Тема: Позначення м’якості приголосних звуків знаком м’якшення

Про матеріал
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Хвилинка каліграфії Ньк ськ зьк цьк льн Маленький сільський козацький 2. Вправи на повторення — Доповніть речення потрібними за змістом словами. Від нашого села до Києва далеко, а до Харкова — ...
Перегляд файлу

Українська мова

Урок 30

Тема: Позначення м’якості приголосних звуків знаком м’якшення

Мета: закріплювати знання про позначення м'якості приголосних знаком м'якшення; розвивати навички звуко-буквеного аналізу слова; виховувати уважність.

Хід уроку

I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1.     Хвилинка каліграфії

Ньк ськ зьк цьк льн

Маленький сільський козацький

2.     Вправи на повторення

— Доповніть речення потрібними за змістом словами. Від нашого села до Києва далеко, а до Харкова — ...

 Прочитайте. Знайдіть і виправте помилки, допущені учнем у диктанті. Осінь, окун, пенки, пальто, серпень, тільки, у ньйого, сьйогодні, альбом,

колори, тінь, маленький, знайомий, бадьорий, синька.

 З окремими словами (на вибір) складіть розповідне, питальне і спонукальне речення. Запишіть їх.

ІІІ.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над написанням слів зі знаком м'якшення.

IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.    Робота за підручником (с. 43-44)

Вправа 1

— Прочитайте загадку. Як ви здогадалися, що це льон?

— Зі словом-відгадкою складіть речення, яке відповідає схемі. Використовуйте слова із загадки. Запишіть.

Вправа 2

— Прочитайте текст. Як ви вважаєте, навіщо люди летять у космос?

— Яка головна думка цього тексту?

— Спишіть другий абзац, уставляючи пропущені букви.

— Що ви знаєте про пропущену букву?

Вправа З

— Прочитайте слова лівої колонки, Доберіть до них слова, які відповідають на питання який?.

2.    Фізкультхвилинка

Всі піднесли руки — раз! 

На носках стоїть весь клас. 

Два — присіли, руки вниз. 

На сусіда подивись. 

Раз! — і вгору. 

Два! — і вниз. 

На сусіда подивись. 

Будем дружно ми вставати. 

Щоб ногам роботу дати.

Раз — присіли, два — піднялись. 

Хай мужніє ваше тіло. 

Хто старався присідати, Може вже відпочивати.

V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1.    Робота над загадкою

— Прочитайте і відгадайте загадку.

  У траві лежить клубок, В ньому безліч голочок.

— Зробіть звукову модель слова їжак.

— Скільки звуків позначає буква її

2.    Робота в групах

— Опишіть їжачка за запитаннями та опорними словами.

1) Яка це тварина?

2) Де живе?

3) Яка в нього шубка?

4) Який носик?

5) Які очі?

6) Які ніжки?

Опорні слова: з колючок; маленький, гостренький; мов ґудзики.

VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Які букви вказують на м'якість приголосних?

— Поясніть такі мовні явища:

  у слові знака м'якшення немає, а м'які приголосні є;

  букви у немає, а звук [у] є.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 44, вправа 3.

— Складіть і запишіть речення зі словами правої колонки вправи 3. Поділіть ці слова на склади для переносу.

 

1

 

doc
Додано
3 лютого 2020
Переглядів
621
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку