3 клас
Розділ. Додавання і віднімання в межах 1000
Тема. Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд
ТЕМА. Письмове додавання трицифрових чисел без переходу через розряд.
Прості задачі на дію додавання. Розширена задача на зведення до
одиниці (другий вид).
Мета: ознайомити учнів із прийомом письмового додавання трицифрових
чисел без переходу через розряд; удосконалювати вміння учнів
розв’язувати прості задачі на дію додавання та розширені задачі
на зведення до одиниці; розвивати логічне мислення, пам’ять,
увагу; виховувати старанність, працьовитість, доброту, почуття
колективу.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: презентація до уроку, таблиці, картки для роботи в парах, малюнки сніговиків, ялинок і сніжинки, підручник (Богданович, Лишенко).
План уроку
І. Організаційний момент- (1 хв.)
ІІ. Контроль, корекція, закріплення знань учнів.- (5 хв)
ІІІ. Актуалізація знань учнів.- (5 хв)
ІV. Оголошення теми уроку-(1 хв)
V. Вивчення нового матеріалу.- (13 хв)
VI. Фізкульхвилинка-(2 хв)
VІ. Розвиток математичних знань.- (7 хв)
VІІ. Підсумок уроку-(3 хв)
VІІІ. Домашнє завдання (1 хв)
Хід уроку
Слайд 1
І. Організаційний момент
Пролунав дзвінок.
Починаємо урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім третім класі
Діти просто молодці.
ІІ. Контроль, корекція, закріплення знань учнів.
Слайд 2.
Гра «Шифрувальники»( робота в парах )
На партах лежать картки із завданнями: обчислити приклади, розшифрувавши закодовані слова.
Картка 1
Обчислити приклади та вписати
букви - відповіді у нижню смужку утворивши слово
30 : 3 = |
|
Р |
6 : 3 = |
|
У |
21 : 3 = |
|
Д |
5 5 = |
|
Н |
4 5 = |
|
О |
40 + 36 = |
|
Ж |
7 |
10 |
2 |
76 |
25 |
20 |
|
|
|
|
|
|
Картка 2
Обчислити приклади та вписати
букви - відповіді у нижню смужку утворивши слово
100-8 = |
|
И |
15 : 3 = |
|
В |
6 5 = |
|
М |
2 10 = |
|
О |
8 2 = |
|
Л |
40 + 36 = |
|
І |
5 |
30 |
76 |
16 |
20 |
|
|
|
|
|
|
|
Картка 3
Обчислити приклади та вписати
букви - відповіді у нижню смужку утворивши слово
27 : 3 = |
|
Ш |
60 - 33 = |
|
К |
21 : 3 = |
|
Д |
5 8 = |
|
И |
4 5 = |
|
О |
40 + 36 = |
|
В |
9 |
76 |
40 |
7 |
27 |
20 |
|
|
|
|
|
|
Шифр: Вміло, дружно, швидко.
То ж девізом уроку виберемо саме ці слова.
- Діти, до нас на урок математики завітала чарівна гостя , а хто вона, ви повинні відгадати:
Хто це? Що це? – всі кричать.
Білі мухи он летять. (Сніжинки)
Слайд 3.
Мозкова атака:
- Діти, що ви знаєте про сніжинку? (твердий стан води) .
- На що вона схожа з точки зору математики? (шестикутник, складна геометрична фігура)
Слайд 4.
- Що ви знаєте про шестикутник? (У нього є 6 кутів, 6 сторін, 6 вершин).
Слайд 5.
- Назвіть найменше трицифрове число. (100)
- Назвіть найбільше трицифрове число. (999)
- Назвіть попереднє і наступне числа до числа 999.
Що потрібно знати і вміти, щоб працювати з трицифровими числами?
( Розряди )
- Згадайте, як потрібно додавати трицифрові числа?
- Скільки всього одиниць в числі 458?( 458) , всього десятків у числі 210?
( 21), всього сотень у числі 960? (9)
ІІІ. Актуалізація знань учнів.
Слайд 6. Розклади на розрядні доданки
458, 960, 502.
Слайд 7 . Назви суми одним числом
500 + 90 + 6 = 596
200 + 30 + 5 =235
700 + 40 + 5 =745
Слайд 8. Запишіть числа в порядку зростання.
931, 780, 134, 205, 48, 459.
Слайд 9. Запишіть числа в порядку спадання.
84, 903, 872, 453, 520,327.
Слайд 10. Перевірте результат.
48, 134, 205, 459, 780, 991.
903, 872, 520, 453, 327, 84.
ІV. Оголошення теми уроку
Слайд 11
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Пояснення нового матеріалу (повне пояснення вчителем)
- Діти, подивіться на таблицю:
325
+ 413
738
- Записуємо перший доданок 325. Другий доданок 413 записуємо під першим. Сотні записуємо під сотнями, десятки під десятками, одиниці під одиницями. Починаємо додавати з одиниць. До 5 одиниць додати 3 одиниці, буде 8 одиниць. Цифру 8 записуємо під одиницями. До 2 десятків додати 1 десяток, буде 3 десятки. Цифру 3 записуємо під десятками. До 3 сотень додати 4 сотні, буде 7 сотень. Цифру 7 записуємо під сотнями. Одержали суму 738.
(Другий приклад аналогічно)
235
+341
576
2. Первинне закріплення
Слайд 12
а) приклади № 607. Перший і другий діти розв’язують з коментуванням, решту – самостійно.
Слайд 13
б) фронтальна робота над задачами № 608(1)
- Прочитайте задачу . Про що в ній розповідається?
- Чи можемо одразу відповісти на запитання задачі?
- Запишіть розв’язок у зошити.
Задачі №608 (2-4аналогічно)
VI. Фізкульхвилинка
VІ. Розвиток математичних знань.
Слайд 14
Учні 3-А класу грали у сніжки. 8 хлопчиків зробили 56 сніжків .
Скільки дівчаток зробили 25 сніжків, якщо одна дівчинка робила
на 2 сніжки менше, ніж хлопчик?
Слайд 15-16
- Прочитайте задачу. Про що в ній розповідається?
- Чи можемо одразу відповісти на запитання задачі?
- Про що потрібно дізнатися спочатку?
- Якщо ми будемо знати, скільки сніжків зробив один хлопчик, чи зможемо дізнатися, скільки сніжків зробила одна дівчинка ?
- А якщо будемо знати, скільки сніжків зробила одна дівчинка, чи зможемо дізнатись, скільки дівчаток робили 25 сніжків?
- Запишіть розв’язок задачі.
1) 56 : 8 = 7 (сн.) – зробив1хлопчик;
2) 7 - 2 = 5 (сн.) – зробила одна дівчинка;
3) 25 : 5 = 5 (д.) – робили 25 сніжків.
Відповідь: 5 дівчаток.
Слайд 17-18
Слайд 19-20
2. Розв’язування рівнянь.
- Як називаються числа при додаванні?
- Як знайти невідомий доданок?
- Як називаються числа при відніманні?
- Як знайти невідомий від’ємник?
- Як знайти невідоме зменшуване?
Розв’язування рівнянь № 610
1 ряд розв’язує рівняння на знаходження невідомого доданка, 2ряд – невідомого зменшуваного, а 3 ряд – невідомого від’ємника.
Слайд 21
VІІ. Підсумок уроку
Технологія «Продовжити речення »
Ми навчилися …………………
Тренували уміння ……………….
Мені сподобалося ………………………
VІІІ. Домашнє завдання
№ 612 № 613, стор. 96
1