ТЕМА: „Різноманітність тварин у природі. Створення образу тварини за допомогою фотографії"

Про матеріал
МЕТА: формувати в учнів уявлення про значення тварин у природі і цінність їх для людей, про види тварин, про особливі ознаки тварин; розвивати вміння міркувати, порівнювати, аналізувати; виховувати любов до природи. Розвивати навички медіаграмотності
Перегляд файлу

ТЕМА: „Різноманітність тварин у природі. Створення образу тварини за допомогою фотографії"

 

МЕТА: формувати в учнів уявлення про значення тварин у природі і цінність їх для людей, про види тварин, про особливі ознаки тварин; розвивати вміння міркувати, порівнювати, аналізувати; виховувати любов до природи. Розвивати навички медіаграмотності

ОБЛАДНАННЯ: ілюстрації різних тварин, малюнки дітей, таблиці, фотоапарат, програма для опрацювання фотографії

(Photoshop, GIMP)

Тип уроку:  урок вивчення нових знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент: повідомлення теми та мети уроку.

II.  Підсумки  спостережень за природою

Прикмета тижня.

12 лютого   День трьох святих.

 У цей день не можна прясти, щоб протягом року не було наривів.

У лютому день збільшується майже на три години, тому в народі кажуть "Лютневий сніг весною пахне".

 

   Народні прикмети.

Червоний місяць – до великого вітру.

Вітер здійнявся – до вологого року.

Сніг лапатий – до відлиги.

 

III. Актуалізація опорних знань

І. Індивідуальне опитування.

   Картка

Запиши, як пересуваються такі тварини:

окунь,  ластівка,  олень,  бабка,  жаба,  кит,  кінь,  сова,  миша,  заєць,  акула, гадюка,  коник,  вуж.

Бігають:______________________________.

Літають:______________________________.

Стрибають:___________________________.

Плавають:____________________________.

Повзають:____________________________.

ІV. Мотивація навчальної діяльності

 1.     Створення проблемної ситуації

  Подивіться на малюнок.  Чи всі тварини однакові?   Чим вони різняться?

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Belka.jpg              

 

                 

 

 

 

 

 

Які групи тварин вам відомі?

 

Сьогодні ми з вами ознайомимось із жанрами фотографування і, а саме з одиним з найзапитаніших наразі жанр портрета — саме він дозволяє

розкрити тварину з іншого боку, такого, який можливо не видно простим оком.

Тварина  може переживати нове життя на портреті, бути учасником якихось

подій, створити нового персонажа або ж просто зафіксуваною для історії.

Тому сьогодні ми з вами спробуємо свої сили в цьому жанрі.

Групування учнів.  Розгадування кросворду  

— Діти, на уроці  ви будете  в ролі  дослідників  і в  царство  тварин  будете мандрувати окремими науковими групами. Відгадавши  загадку,  ви працюєте в даній групі і виконуєте певні завдання.  Мені  також  будуть допомагати учні,  які готувалися до цього  уроку.  Вони будуть моїми  асистентами – помічниками. Творча група   « Юні натуралісти»  підготували  для  вас  пізнавальну  інфор-мацію  про  те,  яких  тварин найбільше  любить наш народ.

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

 

 

 

1.  Не птах, а з крилами, не бджола, а на квіткою літає.                 (Метелик.)

2.       Сам вечірньої години

  Заховався в кущ малини.

  Та на дуду голосну

  Грає пісню чарівну.              (Соловей.)

3.  Хто то: у воді водиться,

     З хвостом  родиться,

     А як виростає, хвіст відпадає?               (Жаба.)

4.Хто хвіст залишає, як від ворога втікає?            (Ящірка.)

5.  Голова є, а шиї немає;  очі є, а брів немає;

     Без ніг, а далеко ходить.                     (Риба.)

6. На голові  його корона  з гілля,

  Копитця топчуть буйне  зілля.

  На спинці плямки білі, наче день,

  Звірятко звати це ...                (олень.)

 

7.  Сонце,  Місяць, Земля, зорі, вода,  повітря,  рослини,  тварини,  люди –  це …

                                                                                      (Природа.)

— То яке ключове слово в кросворді ви розгадали?    (Тварини.)

 

Створення фотографії для «аватарки» в соціальній мережі.

Завдання учнів: у парах зробити якомога якісніший портрет будь якої тварини в кількох різних варіантах (горизонтально, вертикально,

крупність плану, інші об’єкти в кадрі тощо).

Перегляд і повторення таблиці  «Істотні ознаки тварин»

 

      Групи тварин

                                 Істотні ознаки

Комахи

Три частини тіла, шість ніг

Риби

Тіло вкрите слизькою лускою, дихають киснем, розчиненим у воді

Земноводні

Тіло вкрите м'якою вологою шкірою

Плазуни

Тіло вкрите сухою лускою, на суші повзають, плазують

Птахи

Тіло вкрите пір'ям

Звірі

Тіло вкрите шерстю, виго­довують малят молоком

 

«Показати персонажа»

 Для цього учням роздаються завдання -  картки із персонажами кіно, мультфільмів, казок тощо, а учні шляхом жеребкування обирають картки. Учні мають описати персонажа через якісь деталі, антураж таким чином, щоб його можна було впізнати. (Слід не забувати, що сучасні школярі мають інших кумирів і героїв, ніж їхні вчителі, тому варто запропонувати таких персонажів, які будуть близькі саме їм.)

 Робота оцінюється за критеріями творчого підходу та реалізації ідеї.

Персонажі:

Панда По («Кунг-Фу Панда»),

Картинки по запросу Панда По («Кунг-Фу Панда»),

Білка («Льодовиковий період»)

Картинки по запросу Білка («Льодовиковий період»)

Скубі-Ду («Скубі-Ду»)

Похожее изображение

VI. Закріплення та осмислення знань

.                              Тест           

  1.   Тварини –  це  частина:

          а)  неживої природи;         б)  живої  природи.

 

  1.  Тіло птахів вкрите:

            а)  лускою;    б)  шерстю;      в)  пір'ям.

 

  1.  Земноводних називають так тому, що …

            а)  все життя проводять у воді;

           б)  все життя проводять на суші;

           в)  частину свого життя – на суші, а частину – у воді.

 

  1.  Знайди  “зайву”  тварину:

           а)  джміль;        б)  карась;          в)  сом.

 

  1.  Тіло комах  поділено  на:

           а)   4  частини;       б)  3  частини;        в)  5  частин.

 

  1.   Тварини,  тіло  яких  вкрите  сухими  лусочками –  це …

           а)  плазуни;           б)  земноводні;         в)  риби.

 

Створення стінгазети з усіма фотографіями, які були створені та опрацьовані протягом уроку

VIII.    Підсумок   уроку

1.    Вправа  «Мікрофон»      

  •    На уроці я навчився…

 

  •    Я дізнався, що…

 

  •    Я повторив…

 

  •    Я запамятав …

   

2.  Емоційний   підсумок   уроку

  Що найбільше  сподобалося на уроці?

  Які  завдання здалися особливо цікавими?

  Кому з однокласників подякуєте за змістовну підготовку?                         

Домашнє завдання

1. Опрацювати фотографії, що були зроблені на уроці: кадрувати, використати ази фотомонтажу, який вивчається на уроках інформатики,

підправити кольорову гаму тощо. Використовувати фотомонтажні

програми: Photoshop, GIMP тощо

  1. Підготувати розповідь про будь-яку тварину (можна про домашніх       улюбленців).

 

Пасічник Ганна Ігорівна

Мельниківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Валківської районної ради Харківської області

Село Мельникове Валківський район Харківська область

1

 

docx
Додав(-ла)
Пасічник Ганна
Додано
21 березня 2020
Переглядів
922
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку