Тема уроку: Застосування закону тотожності при розв’язуванні логічних задач.

Про матеріал
Урок 5 Тема уроку: Застосування закону тотожності при розв’язуванні логічних задач. Мета уроку: узагальнити та систематизувати знання учнів про закон тотожності; вміти застосовувати закон при розв’язуванні задач; розвивати вміння колективно працювати; формувати навички взаємоконтролю та самоконтролю. Методи і прийоми навчання: метод «Висунення гіпотез», метод «Коло ідей» Хід уроку І. Організаційна частина. Формування робочого настрою. ІІ. Вправи на розвиток логічного мислення. Метод «Висунення гіпотез» 1. Встановіть, чи будуть порушені вимоги закону тотожності при ототожнені понять, що виражені в наступних словосполученнях? а) Учениця 6 класу. Дівчина б) Київ. Столиця України. в) Педагог. Класний керівник. г) Музика. Симфонія. д) НСД. Знаходження спільного дільника. 2. Чи дотримуються вимоги закону тотожності у відповідях на такі запитання: а) Ви підготовлені до уроку музики? Я грав на баяні. б) Які є види понять? Поняття поділяються на конкретні та абстрактні. в) Яку найвищу гору ви знаєте? Говерлу. г) Скільки років твоєму товаришу. стільки скільки мені.
Перегляд файлу

Урок 5

 

Тема уроку: Застосування закону тотожності при

                                                       розв’язуванні логічних задач.

Мета уроку: узагальнити та систематизувати знання учнів про закон

                          тотожності; вміти застосовувати закон при розв’язуванні

                          задач; розвивати вміння колективно працювати; формувати

                         навички взаємоконтролю та самоконтролю.

Методи і прийоми навчання: метод «Висунення гіпотез», метод «Коло

                                                                                                                         ідей»

 

Хід уроку

І. Організаційна частина. Формування робочого настрою.

ІІ. Вправи на розвиток логічного мислення.

Метод «Висунення гіпотез»

  1.                    Встановіть, чи будуть порушені вимоги закону тотожності при ототожнені понять, що виражені в наступних словосполученнях?

а) Учениця 6 класу. Дівчина

б) Київ. Столиця України.

в) Педагог. Класний керівник.

г) Музика. Симфонія.

д) НСД. Знаходження спільного дільника.

      2. Чи дотримуються вимоги закону тотожності у відповідях на такі запитання:

а) Ви підготовлені до уроку музики? Я грав на баяні.

б) Які є види понять? Поняття поділяються на конкретні та абстрактні.

в)  Яку найвищу гору ви знаєте? Говерлу.

г) Скільки років твоєму товаришу. стільки скільки мені.

III. «Працюємо разом». Розв’язування логічних тотожностей.

Вчитель разом з учнями аналізують логічні рівносильності. До кожної рівносильності можна сформулювати запитання на які учні відповідають чому виконується така рівність.

  1.                    x v x =1
  2.                    xx =1
  3.                    x=x
  4.                    xy = yx;       x v y = y v x
  5.                    x (y z) = (xy) z
  6.                    (x y) z = (x z) (y z)

Перший розподільчий закон

  1.                    (x v y) v z = (x v z) (y v z)

Другий розподільчий закон

  1.                                   Розумова розминка

Метод «Коло ідей»

  1.                    Цікаві квадрати

напиши в порожніх клітинках числа, щоб сума чисел записаних в рядках, стовпцях і по діагоналях квадрата були однакові.

41

 

 

 

45

16

 

 

49

 

 

 

31

 

28

19

25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IІІ. Повторення вивченого матеріалу.

 

  1.                    Числа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 розпишіть в кругах так, сума чисел на кожній стороні дорівнювала 17.

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповідь

                  

                             1

 

                       9            7

 

            

               5                           6

 

         2            8           4           3             

 

  1.                    Позначте в зошиті 9 точок, як зображено на малюнку. Не відриваючи олівця від паперу, Проведіть 4 відрізки так, щоб вони пройшли через усі 9 точок.

 

.    .    .

.    .    .

.    .    .

 

V. Підсумок уроку.

Метод «Прес»  

  •          Що сподобалось під час уроку, а що ні?
  •          Як ви оцінюєте свою особисту працю на уроці?
  •          Чи з’ясували для себе, що із вивченого потребує доопрацювання?

 

 

docx
Додано
22 січня
Переглядів
43
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку