Ознайомити учнів із типовим розпорядком дня, розкрити його вплив на здоров′я , навчати дітей організовувати свою працю і відпочинок та правильно облаштовувати робоче місце в класі і вдома; формувати уміння позитивного ставлення один до одного.
Тема уроку-тренінгу в 1 класі
Режим дня. Практична робота: Складання режиму дня
Мета. Ознайомити учнів із типовим розпорядком дня, розкрити його вплив на здоров′я , навчати дітей організовувати свою працю і відпочинок та правильно облаштовувати робоче місце в класі і вдома; формувати уміння позитивного ставлення один до одного
Навчальні завдання
Наприкінці уроку учні повинні вміти:
Обладнання і матеріали:
Що підготувати заздалегідь
Орієнтовна структура тренінга
№ З/п |
Зміст уроку |
Кількість годин |
1. |
Вступна частина |
7 хв |
2. |
Основна частина |
15 хв |
3. |
Практична частина |
15 хв |
4. |
Зворотній зв′язок |
3 хв |
Хід уроку-тренінгу
Вступна частина
1.Вправа «Криголам «Ух»
Почнемо наше заняття із звільнення від негативних емоцій. Учні стають у коло і беруться за руки. Піднімають руки вгору, одночасно вдихаючи повітря на повні груди. Опускають руки вниз, видихаючи повітря й вимовляючи: « Ух ». Повторити тричі.
2.Вправа «Правила»
Учні діляться на пари. Кожна пара придумує своє правило. Оголошують. правила записуються на дошці.
Бути активним.
Бути толерантним.
Слухати один одного.
Сміятися можна, але не з людиною.
Кожна думка має право на існування і висловлення
3.Вправа «Пісочний годинник»
Учні отримують «золоті піщинки» (стікери жовтого кольору у вигляді неправильного кола). Підходять до плаката у вигляді пісочного годинника. Озвучують очікування та прикріплюють у верхній частині годинника.
Основна частина
1. Вправа «Мікрофон»
- Що таке здоров’я?
- Як почуває себе здорова людина?
- Чому погано бути хворим?
- Що таке здоровий спосіб життя?
2. Вправа «Мозковий штурм»
- На вашу думку, що потрібно робити, щоб добре вчитися, бути здоровим, багато встигнути зроби
3.Гра «Розсипанка»
- Зберіть слова і прочитайте вислів
дня режим (Режим дня)
4. Інформаційне повідомлення
-Щоб встигнути багато зробити, добре вчитися, бути здоровим, ви повинні привчити себе завжди в один і той же час лягати спати, вставати, робити ранкову зарядку, вмиватися, їсти, працювати, вчитися, гуляти тощо, тобто дотримуватися режиму дня.
А що включає в себе поняття «режим дня»? Воно включає,зокрема наступне:
5. Робота з плакатом «Режим дня» (в малюнках)
Аналіз типового режиму дня учня початкових класів.
6. Руханка
Вправа «Пантоміма»
Практична робота
1.Створення плаката «Режим дня»
Клас ділиться на дві групи.
Перша група – скласти режим дня на робочий день.
Друга група – скласти режим дня на вихідний день.
Зворотній зв'язок
1.Тестування
1) Для чого школяреві потрібний режим дня?
а) Щоб усе встигати?
б) Щоб нічого не встигати?
в) Щоб зберегти здоров′я?
2) Познач цифрами порядок виконання режиму дня:
- Підйом;
- обід;
- сніданок;
- уроки в школі;
- відпочинок;
- вечеря;
- виконання домашніх завдань;
- заняття за інтересами.
2. Вправа «Очікування»
- Чи отримали ви те, що очікували від уроку?
Діти виходять до плаката «Пісочний годинник». Знімають свої стікери. Якщо очікування здійснилися, то стікери прикріплюються на нижню частину годинника.
3. Вправа «Прощання»
Усі сидять у колі й кидають один одному м′ячик, говорять добрі побажання. Прощаються.