Розробка уроку виробничого навчання за професією "Кравець" 1 курс, 2 розряд
ПЛАН УРОКУ
Тема програми: Виготовлення жіночої спідниці.
Тема уроку: Обробка низу спідниці. Кінцева обробка виробу.
Мета уроку:
а) навчальна – навчитися технологічно правильно виконувати обробку низу спідниці, кінцеву обробку виробу
б) розвивальна розвивати акуратність у роботі, сприяти формуванню і розвитку самостійності, цілеспрямованості, організованості.
в) виховна виховувати в учнів естетичний смак, терпеливість, любов до обраної професії.
Тип уроку: урок з формувань професійних умінь та навичок.
Вид уроку: урок – пояснення з одноразовим показом трудових прийомів.
Дидактичне забезпечення (друковане, наочне тощо): Борецька Є. П. «Технологія виготовлення одягу», журнали «Бурда», «Ательє», інструкційно – технологічні карти, зразки виробів, картки контролю, картки дефектів.
Матеріально технічне забезпечення (матеріали, обладнання, пристрої тощо): універсальні швейні машини, машина 51 кл., лекала, лінійка, ножиці, голка, крейда, прасувальний стіл з праскою, сантиметрова стрічка, нитки білі, кольорові, ножиці, деталі крою.
Міжпредметні зв'язки: охорона праці, технологія, конструювання, матеріалознавство, художнє оформлення костюма, спец малювання.
Методи навчання: пояснення, демонстрація прийомів або вправ виконання операцій.
Навчально-виробничі роботи: виготовлення поясних виробів.
Форма організації навчальної діяльності учнів: індивідуально - колективна.
Література: Борецька Є. П. «Технологія виготовлення одягу», А. Т. Труханова «Технологія виготовлення одягу».
Хід уроку
І. Організаційна частина (~5хв):
- перевірка наявності учнів: кількість 12 чол.
- перевірка готовності учнів до уроку: учні готові до уроку.
- допуск з техніки безпеки: допущено учнів в кількості 12 чол..
ІІ. Вступний інструктаж (~40хв):
2.1. Повідомлення теми програми.
2.2. Повідомлення теми уроку.
2.3. Повідомлення мети уроку.
2.4. Відновлення в пам’яті учнів теоретичних відомостей:
Фронтальне опитування. Запитання до учнів:
Для повторення раніше вивченого матеріалу згадайте:
- Які деталі крою потрібні для виготовлення жіночої спідниці?
- Як обробляються виточки, защипи, підрізи?
- Як обробляється шлиця?
Повторення правил техніки безпеки при виконанні ручних, машинних, ВТО робіт.
2.5. Виклад нового матеріалу:
Розповідь.
Обробка низу спідниці.
Дефекти, які виникають при обробці низу виробу:
- Не якісно обметаний низ виробу;
- Припуск на підгин низу не однаковий на всій площині.
Кінцева обробка виробу.
1. Почистити готовий виріб від ниток, видалити сліди крейдяних ліній з лицевої і виворотної сторін.
2. Зробити остаточну ВТО виробу праскою на прасувальному столі із спеціальною колодкою.
3. Припрасувати кишені, клапани, тощо;
- повісити виріб.
4. Пришити ґудзики:
Позначити місце розташування ґудзиків через прорізи петель спеціальним олівцем;
- взяти нитки в тон основних деталей виробу;
- пришити ґудзики.
2.6.Перевірка якості засвоєння учнями нового матеріалу.
Бесіда, фронтальне опитування:
Отже підіб’ємо підсумок сьогоднішнього уроку. Що ми сьогодні вивчили?
- теоретичного матеріалу;
- трудових прийомів;
- способів виправлення можливих дефектів.
2.7. Повідомлення учням денного завдання.
Сьогодні ви повинні технологічно правильно виконати обробку низу спідниці та кінцеву обробку виробу..
2.8. Пропоную учням зайняти робочі місця.
ІІІ – Поточний інструктаж (~270хв):.
3 .1. Перевірка організації робочих місць учнів і своєчасності початку роботи.
3. 2. Перевірка правильності виконання трудових прийомів.
3.3. Перевірка дотримання учнями безпечних умов праці
3.4. Перевірка дотримання ТУ виконання роботи.
3.5. Проведення індивідуальних інструктажів з учнями.
3.6. Перевірка якості роботи і виконання денного завдання.
ІV – Заключний інструктаж (~20хв):.
4.1. Підведення підсумків роботи за день.
4.2. Повідомлення учням оцінок.
Відмічаю кращих учнів та повідомляю оцінки.
4.3. Аналіз типових помилок, які виникли під час виконання денного завдання.
Назвати основні недоліки, які виникли під час виконання робіт та їх проаналізувати.
Назвати способи виправлення дефектів.
4.4. Разом з учнями визначаємо кращі роботи.
4.5. Повідомлення домашнього завдання