УРОК МАТЕМАТИКИ
ТЕМА: Закрыплення таблицы множення числа 2. Розв'язування вправ і задач на дві дії
різного степуня.
МЕТА: Формувати в учнів уміння застосовувати таблицю: множення числа 2 для розвязу -
вання задач на дві дії. Закріпити уміння знаходити значення виразів на дії різного
ступеня. Розвивати мислення учнів, навички усної лічби.Виховувати уважність,
цікавість до усної народної творчості.
ХІД УРОКУ
І Організаційний момент.
він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Так що, хлопці і дівчата,
Будем разом працювати.
Щоб робота в нас кипіла,
Працювати будемо:
Швидко! Дружно! Вміло!
Сьогодні на уроці математики ми помандруємо у казку. Ця казка незвична - поетично — математична.
Щоб назву казки прочитати,
Слід приклади всі вірно розв'язати.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Зараз перевіримо.
розв'язувати: задачі на 2 дії
рахувати: уважно, без помилок.
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
рукавичку загубив.
По лісу в пошуках житла
Мишка пробігла, натрапила
На рукавичку - й як вкопана встала.
Мишка: - Ось і хатка невеличка,
Хутряна це рукавичка.
Під пеньочком лежить -
В ній спокійно можна жить.
сховатись добряче,
Як по білому сніжку
Жабенятко скаче.
Жабка: - А що ж то лежить оце ?
Таке тепле та м'яке …
І у ньому хтось живе.
Може пустить і мене?
Мишка: Я мишка.
Жабка: Я Жабка- скрекотушка,
змерзла на дорозі
Дуже холодно мені мерзнуть на морозі
Пусти ж мене погрітися!
Бо я вже не в змозі!
Мишка: Я тебе пущу, лише розвяжи завдання.
І твоє задовільню, жабко я прохання.
( Задачі — вірші)
Трьом онукам рукавиці.
Подарую вам,онуки,
Рукавичок до дві штуки.
Бережіть, не загубіть!
Скільки всіх? Перелічіть. ( 2 3 = 6)
З апетитом моркву їли.
Всі по дві морквини з'їли
Скільки разом - полічили? ( 2 5 = 10)
Несли по два буряки
А ви їм допоможіть -
Буряки ті полічіть. ( 2 4 = 8)
Взули нові черевики.
Скільки черевиків
У шести індиків? ( 2 6 = 12)
5 На обід 7 кошеняток
Позбігались до стола.
Мама - киця мишеняток
По два кожному дала.
І собі ще двох лишила.
Скільки всіх мишей зловила? ( 2 7 = 16 )
Диференційне завдання - приклади.
Жити - поживати,
Але знов хтось стукає
До їхньої хати.
Зайчик: Я зайчик молоденький, хвостик сіренький
Змерзли в мене вушка,
змерзли лапки без кожуха, без шапки
То ж пустіть погрітися мене в рукавичку.
Жабка: Пустимо, коли розв'яжеш приклади невеликі.
І група
2 7 + 38 = 2 ( 63 - 60) =
2 8 + 67 = 2 ( 2 + 7 ) =
2 9 - 18 = 2 ( 17 - 9) =
ІІ група - № 454, с. 73 підручника
ІІІ група
2 4 = 2 9 =
2 6 = 2 3 =
2 7 = 2 5 =
Перевірка.
3. Фізхвилинка.
Лисичка: - Я лисичка - сестричка
Знемагаю від холоду.
І голоду нині.
Пустіть мене погрітися
У вашій хатині!
Зайчик: - Ой і хитра ж ти, лисичко!
Але що вже вдієш?
Зроби з нами фізхвилинку
І лапки зігрієш. ( танцюють)
4. Розв'язування задачі.
Стали друзі в рукавичці
Жити - поживати.
Коли знову хтось стукає
До їхньої хати.
Вовк : - Я вовчисько - сіромаха,
Змерз у лісі, як собака.
Пустіть мене у свою
Тепленьку хатинку,
І дайте ж бо щось поїсти
Та погріти спинку.
Лисичка: Добре, пустимо тебе,
Вовчику, наш брате,
Доведеться лиш тобі
Задачу розв'язати.
Задача № 455, с. 73
У банках - по 2 л
У сулії - 6 л
5 Робота у групах.
Стали друзі в рукавичці
Жити - поживати
Коли чують, хтось підходить
До їхньої хати.
Ведмідь: Запросіть - бо і мене
Ви до рукавички,
Буду чемним з усіма,
Не зачеплю й мишки.
Не відмовте, друзі милі,
На моє прохання.
Я для вас приготував
Цікаве завдання.
Кожна група отримує завдання заповнити клітинку:
2 6 =
2 8 =
2 = 10
2 = 18
2 = 14
= 8
Ведмідь вліз у рукавичку
Лиш наполовину,
І то добре він нам'яв
Собі бік та спину.
ІV. Підсумок уроку.
А хто звірятам допомагав -
Той сьогодні молодець.
І група - № 458, 460
ІІ група - № 457, 459