Тема: «Слова – що називають предмети».
Мета: формувати поняття про слова, що називають предмети, вміння ставити запитання до означених слів в однині і множині (без вживання термінів), вчити розпізнавати предмети за їх ознаками; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати старанність, уважність.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: мультимедійна презентація, ПК.
Тема: «Слова – що називають предмети».
Мета: формувати поняття про слова, що називають предмети, вміння ставити запитання до означених слів в однині і множині (без вживання термінів), вчити розпізнавати предмети за їх ознаками; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати старанність, уважність.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: мультимедійна презентація, ПК.
Хід уроку
Вже пролунав шкільний дзвінок.
Покликав всіх він на урок.
Все. Вже час.
Роботу починає клас.
• Вправа «Очікування».
ll. Актуалізація опорних знань.
Наша матінка завія
Нас із сита всюди сіє.
А як сонце припече –
Ми струмочком потечемо.
Зошит свій ви відкривайте,
Та під нахилом кладіть.
Сядьте рівно, не зігніться.
За роботу враз візьміться.
- Молодці діти, ви чудово впорались з цим завданням.
lll. Повідомлення теми і мети уроку.
- Отже, на сьогоднішньому уроці ми поговоримо про слова , що називають предмети, прочитаємо уривок з твору Василя Скуратівського "19 січня- Водохреща"
lV. Основна частина
1.Створення ситуації успіху.
- Привіт, друзі! Я – чарівник – художник. Хочете зі мною потоваришувати й довідатися, як мене звуть? Тоді виконайте моє завдання, і я відкрию вам свої своє ім’я.
Відновіть діаграму і ви дізнаєтеся, як звуть нашого чарівника.
2. Читання тексту
Відкрийте свої підручники на сторінці 9.
Читаємо текс з дітьми.
Коли святкують Водохреща?
Зачитайте, що люди роблять у цей день?
Зачитайте, що робили з посвяченою водою?
Шо казали після Водохреща?
Запишіть цей вислів.
Молодці!
3. Робота з картиною.
Що зображено на картині?
Який обряд?
Молодці!
4. Правопис.
А зараз випишіть з тексту виділені слова, на які питання вони відповідають?
V. Підсумок уроку.
- Яку користь приніс вам сьогоднішній урок?
- Чарівник хоче подарувати вам за хорошу роботу чарівні різнокольорові зірочки. Молодці
Домашнє завдання
Вивчити правила на сторінці 11.