Тема уроку: « Валентність, Визначення валентності елементів у бінарних сполуках»
Цілі уроку: Дати учням поняття « валентність», сформувати навички визначати валентність елементів у бінарних сполуках
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
Учитель: Ми й весь отоючий нас світ складається з простих та складних речовин. Чи замислювалися ви над тим, яким чином утримують атоми одне одного в хімічних сполуках?
Розглянемо хімічні формули сполук деяких хімічних елементів з Гідрогеном
Молекулярні формули: HCl, H2, H2O, NH3
Структурні формули: H --- Cl H—Н Н ---О---Н Н----N---Н
Н
Завдання: Визначити кількість зв’язків, що утворює атом Гідрогену
Запитання: Чому атоми різних елементів утримають неоднакову кількість атомів Гідрогену?
Учитель уводить поняття « Валентність».
Висновок: Атом Гідрогену одновалентний, оскількі не може приєднати понад один атом іншого елемента
Завдання: а). Визначте валентність Хлору, Оксигену, Нітрогену, Сульфуру, Карбону в сполуках з Гідрогеном
Визначення валентності елементів:
O = S = O O=S=O Na – O - Na Ba = O
H - O O
H- O P=O Al Al
H - O O O O
Запитання:
Якою є валентність Оксигену в усіх ціх сполуках?
б) Пояснення правила визначення валентності в бінарних сполуках
2. Закріплення нових знань
2.1. Визначте валентність Нітрогену в сполуках :
N2O, NO, NO2, N2O3, N2O5
2.2 Визначте валентність хімічних елементів
a) CrO, Cr2O3, CO2, CO P2O3, P2O5, SO3, SO2
б) ВaS, Na2S, CaS, CS2, Cr2S3 (Сульфур має валентність 2)
3.Заключна частина уроку
1) Підбиття підсумків роботи на уроці
2) Начерки на майбутній урок
3) Домашнє завдання