Тема уроку. Модуль числа

Про матеріал
Тема уроку. Модуль числа Тип уроку: засвоєння нових знань. Мета уроку. Повторити основні поняття з теми «Координати на прямій. Протилежні числа ». Ввести поняття «модуль числа». Закріпити нове поняття в ході розв’язування різних вправ. Формувати в учнів соціальну компетентність (використання самооцінки та взаємооцінки учнів), полікультурну компетентність (використання історичної інформації), комунікативної компетентності (сприяння удосконаленню вмінь вести навчальний діалог, забезпечення розвитку монологічного та діалогічного мовлення), інформаційної компетентності (раціональне використання матеріалу підручника, формування загально навчальних умінь: аналізувати, класифікувати, порівнювати тощо). Обладнання: дошка, комп’ютер, мультимедійна дошка, картки із завданнями. Очікуванні результати: учні повторюють основні поняття з теми «Координати на прямій. Протилежні числа »,знайомляться з поняттям «модуль числа», закріплюють нове поняття в ході розв’язування різних вправ
Перегляд файлу

 

Тема уроку. Модуль  числа
Вчитель  Рєзнікова О.В., вчитель Іванівської ЗОШ

Математика 6 клас.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Мета уроку. Повторити основні поняття з теми «Координати на прямій. Протилежні числа ». Ввести поняття «модуль числа».  Закріпити нове поняття в ході розв’язування різних вправ. Формувати в учнів соціальну компетентність (використання самооцінки та взаємооцінки учнів), полікультурну компетентність (використання історичної інформації), комунікативної компетентності (сприяння удосконаленню вмінь вести навчальний діалог, забезпечення розвитку монологічного та діалогічного мовлення), інформаційної компетентності (раціональне використання матеріалу підручника, формування загально навчальних умінь: аналізувати, класифікувати, порівнювати тощо).

Обладнання: дошка, комп’ютер, мультимедійна дошка, картки із завданнями.

Очікуванні результати: учні повторюють основні поняття  з теми «Координати на прямій. Протилежні числа »,знайомляться з поняттям «модуль числа», закріплюють  нове поняття в ході  розв’язування різних вправ


Хід уроку:
I. Організаційний момент.
II. Перевірка домашнього завдання

Обмін зошитами.


III. Повтореніе вивченого є. Введення нового поняття.
Запишіть у зошитах число, класна робота.
 

.

Завдання №1(слайд №2):

 

 

 

 

 

 

 

 

Назвіть координати точок , позначених на координатній прямій.
Які з даних точок мають протилежні координати ?
Які числа називаються протилежними ?
Серед даних чисел вкажіть пари протилежних чисел :

 

 Завдання № 2: ( слайд № 3):
а ) Знайдіть значення виразу:
- ( - ( - (-1 ))) ; - ( - (-1 )) ; - ( - ( - ( - (-1 )) ))
б) Знайдіть значення виразу:
- ( -с) , якщо з = 2,3 ; -4 ¼
- ( - ( - а )) , якщо а = -12,3 ; 7 ½
в) Яким буде число- в , якщо
  в - негативне число;
  в = 0 ;
  в - число позитивне.

 

(слайд №4): Для того , щоб дізнатися тему нашого уроку , вкажіть число , протилежне даному, а в другій таблиці знайдіть букву , відповідну цьому числу.
 

 (слайд №5):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Які координати мають точки А , В і С ?
Чому одно відстань ( у поодиноких відрізках ) від початку координат до точок А , В і С ?
Число 5 - називають модулем числа - 5 , число 3 - модулем числа -3 , число 4 - модулем числа 4 .
Визначення: Модулем числа а називається відстань ( у поодиноких відрізках ) від початку координат до точки А ( а ) .

 

 

(слайд №6):

позначення :
 

наприклад:

І5 І=5

І-5 І=5

І3 І=3

І-3 І=3

Чому дорівнює модуль числа 0 ? Чому ?

І0 І=0

 

(слайд №7):

Яким числом не може бути модуль числа?
Чому дорівнює модуль позитивного числа ? Приведи приклад.
Чому дорівнює модуль негативного числа ? Наведіть приклад
Чому дорівнює модуль 0 ?
 

 IV . Закріплення вивченого :
1 . ( Слайд № 8):
Дано числа: 4 і - 4; 94 і - 94; - 42 і 42
Знайдіть модуль кожного з чисел.
| 4 | = 4 і | -4 | = 4
| 94 | = 94 і | -94 | = 94
| -42 | = 42 і | 42 | = 42
Порівняйте ці модулі .
Який висновок можна зробити?
| - а | = | a | - запишіть у зошит.

2 . ( слайд № 9) :

Виконайте самостійно № 950 з підручника , а потім перевірте відповіді :
| 81 | = 81 | -2 | = 2
| 1,3 | = 1,3 | -52 | = 52
| -5,2 | = 5,2 | 0 | = 0
| 8/9 | = 8/9 | -5 / 7 | = 5/7

3 . ( слайд № 10) :
Знайдіть координати точок А , В, С , зображених на числовій осі і запишіть відстань від точок до початку відліку , використовуючи знак модуля
 

 

 

 

 

 

 

 

|-5|=5

|-2|=2

|3|=3

|5|=5

 

 

 

4 . ( слайд № 11) :
Виконайте самостійно № 952 з підручника , а потім перевірте відповіді :
| 3,7 | = 3,7 | 315,6 | = 315,6
| -7,8 | = 7,8 | 0 | = 0
| -200 | = 200 | - ½ | = ½
                               | 4 ¾ | = 4 ¾

5 . ( слайд № 12) :
 Запишіть всі числа, що мають модуль : а) 26; б) 5,7 ; в) 3 ¾ , г) 0

6 . ( слайд № 13) :
Знайдіть значення виразу :
| -8 | - | -5 |
| -10 | * | -5 |
| 240 | : | -80 |
| -710 | + | -290 |
Виконайте самостійно №  з підручника


7 . ( слайд № 14) :
Запишіть числа в порядку зростання їх модулів:
                6,4 ; -5,8 ; 3,9 ; -7,1 ; 0
                0 ; 3,9 ; -5,8 ; 6,4 ; -7,1
Самостійно запишіть числа в порядку спадання їх модулів:
                7,3 ; -4,5 ; 5,9 ; -8,1 ; 0
               -8,1 ; 7,3 ; 5,9 ; -4,5 ; 0

V.  Ми з вами сьогодні познайомилися з новим поняттям « модуль числа» . Сформулюйте визначення « модуль числа» .

VI. Домашнее завдання . ( Слайд № 15)

 

1

 

doc
Додано
2 березня 2019
Переглядів
618
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку