Тема уроку: «Нове життя мелодій: як музика надихає живопис»

Про матеріал
Формувати в учнів уявлення про взаємозв’язок музики та живопису; розвивати емоційне сприйняття мистецтва; навчити передавати настрій музики через колір і форму в образотворчій роботі; сприяти естетичному розвитку і творчій самореалізації учнів.
Перегляд файлу

Конспект інтегрованого уроку мистецтва: музичне мистецтво, образотворче мистецтво у 7 класі (НУШ)
Тема уроку: «Нове життя мелодій: як музика надихає живопис»

Мета:
формувати в учнів уявлення про взаємозв’язок музики та живопису;
розвивати емоційне сприйняття мистецтва;
навчити передавати настрій музики через колір і форму в образотворчій роботі;
сприяти естетичному розвитку і творчій самореалізації учнів.


Ключові компетентності:

спілкування державною мовою - опис емоцій, аналіз образів, висловлення вражень;

інформаційно-цифрова компетентність - робота з аудіо, візуальними матеріалам;

соціальні і громадянські компетентності - презентація, взаємоповага, обговорення;

ініціативність і підприємливість - творча самостійність, планування завдань;

уміння вчитися впродовж життя -  самооцінка, пошук власного стилю;

обізнаність у сфері культури та мистецтва - ознайомлення з творчістю митців;

екологічна компетентність - естетичне сприйняття природи через мистецтво.

 

Очікувані результати:учні висловлюють враження від музичних та художніх творів;

визначають настрій і характер музики та живопису;

створюють власну творчу роботу.


Тип уроку: інтегрований урок-узагальнення із елементами творчої діяльності.

Обладнання: аудіозаписи музичних творів, репродукції картин, матеріали для малювання, проєктор.


Хід уроку


I. Організаційний момент (1-2 хв.)
Привітання, налаштування на творчу атмосферу.
Вступ: «Сьогодні ми спробуємо побачити музику і почути живопис…»

II. Актуалізація знань (5 хв.)
Бесіда:
Що спільного між музикою та живописом?
Чи можна передати емоції кольором? Звуком?
Визначення поняття «синестезія».

III.Основна частина (25–30 хв.)
1. Музичне сприймання:
  Прослуховування фрагментів творів (К. Дебюссі – «Місячне сяйво», Е. Гріг – «Ранок», «Політ джеля» Римського-Корсакова).
  Аналіз емоційного впливу музики.
2. Образотворча частина:
  - Аналіз робіт Кандинського, Чюрльоніса.
3. Практична робота:
  - Абстрактна композиція на основі прослуханого твору. Малювання під музику

IV. Презентація та аналіз робіт (7–10 хв.)
Учні презентують свої роботи, коментують настрій, кольори,емоції. Обговорення результатів роботи учнів.

V. Рефлексія (2–3 хв.)
Що було найцікавішим?
Які відчуття виникали під час роботи?
Або вправа «5 слів» : які 5 слів асоціюються з сьогоднішнім уроком


VI. Домашнє завдання (на вибір):

  1. Створити колаж або композицію вдома під улюблену музику.
  2. Підготувати коротке повідомлення про одного з митця, який працював із темою музики в живопису(наприклад, Марія Примаченко, П.Пікассо)
  3. Знайди в інтернеті або книзі картину, яка, на твою думку, могла б «звучати». Опиши її, добери до неї музику: жанр, настрій, темп, інструменти.


 

 

docx
Пов’язані теми
Мистецтво, 5 клас, Інтегровані уроки
Інкл
Додано
7 жовтня 2025
Переглядів
128
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку