Тема.Складові частини комп’ютера. Призначення окремих блоків комп’ютера (клавіатура, миша, монітор, системний блок, принтер). Програма “Лісова галявина”
Мета. 1. Ознайомлення учнів з складовими частинами комп’ютера.
2. Відпрацювання практичних навичок роботи на комп’ютері.
3. Формування навичок роботи з мишею, зокрема знайомство з операцією “перетягни й кинь”.
4.Розвивати просторову уяви, пам’яті, логічного мислення, спостережливості.
5. Виховання культури навчальної праці при роботі з комп’ютером.
Обладнання. Картки “Правила техніки безпеки”, роздатковий матеріал “Складові комп’ютера”, таблиця “Ельзиків комп’ютер”.
Хід уроку
І. Організація класу.
Ось прийшли ми знов у клас,
Де чекає комп’ютер нас.
Правила ми пригадаєм
Щось новеньке ми пізнаєм.
Нумо сіли всі рівненько
І працюємо дружненько.
ІІ. Повторення правил техніки безпеки.
Правил безпеки дотримуйся, друже,
Тоді з комп’ютером будеш у дружбі!
Робота в парах. Розкажіть, які ви знаєте правила безпечної роботи в комп’ютерному класі. (Учні користуються картками “Правила техніки безпеки”).
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1) Гра “Мікрофон”
На минулих уроках ми з Ельзиком побували на екскурсії. Так давайте пригадаємо, де на нашій планеті використовується комп’ютер?
2) Мозковий штурм. Що таке комп’ютер?
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на урок до нас завітали наші друзі Мудрунчик з Ельзіком.
Вони хочуть дізнатися з чого ж складається комп’ютер. То ж прочитайте тему і завдання уроку (запис на дошці).
Завдання уроку:
V. Вивчення нового матеріалу.
1) Робота з підручником (с.10)
Опрацювання статті “З чого складається комп’ютер”.
2)Відшукування абзаців тексту до певних малюнків.
3) Робота в групах. Завдання: відібрати з даних карток ті, які є складовими частинами комп’ютера.
Фізкультхвилинка.
Хто вже, хто вже так стомивсь
Що ліворуч нахилився?
Хто вже спить?
Треба дружно всім вам встати
Фізкультпаузу почати.
Сонце спить, небо спить.
Навіть вітер не шумить.
Рано-вранці сонце встало
І проміння всім послало.
VІ. Практична робота.
Перша група працює з комп’ютером. (Друга група малює його складові.)
1) Ввімкнення комп’ютера.
2) Робота з програмою “На галявині”.
Сьогодні допоможемо гномам зібрати у лівий кошик – гриби, а у правий – ягоди. Для цього:
Клавіша “пропуск” використовується щоб розпочати програму, а також, щоб перервати гру та розпочати її спочатку.
3) Вправи для очей.
VІІ. Логічна сторінка “Для розумників і розумниць”.
Чи правильно склав Ельзик комп’ютер?
2) Робота в групах (Підручник, ст.11)
3) Встанови логічну послідовність і продовж ряд:
1, 3, 5, …, …, ….
40, 35, 30, …, …, ….
VІІІ. Підсумок уроку.
Про що нове дізналися на уроці?
Що найбільше зацікавило?
Додаток