Тема: Вступ до теми «Казки про тварин». Т. Майданович «Примовка до казки»

Про матеріал
Мета: формування предметних компетентностей, поглибити знання дітей про казку як усну народну творчість; розкрити значення казки у житті людини; навчити розпізнавати казки з поміж інших творів, орієнтуватися в їхніх особливостях.
Перегляд файлу

Тема: Вступ до теми «Казки про тварин». Т. Майданович «Примовка до казки»,

Мета: формування предметних компетентностей, поглибити знання дітей про казку як усну народну творчість; розкрити значення казки у житті людини; навчити розпізнавати казки з поміж інших творів, орієнтуватися в їхніх особливостях.

Хід уроку

І. Вступна частина

1. Організаційний момент

2. Психологічна настанова на урок

Хто сьогодні зробив зарядку?(Посміхніться)

Хто прийшов здобувати знання?(Поплескайте в долоньки)

Підніміть праву руку, хто спішив побачити друзів.

Підніміть ліву руку, хто допомагав мамі. Посміхніться і привітайте один одного.        

ІІ. Основна частина

  1. Артикуляційні вправи

Фонетична зарядка

  • дмухніть на кульбабку
  • як ґелґочуть гуси?
  • як пищить комар?
  • як шипить лебідь?
  • як стукають колеса потягу?
  • усміхніться відкритим і закритим ротом.
  1. Знайди заховане слово
  2. Не розгубись

Прочитайте слова з максимальною швидкістю в порядку зростання номерів.

— Яке речення утворилося? Поясніть, як ви його зрозуміли.

  1. Повідомлення теми

Казка з’явилась давно, люди ще не вміли писати, тому переказували одне одному, передавали їх «З вуст в уста». Казка дала нам перші уроки життя, формувала наше  уявлення про добро і зло, правду і неправду, чесність.

 

  1. Робота над примовкою

В кожній казці є урок,

Мов у квіточці медок.

І дівчатка, і хлоп’ятка,

Як веселі бджоленята,

Погадаймо – політаймо,

В казці меду пошукаймо.

  • Про що йшлася мова у примовці?
  • Про казку.
  1. Актуалізація опорних фонових знань

 

 Казка

 

  1. Вправа «Асоціації»
  • Що асоціюється зі словом казка?
  • Робота з підручником, читання тексту.
  1. Встановіть відповідність
  • Пригадайте, які звірі й птахи є головними героями відомих вам казок. Встановіть відповідність між словами:

Голодний    як їжак

Хитра    як вовк

Вайлуватий   як заєць

Колючий    як ведмідь

Боязкий    як лисиця

 

IV. Заключна частина

  1. Рефлексія

Вправа «Мікрофон»

  • Який розділ почали вивчати?
  • Які казки найдавніші?

Оцініть свою роботу на уроці

 

docx
Додано
20 червня 2023
Переглядів
188
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку