Мультимедіа-презентація до уроку історії України у 8 класі на тему "Петро Конашевич-Сагайдачний. Похід на Москву 1618 р. Військо Запорозьке і Хотинська війна"
Перевірка домашнього завдання. Якими були причини морських походів козаків? Ясир – це ?Яничари – це ?Перший морський похід було здійснено до …. У …. році. Коли було взяття найбільшої турецької фортеці на західному узбережжі Чорного моря?Єдиний сухопутний було здійснено у …. до …… . Коли козацька флотилія, очолювана гетьманом П. Сагайдачним, захопила Кафу? Яке значення мали воєнні походи козаків на початку 17 століття?
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Картка 1.1. Який історичний період вважають добою героїчних походів козаків?2. Охарактеризуйте малюнок: 3. Гарем – це
Номер слайду 4
Петро Конашевич-Сагайдачний. Військо Запорозьке і Хотинська війна.
Номер слайду 5
Домашнє завдання§ 11, с. 70-73, конспект. Скласти історичний портрет П. Конашевича-Сагайдачного
Номер слайду 6
Доба воєнних походів козацтва стала періодом діяльності одного з найвизначніших його ватажків — Петра Конашевича-Сагайдачного.
Номер слайду 7
Петро КонашевичСагайдачний (1577—1622 рр.) - гетьман українського козацького реєстрового війська, один із найталановитіших його організаторів. Коли саме був обраний гетьманом, невідомо, але до 1616 р. уже кілька років гетьманував.
Номер слайду 8
1. Військово-політична діяльність. Перетворив козацьке військо на регулярне з відповідними дисципліною, навчанням та озброєнням (рушницями). Збільшив козацький флот до 300 кораблів.1618 р. – був ініціатором приєднання до «Ліги міліції християнства», мета якої — боротьба з Османською імперією.
Номер слайду 9
2. Просвітницька діяльність. Разом із Військом Запорозьким вступив у Київське братство,забезпечивши останньому підтримку. Відстоював права православної церкви: єрусалимський патріарх Феофан висвятив київського митрополита й п’ять єпископів. Заповів великі кошти Львівському, Луцькому та Київському братствам. Був автором полемічних творів.
Номер слайду 10
1618 р. - похід до Москви
Номер слайду 11
1618 р. - похід до Москви
Номер слайду 12
Осман ІІ1620 р. - битва під Цицорою
Номер слайду 13
Участь українського козацтва в Хотинській війні 1620-1621 рр.
Номер слайду 14
Номер слайду 15
2 —28 вересня 1621 р. – Хотинська битва, де завдяки таланту П. Сагайдачного й героїзму запорожців польсько-козацьке військо здобуло перемогу.
Номер слайду 16
С. 65
Номер слайду 17
Наслідки Хотинської війни 1620-1621 рр. За умовами досягнутого миру Кримське ханство та Туреччина зобов’язувалися не нападати на українські та польські землі. Річ Посполита, у свою чергу, обіцяла заборонити козакам судноплавство по Дніпру й не допускати походів запорожців до Криму й турецьких володінь. Для гетьмана П. Сагайдачного перемога під Хотином стала останньою справою його життя. Унаслідок отриманого пораненнявін захворів і невдовзі помер.