Урок з математики
Тема: Закріплення таблиці множення числа 2
2 – А клас
Вчитель: Малютіна Світлана Сергіївна
Тернівка 2019
Мета: закріпити знання учнів таблиці множення числа 2; вдосконалити швидкі обчислювальні навички; розвивати уміння порівнювати, розв’язувати задачі, мислення, пам'ять, увагу; виховувати організованість, старанність, бажання та інтерес до вивчення математики.
Хід уроку:
І. Організація класу
Встаньте, діти, поверніться,
Гостям нашим усміхніться
Привітайтеся чемненько
І сідайте всі рівненько.
Наш девіз:
Думаємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Рахуємо – точно!
Пишемо – красиво!
ІІ. Вступне слово, повідомлення теми уроку
Хмаринка по небу гуляла,
Краплинки усім дарувала.
На землю летіли краплинки,
Маленькі пухнасті сніжинки.
Одна з них до нас завітала,
Урок наш почуть забажала.
Завдань принесла багатенько
Краплинка ця дуже маленька.
А звуть її всі Капітошка.
Пограється з нами він трішки.
-Так, діти, до нас, дійсно, завітав веселий та кмітливий Капітошка і на своїй хмаринці приніс нам багато цікавих і різноманітних завдань. А коли ми виконаємо всі завдання від Капітошки, то дізнаємось що людині дає ця розумна наука. За правильні відповіді Капітошка буде дарувати вам маленькі краплинки. Рушаємо ж у чудову країну знань!
1 зупинка «Перевірка домашнього завдання»
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю.
Взаємоперевірка домашнього завдання (в зошитах), обличчям до обличчя (пошепки) розповідають таблицю множення числа 2.
2 зупинка «Тренувальна»
3 зупинка «Каліграфічна»
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю.
Яке число зайве?
2 4 6 8 9 10
-Відкрийте зошити і запишіть дата, класна робота і пропишіть каліграфічно 9.
4 зупинка «Обчислювальна»
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання прочитаю.
Запишіть відповіді: 2*2, 2*5, 2*8, 2*9, 2*3, 2*4, 2*7, 2*6.
Діти працюють в парах. На партах картки з позначками. Учні повинні розшифрувати позначки, скласти і розв’язати приклади.
• +
• -
• +
• +
• +
• -
• -
• +
• +
Позначки:
0 - 3 -
1 - 4 -
2 - 5 -
6 - 8 -
7 - 9 -
( Учні самостійно працюють. Пара, яка виконала завдання, показує готовність - рука до руки.)
5 зупинка «Оздоровча»
Ось краплинку я знімаю,
Вам завдання знов читаю
Фізкультхвилинка
Фізкультхвилинка для очей
6 зупинка «Задачна»
Ось краплинку я знімаю
Вам завдання прочитаю.
Розв’язати задачі
№551
-У підручнику ми бачимо з вами короткий запис задачі.
Аналіз задачі
- Запишіть розв’язок задачі у зошиті самостійно.
1) 2*5=10 (п.)
Відповідь: 10 папуг в 5 таких клітках.
7 зупинка «Геометрична»
Ось краплинку я знімаю
Вам завдання прочитаю.
(Геометрична)
Гра "Будь уважний" (кількість сторін геометричних фігур вказує на відповідну кількість дій):
Стільки разів у долоні плеснемо –
Стільки разів ногою тупнемо –
Ми сядемо стільки разів –
І піднімемось у той час.
Підстрибнемо рівно стільки –
Ну й рахунок, гра, та й тільки!
9 зупинка «Підсумкова»
Ось краплинку я знімаю
Вам завдання прочитаю.
Підсумок уроку
-Якою країною ми подорожували?
-На якій зупинці було особливо важко?
-Що найбільше сподобалось на уроці?
Учись, лічи, складай задачі,
Не зупиняйся ні на мить.
Хто математику полюбить,
Тому в навчанні пощастить.
Діти, ви зрозуміли, що в житті часто доводиться обчислювати суми однакових доданків і тому для обчислення ми будемо застосовувати дію множення. На сьогоднішньому уроці ми неодноразово це доказали. Знання таблиці множення рухає нас вперед по стежині знань. То ж, діти, вивчіть зразково таблицю множення і міцні знання вам гарантовано.
ІІІ. Домашнє завдання.
С.95, приклади 556, задача 557 – з поясненням.
Урок в нас дуже був цікавим,
Навчив багато нас чому.
Хай буде він для нас повчальним,
За це подякуємо йому!