Тема. Таблиці додавання й віднімання числа 9 з переходом через десяток. Периметр многокутника

Про матеріал

ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток; вчити знаходити периметр многокутника; вдосконалювати обчислювальні навички; формувати вміння аналізувати задачі; розвивати логічне мислення, математичне мовлення, формувати потребу розв'язувати поставлені завдання швидко і правильно, навички роботи в парі і групі; виховувати навчальну активність.

Перегляд файлу

Тема. Таблиці додавання й віднімання числа 9 з переходом через десяток. Периметр многокутника

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток; вчити знаходити периметр многокутника; вдосконалювати обчислювальні навички; формувати вміння аналізувати задачі; розвивати логічне мислення, математичне мовлення, формувати потребу розв'язувати поставлені завдання швидко і правильно, навички роботи в парі і групі; виховувати навчальну активність.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Клас готовий працювати? (Так)

Додавати й віднімати? (Так)

На розряди розкладати? (Так)

Вчасно руку піднімати? (Так)

Вміло в групах працювати? (Так)

Вирази й задачі розв’зати? (Так)

Дзвінок до роботи уже кличе нас.

Країною знань мандрувати нам час.

Працюймо завзято і дружно усі,

                 Щоб всі молодцями були у кінці.

Вітання - знайомства

• Заготуйте картки з іменами кожної дитини. Кожна дитина витягує картку і вітає того, чиє ім’я на ній написане. Якщо у класі присутні відвідувачі (гості), зробіть картки з їхніми іменами, щоб була можливість привітати і їх.

 

C:\Users\Admin\Desktop\девіз уроку\img11.jpg

 

 

 II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

 1. Перевірка домашнього завдання (с. 33, завдання 185; 186)

Завдання 185

— Прочитайте складені вирази.

Завдання 186

http://gorodigrushek.ru/wp-content/uploads/2011/08/p7.jpg— Яку задачу склали за таблицею? Яку обернену задачу склали, щоб перевірити розв’язок?

2. Гра «МАТЕМАТИЧНІ ПОТЯГИ»

 

 

                                     18                         16                             17                                                     

 


8+8

10+6

7+9                                                         

17+0

18-0

11+5


 


3. Гра«"Що зайве"

— У рядку знайдіть «зайве».

   

 

- Яка фігура зайва?(трикутник)

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 10; 8; 11; 9; 12; 10; 13; ?; ?.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток, навчимося знаходити периметр многокутника.

 IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 41-42)

Завдання 180. Колективне опрацювання матеріалу. Усна лічба.

— За записами поясніть додавання і віднімання чисел з переходом через розряд.

— Перевірте результати обчислень за таблицями.

— Прочитайте таблицю додавання (віднімання) числа 9, починаючи від найбільшого результату.

— Прочитайте тільки результати таблиці.

— Прочитайте результати від найбільшого числа до найменшого.

— Затуліть лінійкою відповіді таблиці та розкажіть їх по пам’яті.

Завдання181 Колективна робота.

Завдання 182 Робота в групах

Командна гра «Ланцюжок»

Учні пояснюють, як виконати обчислення, працюючи у своїх зошитах.

Завдання 184. Колективне опрацювання матеріалу

1) Як називаються ці геометричні фігури?

image58

1 — незамкнена ламана;

2 — замкнена ламана, многокутник, чотирикутник.

— Що зображено? (Многокутники)

image59

— Назвіть кожний многокутник і покажіть його межі.

Учні виходять до дошки й указкою показують межі кожного многокутника. Ведуть по сторонах многокутника так, щоб лінія, яку опише кінець указки, представляла б замкнуту ламану.

 Що є межею многокутника? (Замкнена ламана.)

— Як знайти довжину ламаної? (Виміряти ланки і додати довжини.) Висновок: Сума довжин усіх сторін многокутника — це периметр многокутника.

2 + 5 + 2 + 4 = 13 (см)

Відповідь: 13 см.

— Перевірте, чи правильно знайшли периметр чотирикутника. Знайдіть самостійно периметр трикутника.

Завдання 184 Робота в групах..

Учні порівнюють і розв’язують задачі.

Завдання 193

Учні «ланцюжком» добирають числа, щоб рівності були правильними. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

2. Фізкультхвилинка

Погляньте у віконечко. (Діти протягують руку).

 Чомусь сховалось сонечко. (Знизують плечима).

  А ми засвітимо сонечко. (Показують на себе).

  Таке велике сонечко. (Руки в сторони).

  Таке веселе сонечко. (Посміхаються один одному).

  Я – сонечко! (Показують на себе).

  Ти – сонечко! (Показують один на одного).

  Ми – сонечка! (Беруться за руки).

  Ми – світимося всі!

 

 V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра . ГРА «МАТЕМАТИЧНЕ ДОМІНО»

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв'язування логічної задачі

Дід, баба, онучка, собачка, кішка та мишка тягнули ріпку. Скільки рук тягнули ріпку? (6)

 VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на уроці?

— Що таке периметр?

— Як знайти периметр многокутника?

 VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ  С. 35, завдання 187; 188.

docx
Додано
29 червня 2018
Переглядів
2744
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку