Тема: Використання логічних висловлювань з «якщо - то...»
Мета:
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, презентація.
Програмне забезпечення: браузер, текстовий редактор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Давайте ми з вами пригадаєм, які є висловлювання?
За допомогою якої частки ми можемо заперечити?
ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності.
Як ви думаєте ми можемо об’єднати два речення в одне?
Наприклад є два речення Сьогодні інформатика. Взяти підручник.
Як ми можемо об’єднати ці два речення? Отже для того ми з вами будемо
використовувати логічне слідування( якщо.. то...інакше). Якщо сьогодні
інформатика то візьми підручник.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Давайте ми з вами попробуємо об’єднати такі речення: На вулиці дощ. Візьми
парасольку. Істота живе у воді. Ця істота риба. У прямокутника усі сторони
рівні. Цей прямокутник квадрат. Мама купила овочі. Вона зварить борщ.
А зараз ми з вами пригадаєм як скласти алгоритм логічного слідування у блок-
схемах.
1.Задача якщо на вулиці дощ то візьми парасольку.
2.Бабуся відправила Софійку в ліс по ягоди, сказала їй як назбираєш повний
кошик то повернешся додому.
Отже у нас є дві блок схеми давайте ми їх з вами уважно розглянимо, перша
блок схема має повне розгалуження при будь які умові так чи ні. А друга блок-
схема має неповне розгалуження але наший алгоритм закінчиться при умові
якщо наша відповідь буде так але це є неповне розгалуження тому що при
відповіді ні він почне спочатку повторювати даний алгоритм. Сьогодні за
комп’ютером вам буде потрібно скласти ці дві блок- схеми.
V. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Робота в зошиті
VІ. Робота за комп’ютером
2)Інструктаж учителя..
VІІ. Підбиття підсумків уроку
Фронтальне опитування