Тема уроку « Застосування інтеграла до розв′язування задач»
Ванда Пашкова, учитель математики спеціалізованої школи -ІІІст. № 196, м. Київ
Мета уроку: систематизувати й узагальнити знання учнів з теми «Інтеграл та його застосування», формувати в учнів уміння та навички творчого застосування знань і вмінь до розвязування задач із застосуванням інтеграла; поглиблювати й розширювати діапазон знань з теми; виховувати відповідальне ставлення до навчання, культуру математичних обчислень та записів, учити учнів самостійно працювати над завданнями.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Перевірити правильність виконання домашніх завдань за записами, заготовленими на слайдах.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Iv. Акуалізація опорних знань.
Метод «Мікрофон»
( представники кожної команди ставлять по черзі запитання учням інших команд. Якщо учні команди не відповідають на поставлене запитання, або дають неправильну відповідь,то запитання адресується учням інших команд).
Завдання.Знайти первісну функції:
Відповіді: 1) F(x) = -+4x+c; 2) F(x) = ++c; 3) F(x) =+ +c; 4) F(x) =tg3x +c;
5) F(x) =-9cos +3x+c; 6) F(x) =sin7x+c; 7) F(x) =-+c; 8)) F(x) = - cos14x +c; 9) ) F(x) = - +c;
10) ) F(x) =x-sin6x+c.
Чотири учні розв′язують наступні завдання біля дошки:
Розв′язування.
f(x) =-3 +
F(x)= - 3x - + c,
-6 - + c = 3 ;
.
- 3x - + .
: - 3x - + .
= |lnx| = ln3-ln1=ln31,1
2). Обчислити: .
.
f(x) = 4∙ = 2 (1 – cos2x) = 2-2cos2x,
F(x)= 2x - 2 +c= 2x – sin2x +c.
2∙ – sin +c =2; c=2-; 2x – sin2x +2 –.
2x – sin2x +2 –.
= ( -3ctgx + 2tgx)| = + 1 2,7.
+ 1 2,7.
.
.
язування завдань. Представник кожної команди розв’язує на дошці одне із завдань.
2.Обчислити площу фігури, обмеженої лініями: y= і 2x- y +3=0.
Відповіді: 1. - 4cos +c. 2. 10.
=
== = 3. =3.
Твердження доведено.
Відповідь: 41.
1.Матеріальна точка рухається прямолінійно за законом: S(t) = + -2t.
Довести, що в момент часу t= швидкість точки дорівнює 0.
Доведення.
S′(t) =V(t) = + -2.
Знайдемо інтеграл: t=1.
V(1) =1+1-2=0.
Відповідь:0.
Відповіді: 1. 2sin - : 2. + .
v.Підбиття підсумків уроку, рефлексія.
vІ. Домашнє завдання.
У= | - 4|; у= 7 - | х|.
Відповідь:32.