Тема: Способи подання алгоритмів. Словесний спосіб подання алгоритмів.

Про матеріал
Мета уроку: - Навчальна: розповіcти про способи подання алгоритмів, навчити подавати алгоритми у словесному вигляді, вдосконалювати вміння користуватися алгоритмом; формувати вміння складати алгоритми та виконувати їх; поглибити знання учнів з теми, навчити закріплювати знання з правил поведінки та технікою безпеки в комп’ютерному класі; - Розвивальна: розвивати логічне мислення на основі спостережень, порівнянь, усвідомлення отриманого матеріалу; продовжувати розвивати навички роботи з інформаційними технологіями; - Виховна: стимулювати інтерес до предмету, пізнавальну активність, акуратність, терпимість та інформаційну культуру учнів.
Перегляд файлу

 

Клас: 3 клас

Тема: Способи подання алгоритмів. Словесний спосіб подання алгоритмів.

Мета уроку:

  • Навчальна: розповіcти про способи подання алгоритмів, навчити подавати алгоритми у словесному вигляді, вдосконалювати вміння користуватися алгоритмом; формувати вміння складати алгоритми та виконувати їх; поглибити знання учнів з теми, навчити закріплювати знання з правил поведінки та технікою безпеки в комп’ютерному класі;
  •  Розвивальна: розвивати логічне мислення на основі спостережень, порівнянь, усвідомлення отриманого матеріалу; продовжувати розвивати навички роботи з інформаційними технологіями;
  • Виховна: стимулювати інтерес до предмету, пізнавальну активність, акуратність, терпимість та інформаційну культуру учнів.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання: комп’ютер, презентація, підручник, роздатковий матеріал

 

Хід уроку

 

I. Організаційний момент. (1 хв)

Всі за парти ми сідаємо.

До роботи приступаємо.

Щоб помилок уникати,

Треба пильність розвивати.

 

II. Повторення вивченого матеріалу (3 хв)

Ребуси ( алгоритм, виконавець, команда)

Гра «Мікрофон»

1. Що таке система команд виконавця?

2. Що таке середовище виконання алгоритму?

3. Коли виконавець не може виконати команду алгоритму?

4. наведи приклад виконавця і дії яку він виконує.

IV. Мотивація навчальної діяльності (1 хв)

На минулих уроках ми з вами неодноразово зустрічалися з алгоритмами. Давайте пограємо у гру "Алгоритм – не алгоритм". Я буду читати уривки із знайомих вам книг, а ви повинні згадати, з якої книги уривок і чи є він алгоритмом.

" ...Якщо я що-небудь розумію, то дірка – це нора, а нора – це Кролик, а Кролик – це добра компанія, а добра компанія – це така компанія, де мене чим-небудь пригостять і з задоволенням послухають. І все таке інше...".

 

• 3 якого твору цей уривок? (Алан Мілн "Вінні-Пух і всі-всі-всі").

• Чи є він алгоритмом? (Ні. Це не послідовність дій, а ланцюжок міркувань Вінні-

Пуха, який приводить його до певного висновку).

"Почистити ананас. Нарізати його тонкими кружечками. Покласти в посуд рядами, посипати цукром. Поставити в холодильник на одну годину. Форму посипати цукровою пудрою. Виложити дно форми кружечками ананаса. Поставити форму в холодильник на добу".
 

• 3 якої книги цей уривок? (З книги рецептів).

• Чи є він алгоритмом? ( Так).

V. Оголошення теми та мети уроку (1 хв)

Способи подання алгоритмів.

Сьогодні ми:

  • дізнаємось про способи подання алгоритмів;
  • розглянемо словесне подання алгоритмів;
  • навчимось подавати алгоритми у словесному вигляді.

VI. Вивчення нового матеріалу (14 хв)

Способи подання алгоритмі

У повсякденному житті ти зустрічався з різними способами подання алгоритмів. Алгоритми можна подавати у словесному вигляді, у вигляді схем, формул, малюнків тощо.

Розглянь малюнки. У який спосіб поданий кожний алгоритм? Придумай назву до алгоритму 1.(слайд …..)

Фізкультхвилинка

Знайомимося зі словесним поданням алгоритму

  • Розглянь малюнок. Який алгоритм і в який спосіб на ньому поданий? (слайд …..)
  • Той самий алгоритм можна подати в різний спосіб. Подамо алгоритм вимикання комп'ютера у словесному вигляді.

1. Клацни кнопку Пуск на екрані монітора.

2. Вибери команду Вимкнути комп'ютер.

3. Клацни кнопку Вимкнення.

-  Словесне подання алгоритму — це подання, при якому команди алгоритму подаються за допомогою слів. У повсякденному житті ти зазвичай зустрічаєшся саме зі словесним поданням алгоритмів.

Розглянь малюнки. Склади за ними алгоритми з повсякденного життя та подай їх у словесному вигляді.

права «Графічний диктант» Словесним способом ( намалювати малюнок )

VIII. Робота з комп’ютером (10 хв)

  1. Повторення правил техніки безпеки

Гра так чи ні

2. Робота з комп’ютером

Завдання: виконати алгоритми у визначеному середовищі..

a. Запусти програму Scratch.

b. Склади для вибраного виконавця алгоритм, використовуючи команди із системи його

команд. Надай назву цьому алгоритму.

Алгоритм Пр роб

1. Запусти програму Scratch.

2. Поміняти фон сцени.

3. Навчи кота говорити «Привіт!»

4. Зміни розмір виконавця.

5. Зміни колір виконавця.

6. Навчи виконавця ходити.

7. Навчи виконавця нявкати.

8. Повтори алгоритм.

9. Перейди в повно екранний режим.

10. Переглянь результат алгоритму.

11. Вийди з режиму перегляду.

12. Закрий вікно програми.

 

c. Заверши роботу з програмою Scratch.

3. Вправи для очей


Раз, два, три! Очі догори!

На чотири та й на п’ять

Будем міцно їх стулять.

Знову очі догори

Ми рахуєм раз, два, три!

 

Очі щоб відпочивали

Дивимось ми вліво – вправо.

Потім блимаєм очима.

І знову ними вліво - вправо


 

IX. Узагальнення знань учнів (2 хв)

1. Які способи подання алгоритмів ти знаєш?

2. Що таке словесне подання алгоритму?

3. Прочитай скоромовку: «Летів горобець, сів на хлівець, а як вийшов стрілець, то утік горобець».

Перетвори її на алгоритм у словесному вигляді для виконавця Горобець.

X. Підсумок уроку (1 хв)

Гра «Так чи ні»

 Алгоритм — це послідовність команд.

 Виконавцем завжди виступає той, хто склав алгоритм.

 Виконавцем може бути комп’ютер.

 Один алгоритм можна виконати декілька разів.

 Виконавець може відмовитися виконувати команду.

docx
Додано
18 травня 2020
Переглядів
4633
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку