Тема: Розв'язування прикладів та задач на додавання і віднімання. Розв'язування задач на час
Мета:
Тема: Розв'язування прикладів та задач на додавання і віднімання. Розв'язування задач на час
Мета:
Обладнання: предметні картинки.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
I. Організаційний момент
- Станьте, діти, всі рівненько.
Настрій на урок візьмемо,
Й працювати розпочнемо.
II. Контроль, корекція та закріплення знань учнів
1. Усний рахунок.
- Ось до класу на урок
Залетіло шість сорок.
Дві пізніше прибуло.
Скільки птахів всіх було?
(6 + 2 = 8).
- Руки вгору підніміть,
Пальці швидко полічіть.
Зліва п’ять і справа п’ять.
Скільки разом? Як сказати?
(5 + 5 = 10).
- Бігло до річки троє каченят.
А на шість більше – курчат.
Дуже вони захотіли попити.
Скільки курчат ? Нумо лічити!
(3 + 6 = 9).
- Каже мати – квочка:
– В мене два синочки
І чотири дочки.
Скільки ж діток в квочки?
(2 + 4 = 6).
- Скачуть жабки:
– Ква-ква-ква!
Ой,яка м’яка трава!
Тут – п’ять жабок, а там – дві.
Скільки разом їх в траві?
(5 + 2 = 7).
- У Надійки три копійки,
А Світланка має п’ять.
Допоможемо дівчаткам
Гроші всі порахувать.
( 3 + 5 = 8 ).
2. Задача.
- Погляньте уважно на малюнок.
- Кого ви там бачите?
- Що нам відомо?
- Скільки цуценяток прийшло?
- Що треба дізнатися?
- Якщо стало більше, то якою дією знайдемо скільки стало цуценяток?
Задача
Розв'язання
8 + 2 = 10 ( ц.)
Відповідь: стало 10 цуценяток.
3. Дидактична гра " Збери виноград".
- Діти, давайте з вами усно розв'яжемо приклади і допоможемо їжачку зібрати виноград. Але будьте уважні! Їжачку потрібен тільки той виноград, де відповіддю буде число 9.
4. Хвилинка каліграфії.
- Відкриваємо зошити. Опускаємось на 4 клітинки вниз і на другій клітинці ставимо крапочку. Щоб почати працювати, потрібно каліграфічно прописати цифру. А яку, ви дізнаєтесь, коли порахуєте кількість тварин, згаданих у вірші.
Їжачок – кравець чудовий,
Шиє звірам він обнови.
Для ведмедя – кожушки,
Для лисички – чобітки,
А для мишки – рукавички,
І для білочки – спіднички,
Зайцю валянки на лапки
І для вовка теплу шапку. (Сім).
5. Математичний диктант.
1) Запиши цифрами числа: дванадцять, чотирнадцять, чотири, вісімнадцять.
( 12, 14, 4, 18 ).
2) Запиши число, у якому 1 десяток і 5одиниць. ( 15 ).
3) Запиши число, наступне за числом 16. ( 17 ).
4) Запиши число, яке передує числу 20. ( 19 ).
5) На скільки число 8 більше від числа 6? ( 2 ).
- Давайте перевіримо з вами відповіді.
6. Розв'язування прикладів на закріплення.
- Діти, перед тим, як ми з вами будемо розв'язувати цікаву задачу, ми виконаємо приклади.
10 - 8 = 2 6 + 4 = 10
5 - 4 = 1 3 + 5 = 8
1 + 5 = 6 8 - 4 = 4
2 + 7 = 9 7 - 2 = 5
9 - 6 = 3 4 + 3 = 7
III. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
- Діти, сьогодні на уроці ми з вами будемо розв'язувати задачі, приклади, складати рівності за зразками та малюнками і розв'яжемо з вами цікаву задачу. А допомагати нам в цьому буде дуже розумна Сова, яка буде дуже уважно слідкувати за вашою роботою на уроці і потім роздасть невеличкі подаруночки.
IV. Ознайомлення з новим матеріалом. Робота з підручником
1. Бесіда.
- Діти, у кого живе у селі дідусь чи бабуся?
- Хто їздив до них у гості?
- Чи допомагав ти їм?
- Ось Марійка гостювала у дідуся з бабусею 5 днів. Як ви думаєте, що вона робила?
- А ось Сергійко гостював тиждень. Що він міг там робити?
- Скільки днів у тижні?
- Тепер скажіть, що таке тиждень?
2. Розв'язування задачі.
- Давайте уважно прочитаємо нашу задачу.
- Про що розповідається у задачі?
- Скільки всього днів гостював Юрко у дідуся?
- А як ми можемо дізнатися, скільки всього днів гостював Юрко у дідуся?
- Що нам потрібно для цього знати?
- Скільки ж днів у тижні?
- Якою ж дією ми знайдемо скільки всього днів гостював Юрко у дідуся?
Задача
Гостював - 7 д. і 3дн.
Всього - ?дн.
Розв'язання
7 + 3 = 10 (дн.)
Відповідь: 10 днів.
3. Фізкультхвилинка.
Буратіно потягнувся,
Раз — нагнувся, розігнувся,
Руки в сторону розвів —
Наче ключик загубив.
А щоб ключик відшукати,
Треба тихо пострибати.
Пострибали, покрутились
І за парти тихо всілись.
4. Складання рівностей за зразком і малюнками.
- Зараз ми з вами складемо і запишемо приклади за допомогою малюнків.
- Погляньте уважно на зразок і перший рядок малюнків.
- Що ви помітили?
- То які приклади ми складемо? ( 10 + 1 = 11; 12 - 1 = 11).
- Подивіться на другий рядок.
- Що тут ви помітили?
- Які приклади отримаємо? ( 3 + 10 = 13; 14 - 1 = 13).
- Подивіться на останній третій рядок малюнків.
- Що ви помітили?
- Які приклади у вас вийшли? ( 2 + 5 = 7; 10 - 3 = 7 ).
5. Визначення закономірностей та продовження рядів.
- Діти, наше завдання із зірочкою, а це значить, що нам треба поміркувати для того, щоб виконати його правильно.
- Розглянемо перший рядок, де записані числа 1, 3, 5, 7,...
- Що ви помітили тут?
- Давайте закінчимо цей ряд. ( Учень називає усі числа, згідно закономірності).
- А тепер запишемо їх у зошит.
- Розгляньте уважно третій рядок з числами 20, 18, 16, 14,...
- Що ви тут помітили?
- Давайте завершимо це рядок. ( Учень називає усі числа, згідно закономірності ).
- А тепер запишемо їх у зошит.
- А тепер будьте дуже уважні. Розгляньте другий рядок.
- Подумайте, як тут розташовані фігури?
- Давайте спробуємо завершити цей рядок. ( Учень називає відповідні фігури згідно закономірності ).
- А тепер беремо в руку олівець і малюємо наші фігури у зошит.
V. Підсумок уроку
- Що нового ви дізналися на уроці?
- То скільки днів у тижні?
- Що на уроці вам сподобалось найбільше?
- Хто був найактивнішим?
- Мені дуже сподобалось, як ви сьогодні працювали на уроці. А найактивнішим учням наша розумна Сова передала невеличкі подарунки.