МЕТА: ознайомити з поняттями символу;розглянути способи кодування
символів та текстових повідомлень; навчити кодувати текстові
повідомлення.
Урок №4
ТЕМА. Що таке символи. Як кодувати символи
МЕТА: ознайомити з поняттями символу;розглянути способи кодування
символів та текстових повідомлень; навчити кодувати текстові
повідомлення.
Обладнання: підручник, картина, символи, валіза
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Всміхається лагідно сонечко
І дивиться в наше віконечко.
Проміння своє посилає
Нам гарно працювати бажає.
- Сьогодні на уроці ми будемо створювати картину гарного настрою за допомогою символів.
- Сонечко – символ гарної теплої погоди.( Прикріплюю зображення сонечка)
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1) Закріплення правил поведінки в комп’ютерному класі.
2) «Аукціон» повідомлень про родину. Деякі учні зачитують свої повідомлення , вказують на носії повідомлень (Прикріплюю символ щасливої сім’ї)
ІІІ.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1) Повідомлення теми уроку
- Малюнки – символи України. Чому? (Прикріплюю символи України)
2) Робота з підручником
Опрацювати самостійно с. 20-21
- Які символи використовують на письмі?
- Які символи використовують в математиці?
- А в музиці?
- Прочитайте, що називають кодуванням. Запишіть в словничок.
- Знайдіть, що називають декодуванням . Запишіть словничок.
- Підручник – символ знань .(Прикріплюю на картину)
3) Хвилинка відпочинку
Бджілки весело літають,
Мед на квіточках збирають.
На ромашки бджілки сіли,
До волошок полетіли.
Повні відра назбирають
І додому повертають.
- Бджілки – символ працьовитості. ( прикріплюю зображення бджілки)
ІV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1) Робота в зошиті
* декодувати повідомлення , с. 21
2) Змагання між парами/трійками учнів: хто швидше закодує/декодує повідомлення № 2-3, с. 22
3) Комп’ютерний словничок.
Записати термін символ.
Пошепки прочитати в парах попередні записи з цього уроку ( кодування і декодування повідомленнь)
4) виконання логічного завдання – ребус, с. 23.
- Смайлик – символ гарного настрою. (Прикріплюю усміхнений смайлтик )
V. ПІДСУМОК УРОКУ
1) Гра «Багаж знань».
Діти записують на окремих картках, про що дізналися під час уроку, що їм сподобалося, що ні, які виникали труднощі . Заповнені картки пакують у символічну валізу.
2) – Чи сподобалась вам картина, яку ми створили?
Чи виконали ми завдання уроку? Чи символізує вона гарний настрій?
VІ. ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ
Створіть повідомлення для друга і закодуйте його за допомогою азбуки Морзе