Тема уроку: Число і цифра 7. Утворення числа 7. Склад числа 7. Написання цифри 7. Порівняння чисел у межах 7. Послідовність чисел у межах 7. Складання і розв’язування прикладів.
Мета уроку: ознайомити учнів із числом і цифрою 7; допомогти їм засвоїти утворення числа 7 додаванням 1 до попереднього числа; навчити писати та порівнювати числа в межах 7;
розвивати у першокласників логічне мислення , загально -навчальні уміння і навички: мовлення, увагу, пам’ять; вправляти дітей у лічбі предметів у межах 7. закріплювати вміння складати і розв’язувати приклади і задачі;
виховувати якості, необхідні дітям для успішного навчання.
Тип уроку: комбінований (формування нових знань умінь і навичок) .
Обладнання уроку: виставка книг Братів Грим «Білосніжка та сім гномів»,
картки для індивідуальної роботи, дидактичний матеріал, набірне полотно.
Гасло уроку: Щоб робота в нас кипіла,
Працювати будем вміло.
. Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Уже дзвоник продзвенів,
Урок будем починати,
З математики знання
Будем здобувати.
Щоб не було нам мороки:
Всі готові до уроку?
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1 |
|
2 |
|
3 |
|
4 |
|
5 |
|
6 |
|
1 |
|
2 |
|
3 |
|
1 |
|
2 |
|
3 |
|
4 |
|
5 |
|
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
(Дію додавання)
ІІІ. Повідомлення теми уроку і мети.
на очікуваних результатах).
ІV.Вивчення нового матеріалу 1. Отже, у нас з вами народилася нова цифра , ім’я якої сім або сімка. На що вона подібна? /на кочергу/
Кочерга (коцюба) –знаряддя,
яким пораються біля печі
Перш, ніж писати, цифру 7 , потрібно повторити , як треба сидіти за партою та правильно тримати ручку при написанні.
3.Робота в зошиті. Написання цифри за зразком. (Робочий зошит з математики. Автор Н. Листопад . ст. 23).
ведемо горизонтальну хвилясту лінію праворуч до верхньої правої вершини кута квадрата, потім, не відриваючи руки, ведемо вниз довгу пряму похилу лінію до середини нижньої сторони квадрата. Відірвавши руку, посередині другого елемента проводимо горизонтальну лінію
V. Фізкультхвилинка
Лапки в боки, вгору вушка —
Скачуть білочки-подружки.
Один, два, три, чотири, п’ять,
По гілках вони біжать .
Один, два, три, чотири, п’ять,
Люблять білочки стрибать. ( Повторити 2 рази)
Розповідаю учням, що число 7 іноді називають чарівним, чудодійним. Воно завжди перебуває в гармонії з нашою природою. Згадайте літній день, ясне і сонячне небо. А тут хмара нависла - і нараз пішов дощик.
( У народі веселку називають веселуха, райдуга або просто дуга)
Сім музичних нот Сім планет. |
|
Що де? У лісі – калина , В городі – морквина, На полі – пшениця, А в лузі – травиця У хащах – лохина. В саду –синя слива. Галява – в дзвіночках, Веселка в віночку. Сім планет Сонячної системи |
Сім днів тижня |
|
Сім чудес світусвіту |
Виконання вправ на утворення цифри 7.
Робота в зошиті. Робочий зошит з математики ч.1. Навчальний посібник для учнів 1 класу, ст.20. Автор Н.Листопад.
Завдання 1. Домалюй стільки предметів, щоб їх стало по 7. Завдання 3.Доповни групи предметів до вказаного числа.
Розв’язати приклади за малюнками.
6+1=7
- Качки вийшли в старий сад
Відпочити, погулять.
5+2=7
Тут 5 качок , а там - 2
Скільки разом їх в траві?
Іде маленька Валя, 1+1+5=7
|
4. Склад числа 7.
Завдання 4. Підручник «Математика.» с. 2
7= 1+6 7= 2+ 5 7= 6 + 1 7=3 +4 7 = 5+ 2 7 =4+ 3
5. Співвідношення чисел з малюнками
З’єднай числа з відповідними малюнками
7
5 3
4
6
6. Послідовність чисел в межах 7.
На магнітні дошці виставляю цифри від 1 до 7, але в будь-якому порядку
7. Порівняння чисел у межах 7. «Знайди помилку»
4 < 7 |
3 < 5 |
7 > 4 |
7 > 6 |
2 < 4 |
5 > 7 |
6> 4
|
5 > 3
|
2 < 3
|
Цікаві вправи.
Прислів’я: Семеро одного не ждуть.
Сім п’ятниць на тиждень.
Сім раз відмір, а один раз відріж.
Загадки : Горіло 7 свічок , 2 з них погасли. Скільки залишилося ? (2) Скільки кроків зробить горобець за 7 років? (Ніскільки. Він стрибає).
Скромовка: Сім-дочок-сорочок,
Вишивають сім сорочок
Назви казок: Коза і семеро козенят.
Білосніжка і та 7 гномів
Квітка-семицвітка
Про сім братів – гайворонів і їх сестру
Віршики: Цифра 7 відома всім,
Що сказать про цифру 7 ?
Сім сповнилося Матвію.
Пролетить за роком рік.
В сьомий клас перейде він.
Наче косу, цифру 7
Цап узяв у літню днину
І козі сказав: -Ходімо
на лужок косити сіно.
VІ. Закріплення вивченого на уроці.
2. .Гра «Ох, ті цифри».
2, 4, 3, 5, 6, 7.
1, 7, 2, 4, 5,
3 Розв’язування прикладів
Скільки осіб у казці «Ріпка» на першому плані??
5+1 = 6
У річці з качкою Соні купалося 4 каченят, а з качкою Квіткою 3 каченяти. Скільки каченят купалося у річці?
4+ 3= 7
На травичці бігало 5 каченят, а ще 1 каченя вмостилося мамі Качці на спинці. Скільки було всього каченят?
5+1 = 6
|
7 |
= |
6 |
+ |
|
|
|
7 |
= |
3 |
+ |
|
|
7 |
= |
1 |
+ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
7 |
= |
5 |
+ |
|
? |
= |
2 |
+ |
5 |
? |
= |
2 |
+ |
5 |
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
= |
4 |
+ |
3 |
7 |
= |
1 |
+ |
|
|
7 |
= |
3 |
+ |
|
|||
|
|
|
||||||||||||||||
VІІ. Рефлексія.
Наш урок добігає до кінця.
Першокласники, ви МОЛОДЦІ! Дякую вам за співпрацю на уроці.
.
.
4. Послідовність чисел в межах 7.
На набірному полотні виставляю цифри від 1 до 7, але в будь-якому порядку
Підсумок уроку
По дорозі їжак біг, Ніс сім яблук на пиріг Шість впало, покотилось. Скільки яблук залишилось? |
|
|
-