Тема: Володимир Винниченко. «Федько-халамидник». Добро і зло, благородство і підлість у творі.

Про матеріал
Мета уроку: начити учнів характеризувати героїв оповідання, розрізняти у їхніх вчинках добро і зло, правду і брехню, милосердя і черствість, бездушність; розвивати навички виразного читання, висловлення власного ставлення до прочитаного, логічне та образне мислення; сприяти вихованню високих моральних якостей та духовних цінностей. Тип уроку: урок закріплення та застосування знань, умінь та навичок. Обладнання: підручник, роздатковий матеріал Очікувані результати: учні знають зміст оповідання, вміють характеризувати героїв, розрізняють добро та зло, чесність та підлість у їх вчинках, логічно та образно мислять, висловлюють власне ставлення до героїв та прочитаного. Компетентності: спілкування державною мовою, соціальні та громадянські компетентності, інформаційно-цифрова компетентність.
Перегляд файлу

 

Урок №22     Українська література        6 клас

Вчитель: Іващук Ольга Михайлівна

Тема:  Володимир Винниченко. «Федько-халамидник». Добро і зло, благородство   і підлість у творі.
Мета уроку: вчити учнів характеризувати героїв оповідання, розрізняти у їхніх

             вчинках добро і зло, правду і брехню, милосердя і черствість,

             бездушність; розвивати навички виразного читання, висловлення

             власного ставлення до прочитаного, логічне та образне мислення; сприяти

             вихованню високих моральних якостей та духовних цінностей.

Тип уроку:  урок закріплення та застосування знань, умінь та навичок.

Обладнання:  підручник, роздатковий матеріал

Очікувані результати: учні знають зміст оповідання, вміють характеризувати героїв, розрізняють добро та зло, чесність та підлість у їх вчинках, логічно та образно мислять, висловлюють власне ставлення до героїв та прочитаного.

Компетентності: спілкування державною мовою, соціальні та громадянські компетентності, інформаційно-цифрова компетентність.

План уроку:

Вид роботи

час

1.

І. Організаційний момент.

1. Забезпечення емоційної готовності до уроку. Вправа «Сонце світить кожному, хто…». Мотивація.

2. Повідомлення теми та мети уроку. Запис учнями до зошита

4 хв.

2 хв.

 

2 хв.

2.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  1. Заповніть «Аркуш читача»
  2. Обговорення епіграфу

5 хв.

3 хв.

2 хв.

3.

ІІІ. Актуалізація суб’єктного досвіду й опорних знань

  1. Заповнення паспорту героя
  2. Фізкульхвилинка
  3. Асоціативний диктант.
  4. Презентування сторінки героя у соціальній мережі.
  5. Теорія літератури.

20 хв.

4 хв.

1 хв.

4 хв.

6 хв.

3 хв.

4.

ІV. Підсумок уроку

  1. Метод «Шість капелюшків»
  2. Рефлексія. Самооцінювання.

6 хв.

5.

V. Домашнє завдання

1 хв.

Хід уроку

У лиху годину пізнаєш людину.

Народна творчість

І. Організаційний момент. Оголошення теми та мети уроку

1. Забезпечення емоційної готовності до уроку.

Вправа «Сонце світить кожному, хто…».

Мотивація: оголошення про сертифікати на звільнення від домашнього завдання

2. Повідомлення теми та мети уроку. Запис учнями до зошита

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  1. Заповніть «Аркуш читача»

  1. Обговорення епіграфу

 

ІІІ. Актуалізація суб’єктного досвіду й опорних знань

  1. Заповнення паспорту героя

  1. Фізкультхвилинка

«Українознавча фізкультхвилинка»

 

  1. Асоціативний диктант.

На дошці уже прикріплені 2 ватмани, на одному пише  Федько, а на іншому – Толя. Учні по черзі підходять до дошки і прикріплюють листочки-смужки (роздані на початку уроку вчителем) із словами, що характеризують героїв. Приклеюючи смужки, учні називають, чому саме цей герой так характеризується.

Федько:  чесний,   не любить видавати товаришів,   добрий, мужній, відчайдушний,   спритний, правдивий, порядний.

Толя:  брехливий, боягузливий, делікатний, бездушний, підлий, скритий, злий, негідний.

  1. Презентування сторінки героя у соціальній мережі.

(мали виконати вдома)

  1. Теорія літератури.
  • Пояснення вчителя

Герої другорядні - це ті персонажі, які виконують у творі допоміжну роль. Вони сприяють якомога глибшому висвітленню характеру, вчинків головного героя, саме у стосунках з ними яскравіше окреслюються основні проблеми, центральний конфлікт. Другорядним героям приділяється значно менше авторської уваги, аніж головним

  • Метод «Асоціативний кущ»

ІV. Підсумок уроку

  1. Метод «Шість капелюшків»

1.Чим відрізняється Федько від ровесників? Поясніть слова: « Наче біс якийсь сидів у хлопцеві!» Чи мали підстави товариші боятися Федька?

2. Чи сподобались вам забави міської дітвори? Чим вони відрізняються від ваших розваг, добре це чи погано?

3. Як ви гадаєте, чи довго сидітиме на воротях Федько? Спробуйте передбачити його дії.

4. Прокоментуйте, чи хотіли б ви мати такого товариша як Федько?

5. Чи з'явилась у вас хоч краплина симпатії до Федька?

6. Чи цікаво вам було читати про Федька та його друзів? Чому? (білий)

2. Рефлексія. Самооцінювання

V. Домашнє завдання

- Написати твір-мініатюру на тему "Добро і зло у нашому житті"; Повторити вивчений матеріал

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

 

ЧЕСНИЙ                    НЕ ЛЮБИТЬ

   ВИДАВАТИ ТОВАРИШІВ

 

ДОБРИЙ    МУЖНІЙ

 

ВІДЧАЙДУШНИЙ     СПРИТНИЙ

 

 ПРАВДИВИЙ     БРЕХЛИВИЙ

 

БОЯГУЗЛИВИЙ    ДЕЛІКАТНИЙ 

 

 БЕЗДУШНИЙ      ПІДЛИЙ

 

СКРИТИЙ       ЗЛИЙ

 НЕГІДНИЙ

 

 Де ховається літо - Анатолій Михайленко - AudioMama   Володимир Винниченко (1880—1951) - Українська література (F70). 9 клас.  Пономаренко

 

 

 

ПОРЯДНИЙ    ПОРЯДНИЙ

docx
Додано
15 грудня 2022
Переглядів
538
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку