Тема: Узагальнення знань з теми 9. «Зв’язок організму людини із зовнішнім середовищем. Сенсорні системи»

Про матеріал
Тема: Узагальнення знань з теми 9. «Зв’язок організму людини із зовнішнім середовищем. Сенсорні системи» Мета: узагальнити, закріпити, перевірити знання учнів про будову і функції нервової системи та сенсорних систем людського організму; розвивати пам'ять, увагу та логічне мислення; виховувати охайність та самостійність. Тип уроку: перевірки та корекції знань. Методи: практичні (виконання завдань контрольної роботи).
Перегляд файлу

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЦЕНТРАЛЬНОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА

 

 

 

 

“ЗАТВЕРДЖУЮ”

Груповий методист : Дефорж Г. В.  ________

Вчитель біології:   ________

«____»________________2022 р

 

 

 

КОНСПЕКТ УРОКУ

з біології у 8 –Б класі

з теми : «Узагальнення знань з теми 9. «Зв’язок організму людини із зовнішнім середовищем. Сенсорні системи»

студентки - практикантки  IV курсу

факультету математики, природничих наук та технологій

спеціальність 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)

Осікової Марини Володимирівни

 

 

 

 

 

 

 

 

Дата проведення:

“______” _________________ 2022 року

Оцінка вчителя _______ ____________

  (підпис вчителя)

Урок 7. Тема: Узагальнення знань з теми 9. «Зв’язок організму людини із зовнішнім середовищем. Сенсорні системи»

  Мета:  узагальнити, закріпити, перевірити знання учнів про будову і функції нервової системи та сенсорних систем людського організму; розвивати пам'ять, увагу та логічне мислення; виховувати охайність та самостійність.

Тип уроку: перевірки та корекції знань.

Методи: практичні (виконання завдань контрольної роботи).

Обладнання: зошит, ручка.

Базові поняття й терміни: - сенсорні системи, органи чуття, рецептори.

Міжпредметні зв’язки: з основами здоров’я.

Структура уроку

1.    Повідомлення теми та мети уроку. ( 1 хв.)

2.    Мотивація навчальної діяльності. ( 2 хв.)

3.    Перевірка знання фактичного матеріалу та основних понять.

4.    Перевірка глибини усвідомлення знань.

5.    Використання знань у стандартних умовах.

6.    Використання знань у змінених умовах,

7.    Збір виконаних завдань (їх перевірка, оцінювання, аналіз, як правило, виконуються до наступного уроку).

8.    Підсумки уроку.

9.    Домашнє завдання.

Хід уроку

  1. Повідомлення теми та мети уроку.

Тема: Узагальнення знань з теми 9. «Зв’язок організму людини із зовнішнім середовищем. Сенсорні системи»

  Мета:  узагальнити, закріпити, перевірити знання учнів про будову і функції нервової системи та сенсорних систем людського організму; розвивати пам'ять, увагу та логічне мислення; виховувати охайність та самостійність.

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Приємно Вас бачити на нашому уроці, ми з вами гарно попрацювали під час вивчення теми: «Зв’язок організму людини із зовнішнім середовищем. Сенсорні системи». Отож сьогодні перевіримо ваші знання, за допомогою контрольної роботи. Бажаю всім успіху!

  1.   Перевірка знання фактичного матеріалу та основних понять.
  2.    Перевірка глибини усвідомлення знань.
  3.   Використання знань у стандартних умовах.
  4. Використання знань у змінених умовах,

Контрольна робота

Тема: Зв’язок організму людини із зовнішнім середовищем. Сенсорні системи

Варіант 1

Початковий І рівень( 4 бали)

  1.                Укажіть відділ сенсорної системи, до складу якого входять рецептори:

а) периферичний; б) центральний; в) провідниковий.

2. Укажіть оболонку ока, в якій розміщені структури, що сприймають світло:

а) білкова оболонка; б) судинна оболонка; в) сітчаста оболонка (сітківка).

3. Укажіть, яким стає кришталик під час розглядання близько розташованих предметів:

 а) не міняється; б) опуклішим; в) сплощеним.

4. Позначте складові середнього вуха:

а) слухові кісточки; б) вушна раковина; в) завитка; г) кортіїв орган.

5. Виберіть сенсорну систему, до якої належить вестибулярний апарат:

а) слухова; б) зорова; в) рухова; г) рівноваги.

6. Виберіть орган ротової порожнини, який містить різні смакові рецептори:

а) зуби; б) язик; в) слинні залози; г) піднебіння.

7. Позначте захворювання, ознакою якого є виникнення зображення предметів позаду сітківки:

а) катаракта; б) косоокість; в) далекозорість; г) короткозорість.

8. Укажіть функцію зіниці:

а) затримує світло; б) заломлює світло; в) регулює кількість світла, що потрапляє до світлочутливих клітин сітківки; г) підтримує внутрішньоочний тиск.

Середній ІІ рівень( 3 бала)

9. Встановіть відповідність між структурами ока та функціями.

1. кришталик               

А. місце виходу зорового нерва

 

2. палочки                

3. колбочки

Б. сприйняття кольорового зображення

В. заломлення світла

4. сліпа пляма

 

Г. сутінкове бачення

 

Д. найбільше скупчення колбочок

10. Установіть відповідність між зоровими функціями та їх показниками.

1.бінокулярний зір

А. гострота зору

2.переферичний зір

Б. сприйняття одного зорового образу предмета при баченні обома очима

3.центральний зір

В. сприйняття рівновіддалених предметів

4.колірний зір

Г. форма та розмір поля зору

 

Д. здатність до сприйняття основних кольорів

Достатній ІІІ рівень( 3 бала)

11. Установіть послідовність проходження нервового імпульсу у слуховому аналізаторі.

А. завиткові ядра, верхні оливи

Б. скронева частка кори

В. нейрони спірального вузла

Г. нижні горбики чотиригорб’я, внутрішні колінчасті тіла

12. Розгляньте малюнок та   підпишіть його складові.

 

ЗОРОВА СЕНСОРНА СИСТЕМА - ЗВ'ЯЗОК ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ ІЗ ЗОВНІШНІМ  СЕРЕДОВИЩЕМ. СЕНСОРНІ СИСТЕМИ - Підручник Біологія 8 клас - В.І. Соболь -  Абетка 2016 рік

Високий ІV рівень ( 2 бала)

13. Застосуйте знання для обґрунтування необхідності дотримання правил профілактики порушень слуху та попередження захворювань органу слуху.

 

 

Варіант 2

Початковий І рівень( 4 бали)

  1. Укажіть сенсорну систему, до складу якої входять фоторецептори:

а) смакова; б) слухова; в) зорова; г) нюхова.

2. Укажіть структури, які складають зовнішню оболонку ока:

 а) кришталик, рогівка; б) райдужка, власне судинна оболонка; в) білкова оболонка, рогівка; г) сітківка, склисте тіло.

3. Укажіть, яким стає кришталик під час розглядання віддалених предметів:

а) не міняється; б) опуклішим; в) сплощеним.

4. Виберіть складові зовнішнього вуха:

а) слухові кісточки; б) вушна раковина; в) завитка; г) кортіїв орган.

5. Укажіть складову вуха, в якій міститься вестибулярний апарат:

а) зовнішнє вухо; б) середнє вухо; в) внутрішнє вухо.

6. Укажіть частину язика, де розташовані рецептори, які розрізняють смак солодкого: а) кінчик; б) корінь; в) краї; г) кінчик і краї.

7. Виберіть окуляри, які призначає лікар-окуліст за набутої далекозорості:

а) з двоввігнутими лінзами; б) двоопуклими лінзами.

8. Укажіть оболонку ока, в якій розміщені структури, що сприймають світло:

а) білкова оболонка; б) судинна оболонка; в) сітчаста оболонка (сітківка).

Середній ІІ рівень( 3 бала)

9. Установіть відповідність між структурами вуха та функціями.

1. волоскові клітини

А.проведення звуку, узгодження акустичних опорів

2.слухові кісточки

Б.проведення звукових коливань до рецепторів

3.рідке середовище каналів

В.проведення звуку, відокремлення середнього вуха від зовнішнього слухового проходу

4. євстахієва труба

Г.генерація рецепторних потенціалів

 

Д.підтримує тиск у порожнині середнього вуха

10. Установіть відповідність між структурами аналізаторів та функціям.

1. півколові канали

А. містить рецептори нюху

2.сітківка ока

Б. містить вестибулярні рецептори

3.кортіїв орган

В. містить рецептори смаку

4.смакові бруньки

Г. містить рецептори зору

 

Д. містить рецептори слуху

Достатній ІІІ рівень( 3 бала)

11. Установіть послідовність нервового імпульсу в зоровому аналізаторі.

А. зорові нерви

Б. зорові зони кори: потилична частина

В. фоторецептори і нейрони сітківки

Г. зовнішні колінчасті тіла, верхні горбики

12. Розгляньте малюнок та   підпишіть його складові.

Високий ІV рівень ( 2 бала)

13. Застосуйте здобуті знання для обгрунтування необхідності дотримання правил профілактики порушень зору та попередження захворювань органів зору.

7.    Збір виконаних завдань (їх перевірка, оцінювання, аналіз, як правило, виконуються до наступного уроку).

8.    Підсумки уроку.

Чи всі завдання були для Вас зрозумілі?

Які завдання виявились складними для Вас?

9. Домашнє завдання.

Підготувати повідомлення про вищу нервову  діяльність.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Остаповець Юрій
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
24 березня 2022
Переглядів
2727
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку