –

Плине час хай недаремно.

Будемо уважні і старанні всі.

Сядемо рівненько на місця свої.

 

І.Актуалізація опорних знань.

- Що таке п’єса?

- Що таке ремарка?

Розминка

Гра «Знайди зайве»

Гіркий гора, гірський, горішок.

Король, принц, мачуха, донечка.

Ельфи, фея, відьма, чаклунка.

.

ІІ Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми та мети уроку.

Гра « Дешифрувальник»

го  прин  рі  це  хо  си  ві

  •                 З утвореного словосполучення складіть та запишіть речення .

Сьогодні ми познайомимося із п’єсою  «Горіхові принцеси».На минулому уроціми навчилися виразно читати по ролях. А сьогодні зіграємо п’єсу.

  Пригадайте до  якого жанру відноситься цей твір?

— Де розміщено перелік дійових осіб?

— За мотивами якої казки написана ця п'єса-казка?

Перевірка домашнього читання (читання в особах сцени, яка найбільше сподобалася)

Дійові особи — учні — звертають увагу на ремарки та інтонацією, жестами і мімікою намагаються передати характер, дії та обставини, описані в п'єсі.

ІІІ  Основний зміст роботи

«Ромашка Блума»

Вибіркове читання:

Продовжуємо читання.

  •          Що пообіцяла чаклунка мачусі?
  •          Як Ніколь поставилася до Джоан, коли зазирнула під хустку?
  •          Куди зайшов Принц?
  •          Чию розмову підслухали Джоан і Ніколь?
  •          Які чарівні предмети опинились в руках принцес?

Фізкультпауза

2.Робота в парах.

Встанови послідовність по онлайн вправі за допомогою цеглинок LEGO

  •          Король оженився
  •          Радість. Чари зникли.
  •          Сусіднє королівство.
  •          Хатина чаклунки.
  •          Задум мачухи.
  •          Чари подіяли.
  1. Гра «Дослідники».

З допомогою підручника розшукують та доповнюють речення

  •          Тільки Джоан і Ніколь, дві сестри, раді життю …мов привабливій грі
  •          Принц таємничо встав, як …сновида, з білим обличчям
  •          Бо голова в неї, …наче в теляти
  •          Джоан горнолика – поруч з Ніколь …мов ясний промінець
  •          Розігрують п’єсу по ролях.

Гра «Упізнай героя»

  •          Ясноока, горнолика - …Джоан
  •          Юна - …Ніколь
  •          Мудрий - …король
  •          Хитренька - …фея
  •          Бідолашний - …принц
  •          Кмітливі - …принцеси

Ромашка Блума

1.Чому твір має таку назву?

2. Якби ти потрапив до твору, щоб ти змінив?

3. Розкажи епізод з твору, який тобі найбільше сподобався.

4. Що повчального є в цьому творі?

5. Як би ти закінчив казку?.

ΙV  Підсумок. Самооцінювання.

ФОРМУВАЛЬНЕ ОЦІНЮВАННЯ НУШ 5 клас (МАТЕМАТИЧНА ГАЛУЗЬ)