Тема: Віднімання трицифрових чисел з переходом через розряд. Закріплення умінь додавати і віднімати трицифрові числа.

Про матеріал
Тема: Віднімання трицифрових чисел з переходом через розряд Мета: закріплювати уміння додавати і віднімати трицифрові числа з переходом через десяток; вчити складати питання і розв'язувати прості і складені задачі; розвивати логічне та творче мислення; прищеплювати любов до математики; виховувати почуття відповідальності за роботу в колективі. За програмою "Росток"
Перегляд файлу

Тема: Віднімання трицифрових чисел з переходом через розряд

Мета: закріплювати уміння додавати і віднімати троцифрові числа з 
переходом через десяток; вчити складати питання  і розв'язувати 
прості і складені задачі; розвивати логічне та творче мислення; 
прищеплювати любов до математики; виховувати почуття 
відповідальності за роботу в колективі.

Хід уроку

 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Всі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно піднімати,
Чітко, влад відповідати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати,
Щоб не було нам мороки –
Всі готові до уроку?
Тож гаразд, часу не гаєм
І в дорогу вирушаєм. 

 

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
– Сьогодні ми відправимося у подорож по країні «Математика», дізнаємося, чи знаєте ви як додавати трицифрові числа, чи вмієте розв’язувати задачі та будувати лінії і фігури.

 

  1. Гра «Познач маршрут».

— Діти вирушаймо у подорож літаком. Позначте стрілками маршрут подорожі, літак прямуватиме відповідно до збільшення значень від­повідей.

http://dorobok.edu.vn.ua/uploaded/golovko/pismove_dodavannia/image001.gif

470 – 150 480 – 250 150 + 350 800 – 260 340 – 120 560 + 240 900 - 90

  • Отже, вирушаємо. Під час подорожі зробимо зупинки: «Каліграфічна», «Тренувальна», «Обчислювальна», «Оздоровча», «Задачна», «Підсумкова» .
    (На дошці прикріплюється карта подорожі). 
  •  

 

ІІІ. Узагальнення та систематизація набутих знань. 

  1. Зупинка «Каліграфічна» .
    Щоб цифри правильно писати, 
    Хвилинку каліграфії потрібно почати. 
    Цифри пишу рівнесенько,
    Щоб було гарнесенько. 
    - Запишіть результати додавання. (приклади записані на дошці)

67+12             87-45

45+32           

 90-56

87-56              45+33


( 89, 77, 31, 42, 34, 78)


  • Поміняйтесь зошитами з сусідом і перевірте написане. За правильно вико- нану роботу поставте "+".
  • Хто отримав "+"?
  • У кого помилки?
  • Хто зовсім не впорався з роботою?
  • Перевіримо (1 учн. Читає відповіді, усі показують сигнал).

 

  1. Зупинка «Тренувальна» . Математичний диктант
  • Записати сусідів числа 399;
  • знайти добуток чисел 26 і 25;
  • число 600 зменшити на 150;
  • знайти суму чисел 330 і 140;
  • число 40 збільшить на 80;
  • перший дод. - 50, другий дод. - 400, знайти суму.

(1учень працює за дошкою, всі інші звіряють результати) 
– На цій зупинці добре попрацювали. Тож відправляємося до наступної зупинки.

 

 

ІV. Розвиток математичних знань. 

  1. Зупинка «Обчислювальна» Робота за підручником (с. 58-59)

 

  1. Розв’яжи усно

Завдання  1

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0014.jpg

           (учні по черзі розвязують приклади )

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0014.jpg

 

 

  1. Виконай дії у стовпчик

Завдання  2

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0014.jpg

 

3) Запиши рівняння і розв’яжи


Завдання  4

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0014.jpg

(троє  учень, за вибором вчителя, коментують і записують біля дошки розвязання рівняння)

Розвязання

х-482=218                      х+357=600                  820-х=525

х=482+218                     х=600-357                   х=820-525

х=700                             х=243                           х=295

7000-482=218               243+357=600               820-295=525

 

  1. Зупинка  «Оздоровча»

 Фізкультхвилинка

 

V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

 

  1. Зупинка «Задачна»

– На цій зупинці перевіримо наші уміння розв’язувати задачі.

Завдання 3

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0014.jpg

Розв’язання

3м17см – 1м27см = 1м90см – залишилося

1м90 – 1м27см = 63см

Відповідь: відрізана частина на 63 см менша

 

Завдання 5

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0014.jpg

 

 

Розв’язання

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0011.jpg

Завдання 6

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0014.jpg

  • Скільки учнів у 2-х класах
  • Скільки учнів у 2-а?
  • Скільки учнів у 2-б?
  • Скільки учнів у 2-в?
  • Чи можемо відразі взнати скільки учнів у 2-в класі?
  • Що нам потрібно в першу чергу знайти?
  • Після того як ми взнали скільки учнів у 2-а і у 2-б класі, чи можемо ми відшукати скільки у 2-в?

Розв’язання

 

                    76 учнів

 

              2-А                 2-Б                    2-В

 

    25 учн.        24 учн.               ?

  1. 25 + 24 = 49 (учн.) – у 2-а і 2-б класі;
  2. 76 – 49 = 27 (учн.)

Відповідь: у 2-в класі 27 учнів.

  • Які ще запитання можемо поставити до умови цієї задачі?
  • На скільки учнів більшу у 2-а класі ніж у 2-б?
  • На скільки учнів більшу у 2-в класі ніж у 2-б?
  • На скільки учнів більшу у 2-а класі ніж у 2-а?
  • Скільки учнів  у 2-а і у 2-б?
  • Скільки учнів  у 2-а і у 2-в?
  • Скільки учнів  у 2-в і у 2-б?

Завдання 7

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0016.jpg

Розв’язок:

  1. 5 – 2 = 3 (г) – забив Сашко;
  2. 3 + 5 = 8 (г) – забив Дмитрик;
  3. 8 + 8 = 16 (г)

Відповідь: на чемпіонаті хлопчики забили 16 голів.

Завдання 8

 

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0005.jpg

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0016.jpg

Розв’язок:

2м – 3дм 7см = 200см – 37см =   163см = 1м 6дм 3см = 1м 63дм

  200

    37

  163

46дм – 4м 3дм = 46дм – 43дм = 3дм

  46

  43

    3

5м 7см + 3м 9дм 6см = 507см + 396см =903см =    3см 

  507  

  396

  903

61дм 2см + 1 м 58 см = 612см + 158см = 770см = 7м 70дм

612

                158

                770

 

VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

  1. Зупинка «Підсумкова».
    – Ось і завершилась наша подорож.
  1. Якою країною ми подорожували?
  2. На якій зупинці було особливо важко?
  3. Що найбільше сподобалося на занятті?
  4. Що нового дізналися на уроці?
  5. На уроці ви всі старанно працювали, допомагали один одному.

 

 

 

docx
Додано
8 лютого 2019
Переглядів
1111
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку