Тема. Закріплення і узагальнення знань про « ІМЕННИК»

Про матеріал
перевірити знання, вміння,навички учнів знаходити іменники серед інших слів, розрізняти власні і загальні іменники, визначати рід, число іменника; активізувати словниковий запас учнів; розвивати образне мислення, орфографічну пильність, чуття мови, аналітико- синтетичні вміння, творчі здібності; виховувати самостійність, цілеспрямованість, любов до природи, старанність і наполегливість у навчанні.
Перегляд файлу

Урок з української мови з використанням інформаційно- комунікаційних технологій

 

Тема. Закріплення і узагальнення знань про « ІМЕННИК»

Мета : перевірити знання, вміння,навички учнів знаходити іменники серед

інших слів, розрізняти власні і загальні іменники, визначати рід, число

іменника; активізувати словниковий запас учнів;

розвивати образне мислення, орфографічну пильність, чуття мови, аналітико- синтетичні вміння, творчі здібності;

виховувати самостійність, цілеспрямованість, любов до природи, старанність і наполегливість у навчанні.

Методи: ілюстративний, проблемно-пошуковий, словесний, критичного мислення, самостійної роботи, практичний

Тип уроку : урок закріплення знань,умінь та навичок.

Обладнання. презентація, пісня та уривки з мультфільму «Капітошка», підручник.

 

Хід уроку.

 

I. Організація класу до уроку.

Я всміхаюсь сонечку:

— Здрастуй, золоте! —

Я всміхаюсь квіточці —

Хай вона цвіте!

Я всміхаюсь дощику:

— Лийся, мов з відра!

Друзям усміхаюся —

Зичу їм добра

Психологічне настроювання

 

Очі дивляться… Та все бачать.

Вуха слухають… Та все чують.               

Голова… Думає.

Яким буде урок? Цікавим.

Які у мене діти? Найкращі.

 

Девіз уроку:

Мову рідну я вивчаю

Іі люблю, не забуваю.

Рідну мову буду знати,

Берегти і поважати

 

II. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Учитель. - Доброго дня, діти!

- На сьогоднішній урок до вас я прийшла з чудовим настроєм.

Мені дуже цікаво дізнатися, а з яким настроєм ви прийшли сьогодні до школи

- Отже, діти, з хорошим настроєм і бажанням дізнатися про щось нове, повторити те, чому ви навчилися, почнемо наш урок.

- Щоб урок був цікавим, змістовним вам потрібно бути уважними, розумними, організованими, кмітливими.

 

- Яка пора року? Осінь.

- Художнтки дуже полюбляють малювати цю чудову пору року . Давайте подивимось на картину І.Левітана «Золота осінь»

- Дерева які? Сонечко вже не так яскраво світить. Трошки сумно всім.

- А особливо тим, у кого немає друзів. І я вирішила запропонувати вам

здійснити невелику казкову подорож і допомогти хоч одному казковому

герою повернути друга. Ви всі чули перед уроком його пісеньку

- (на перерві тихо лунала пісенька Капітошки з мультфільму)

- Хто ж це такі? (Вовченя та Капітошка)

- Так ось, якщо ми виконаємо всі завдання уроку, то Капітошка обов’язково

повернеться.

 

ІV. Актуалізація опорних знань.

Розв’язавши кросворд, дізнаєтесь з якої теми підсумковий урок.

                                              Б І Л К А

                                         Т У М А Н

                                       В І Т Е Р

                              С Н І Ж И Н К А

                                      О С І Н Ь

                                             З И М А

                           Б У Р У Л Ь К А

1.Ой, яка ж вона гарненька ,

пишно хвоста і раденька,

 не звірятко -– просто диво,

невгамовне, пустотливе.

Вгору – вниз, на гілку з гілки.

Хто це буде , діти ? ( білка )

2. Сиві воли усе поле залягли . ( туман )

3. Крил не має, скрізь літає та ще й куряву здіймає. ( вітер )

4. Ніжна зірка сніжно-біла на рукав мені злетіла. Поки ніс її сюди, стала

краплею води (сніжинка)

5. Невидимка ходить в гаї, всі дерева роздягає . ( осінь )

6. Хто наткав волокна аж до лісу від вікна ? І сміється, задається

«От така ширина !» ( зима )

7. Що росте догори коренем ? ( бурулька )

Яке утворилося слово ? (Іменник)

III. Оголошення теми, завдань уроку.

- Тема нашого уроку „Узагальнення знань про іменник”.

- Наше завдання узагальнити знання про іменник, одержані на попередніх

уроках.

- Ми з вами слідкували за знайомством Вовченяти та Капітошки.

Хто відлетів.Хто його чекає?

Капітошка Вовченя.

- Якою частиною мови є ці слова?

- Назвіть слова або словосполучення, які пов’язані з темою «Іменник»

- (Діти розповідають все, що вже вивчили про іменник.)

1.Метод «Мозковий штурм»

Назви істот, назви неістот,  власні назви, загальні назви, чоловічий рід, середній рід,

жіночий рід,  однина,  множина

  1. Вправа „Мікрофон”. Бліцопитування.

 

Закінчіть фразу:

 Іменник- це…

 Означає…                                                 

 Відповідають …

 Синоніми- це…

 Антоніми-це…

 Яка роль іменників у мовленні?

 

3. Каліграфічна хвилинка

Перевіряючи ваші зошити ,я звернула увагу на те, що деякі учні роблять помилки при написанні та поєднанні літер. Подивіться на таблицю «Пиши красиво та

правильно» ,як красиво написані букви,як вони поєднуються ,як розміщуються одна

від одної.

- Розгорніть зошити,запишіть дату і вид роботи. Зверніть увагу на завдання для каліграфічного письма

Кк Вв

Капітошка

- Давайте подивимось уривочок змультфільму та під час переглядузнайдемо іменники і запишемо їх у зошит!

Діти дивляться уривок із мультфільму «Капітошка» та знаходять іменники в тексті пісні

Перевірка виписаних іменників.

( В…..

V. Закріплення вивченого матеріалу.

-Слова, що є назвами предметів «Іменники»-це найчисельніша країна слів, яка нараховує близько 70 000 слів за найбільшим 11-томним Словником української мови.

На сьогоднішому уроці ми завершуємо мандрівку в цю дивовижну Країну

назв предметів «Іменники», але звертатися будемо на кожному уроці рідної

мови.

Давай разом з Капітошкою повторимо все про Іменники

1.Робота за таблицею

 

2.Виконання вправи підручника

- Підручник відкриваємо. Знаходимо виділені іменники і записуємо у три стовбчики.

Ч.р Ж.р С.р

Висновок. Скільки родів мають іменники?

Фізкультхвилинка

(під пісеньку Капітошки з мультфільму діти виконують танцювальні рухи).

VI. Закріплення та осмислення знань.

1. Робота з текстом.

- Вставляємо усно пропущені букви. (Під час роботи з текстом діти повинні знайти відмінність написання слова радісно з російською мовою)

- Складаємо і записуємо текст.

- Про яку пору року говориться в тексті?

- Яким членом речення виступає іменник?

- Підкресліть головні члени речення: 1 ряд у першому реченні, 2 ряд у другому реченні, а 3 ряд у третьому реченні.

2. Знайдіть і визначте число іменників.

3.Скласти слово за схемою.

Від іменника дар утворіть іменник з такою будовою: Подарунки

4. Гра «Добери антоніми» .

Друг ворог

День ніч

Осінь весна

VII. Підсумок уроку.

Рефлексія.

 Я знаю …

 Я навчився …м

 Я вмію …

 Був здивований…

 Я запам‘ятав…..

Давайтте переглянемо уривок з мультфільму, як картинки були злі , а стали …. (добрими). А це що в нас «Антоніми» Так.

У вас на партах лежать дві карточки – синя та рожева

- Підніміть синю карточку, кому було легко працювати на сьогоднішньому

уроці.

-Отже, ви молодці, гарно засвоїли тему іменник.

- Підніміть рожеву карточку ті, у кого виникали деякі труднощі при виконанні

завдань.

- Отже вам, дітки, ще потрібно повторити правила в підручнику і на наступний раз вам працюватиметься значно легше.

- Наш урок доходить до кінця. Намалюйте на полі смайлик, який відповідає вашому настрою на кінець уроку.

 

Ви всі були такими старанними і гадаю, що Вовченя знову зустрінеться з Капітошкою! Вовченятко отримує телеграму від Капітошки, що скоро вони знову зустрінуться, вони ж справжні друзі.

Я думаю у всіх вас гарний настрій, і всі ви маєте багато гарних друзів!

VIII. Завдання додому.

Написати невеличкий твір із 5-6 речень про те, як знову зустрілись Капітошка з Вовченям та підкреслити іменники.

 

 

 

docx
Додано
28 лютого 2020
Переглядів
708
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку