План-конспект уроку інформатики
Дата проведення: 15.02.19
До проведення уроку допускають: _______
Оцінка:______
Підпис учителя:__________
Тема: Перегляд навчальних відео, картин художників, читання текстів, вдосконалення навичок усного рахунку в математичних тренажерах.
Мета: навчитися переглядати навчальне відео чи його заданий фрагмент; вдосконалювати навички усного рахунку в математичних тренажерах; розвивати спостережливість, пам’ять, мовлення; виховувати здатність орієнтуватися в інформаційному просторі.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, презентація.
Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики, Скарбниця знань, GCompris, браузер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Яких правил потрібно дотримуватися при використанні матеріалів, знайдених в Інтернеті?
2.Які правила безпечної роботи в Інтернеті?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
Які існують сервіси для розміщення відео- та аудіоматеріалів в Інтернеті?
ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
YouTube — це найбільший у світі відеосервіс в Інтернеті, призначений для перегляду та розміщення в Інтернеті відео.
На порталі https://www.youtube.com є система пошуку, за допомогою якої можна швидко знайти потрібні відеоматеріали.
Відео з сайту Ютуб можна переглядати на різних пристроях:
Пошук навчальних відео (демонструю на проекторі)
Якщо ви знайшли відео, яке вас зацікавило, за його допомогою можна знайти й інші: у правій частині вікна є посилання на інші відео, розміщені цим користувачем, а також схожі відео.
Перегляд картин художників (onlyart.org.ua/foto) (демонструю на проекторі)
Програми для читання текстів на смартфонах:
Більше програм для читання текстів на смартфонах та планшетах в Play Маркет (play.google.com/store)
V. Формування вмінь та навичок
Розгадай ребус
Фізкультхвилинка
Робота за комп’ютером
Практичне завдання
Учні працюють з математичними тренажерами. («математичний космодром» - Сходинки та «Вправи про простому рахунку» - GCompris).
VIII. Підсумок уроку