Прихід до влади більшовиків у Росії. Боротьба за владу у Києві 28-31 жовтня 1917 р. ІІІ Універсал УЦР.
Номер слайду 2
У жовтні 1917 року більшовики в Петрограді захопили владу. Центральної Ради не визнала цей переворот.
Номер слайду 3
28-31 жовтня 1917 року більшовики спробували захопити владу в Києві.
Номер слайду 4
У відповідь Центральною Радою було прийнято Третій Універсал (20 листопада 1917 р.).
Номер слайду 5
Основні положення ІІІ Універсалу. Україна проголошується Українською Народною Республікою, не відділяючись від Росії;До установчих зборів в Україні вся влада належить УЦР та Генеральному Секретаріату;Скасовується право приватної власності на землю;Розпочинаються мирні переговори з Німеччиною та її союзниками;Впроваджуються демократичні свободи: свобода мови, свобода друку та ін.;Запроваджується 8 годинний робочий день;Державний контроль над виробництвом;Вибори до всеукраїнських установчих зборів призначаються на грудень. Амністія політичних в'язнів.
Номер слайду 6
Головний наслідок – створення Української Народної Республіки.
Номер слайду 7
Внутрішня політика УНР-закон про організацію державного апарату. Вела в обіг національну валюту – гривню;Затвердила державний герб – тризуб;Впровадила закон про громадянство;Скасувала приватну власність на землю та прийняла закон про землю ( 31 січня 1918 р.).;Запровадила новий стиль в літочисленні ;Підтвердила курс проголошенний в Універсалах ;Ухвалила демократичну Конституцію УНР та обрала президентом України М. Грушевського.
Номер слайду 8
Зовнішня політика УНРВела війни проти радянської Росії ;27 січня ( 9 лютого ) 1918 року підписала Берестейський мирний договір між Україною та державами Четвертичного союзу. Намагалась встановити дипломатчні відносини з країнами Антанти.
Номер слайду 9
У Криму розпочинається активна політична діяльність кримських татар. У грудні 1917 в Бахчисараї відбувся з’їзд Курултаю кримськотатарського народу.
Номер слайду 10
13 грудня 1917 року було проголошено Кримську народну республіку. Прапор Територія республіки.
Номер слайду 11
Було сформовано уряд – Директорію, на чолі з Н. Челебіджеханом.
Номер слайду 12
Список використаних джерел. Бойко О. Д. Історія України. Посібник. - К.: 2003. Скирда І. М. Історія України.10клас. - Х.: “Ранок”, 2010.Історія України. 10клас. Атлас. - Х.: “Ранок”, 2010. Яневський Д. Б. Загублена історія втраченої держави. – Харків: Фоліо, 2012.http://www.istpravda.com.ua/articles/2012/09/5/93220/ Історична правда