Тема . Солі . Хімічні властивості солей.

Про матеріал
Урок-подорож сприяє формуванню інтересу до вивчення хімії та біології, сприяє розширенню кругозору школярів, вміння застосувати набуті знання.
Перегляд файлу

Тема. Солі. Хімічні властивості солей

Мета уроку

1. Навчальна:

  1. Формування поняття про хімічні властивості солей;
  2. узагальнити знань про солі;
  3. формування поняття про взаємозв’язок хімічних речовин та людини.

2. Розвивальна:

  1. Розвиток логічного мислення;
  2. розвиток вміння пошуку причинно-наслідкових зв’язків;
  3. розвиток комунікативної компетентності;
  4. розвиток вміння роботи з підручником;

3. Виховна:

  1. формування інтересу до вивчення хімії та біології;
  2. формування здорового способу життя;
  3. розширення кругозору учнів.

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

 

Форма  уроку: урок-подорож

 

Конспект уроку

  1. Організаційний момент

Шановні учні запрошую, вас відправитись у подорож з метою вивчення хімічних властивостей солей

 

Станція «Теоретична»

 

Дати відповіді на запитання

 

  1. Яку групу речовин називають солями?
  2. Як класифікуються солі?
  3. Якими шляхами солі попадають в організм людини?
  4. В якому агрегатному стані знаходяться солі в організмі?

Станція «Формула солі»

 

  1. Гра « Утвори пару!» Скласти можливі формули солей.( На магнітній дошці знаходяться папірці з написами металів та кислотних залишків. Учні повинні скласти формули солей і дати їм назву)

Fe, SO4, Na, K2, CI, PO 4, Li 3, Ca, CO3, SO3 , S, Mg.

 

2.  Мотивація навчальної діяльності

 

 Увага « Чорна скриня»

Відгадайте: « Що  в цій скрині?»

(Додаткові  дані: це біла кристалічна речовина. Вона має свою давню історію. В Київській Русі нею князі платили своїм дружинникам і лісорубам…в Ефіопії бруски цієї речовини були , як гроші…на її честь названо міста де її добували.. її ми шануємо в кожнім домі за обіднім столом… на неї нарікаємо і без неї страждаємо.. .)

  • Звичайна кухонна сіль може бути сильною отрутою. З одного боку без солі неможливо прожити, а з другого, доза, яка в 10 разів перевищує звичайну, є смертельною. Летальною дозою є 3000 міліграм на 1 кг маси тіла.
  • У країнах з холодним кліматом необхідна денна норма солі є значно нижчою, ніж у країнах із жарким кліматом. Середня добова норма для дорослого чоловіка: 3-5 г в холодних країнах, 20 г в теплих.
  • В магазинах сіль складається на 97% з NaCl, а решта домішки. Найчастіше використовують карбонати, йодиди, фториди. Для профілактики зубних захворювань використовують сіль з фторидами. З 50-х років додавати фториди у сіль почали в Швейцарії, а з 80-х років і у Франції, Германії для боротьби з карієсом.
  • Систематичне вживання надлишку, в порівнянні з добовою нормою, солі призводить до підвищення кров’яного тиску, хвороб серця та нирок.
  • У тілі людини до 3 кг мінеральних солей, з яких 5/6 входить до складу скелету.
  • Кухонної солі в організмі дорослої людини – 300 грамів.
  • Дієтичні властивості кураги головним чином обумовлені значною перевагою солей калію над солями натрію.

 

(На дошці тема уроку, а на мультимедійній станції нашої подорожі )

 

4. Вивчення нового матеріалу.

 

Станція «Експериментальна»

 

  Для здійснення основної мети уроку учитель демонструє досліди, що характеризують хімічні властивості солей.(На мультимедійній дошці проектуються алгоритми рівнянь реакцій)

Учні роблять відповідні записи у зошиті.

 

1. Взаємодія з металами.

 

Fe + CuSO4 = FeSO4 + Cu

 

2. Взаємодія з кислотами.

 

H2SO4 + BaCl2 = BaSO4 + 2HCl

 

3. Взаємодія з основами.

 

AI2 (SO4)3 + 6NaOH = 2AI(OH)3 +3Na2SO4

 

4. Взаємодія з солями.

 

BaCl2 + 2AgNO3 = Ba(NO3)2 + 2AgCl

 

5. Первинне засвоєння матеріалу.

 

Станція «Тест»

 

 

 Варіант 1.( завдання високого рівня )

 

З наведеного переліку речовин вибрати ті, що характеризують хімічні властивості солей. Записати рівняння реакцій цих речовин з FeCI2

 

Zn, H2SO4, H2, CaO, NaOH, KCl, H2O

 

 Варіант2. (завдання достатнього рівня)

 Закінчити рівняння реакцій :

 

Zn + CuSO4 =

 H2SO4 + Ba( NO3)2 =

 Ca(NO3)2 + KOH =

 

6. Заключний контроль

 

Здійснити перетворення.

 

Р – Р2О5 – Н3РО4 – К3РО4 – Са3(РО4)2

 

7. Рефлексія

 

Станція «Завершальна»

 

Скласти « Сенкан»

8. Домашнє завдання

 

Опрацювати § 14, виконати задачу Розв’язати задачу

 

 Натрій гідроксид масою 4г прореагував з ферум (ІІ) сульфатом. Обчислити кількість речовини утвореної солі?

 

 

Лист відповідей учнів  під час  уроку-подорожі.

         (контроль здійснює вчитель)

Станція «Теоретична»

1. Із наведеного переліку формул речовин формули середніх солей підкреслити однією рискою,а кислих двома

а)Fe2(S04)3,б)FeS04, в)Na2S04,г) NaHS04, д)K2C03, ж)CaHP04, з)Ba3(P04)2, к)Ca(H2P04)2, л)NaHC03.

 

Станція «Формула солі»

2.. Напиши формули солей за їх назвою:

а) кальцій хлорид; б) магній нітрат; в) алюміній сульфат; г) натрій силікат; д) цинк сульфід.


3. Напиши назви солей за їх формулами:
a)MgCO3;     6)CuCl2;      в)СuСl;      г) Na3PO4;     д) Ba(NO3)2.
 

Станція «Тест»

 

 Варіант 1.

 

З наведеного переліку речовин вибрати ті, що характеризують хімічні властивості солей. Записати рівняння реакцій цих речовин з FeCI2

 

Zn, H2SO4, H2, CaO, NaOH, KCl, H2O

 

 

 

 Варіант2.

 Закінчити рівняння реакцій :

 

Zn + CuSO4 =

 H2SO4 + Ba( NO3)2 =

 Ca(NO3)2 + KOH =

Додатки

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Хімія, 8 клас, Розробки уроків
Додано
13 вересня 2021
Переглядів
1707
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку