Тема : Закріплення вміння вимовляти звук [м], вивчення букв М, м. Формування аудіативних умінь за віршем Ю. Ференцевої (с. 43). Звукобуквенні зіставлення. Диференційований підхід у

Про матеріал

Тема : Закріплення вміння вимовляти звук [м], вивчення букв М, м. Формування аудіативних умінь за віршем Ю. Ференцевої (с. 43). Звукобуквені зіставлення. Диференційований підхід у формуванні вмінь читання (с. 44). Мовні ігри.

Мета : закріпити вміння вимовляти звук [м]; вивчити букви М, м; формувати аудіативні вміння за віршем Ю. Ференцева; упроваджувати диференційований підхід у формуванні вмінь читання

Перегляд файлу

Тема : Закріплення вміння вимовляти звук [м], вивчення букв М, м. Формування аудіативних умінь за віршем Ю. Ференцевої (с. 43). Звукобуквені зіставлення. Диференційований підхід у формуванні вмінь читання (с. 44). Мовні ігри.

Мета : закріпити вміння вимовляти звук [м]; вивчити букви М, м; формувати аудіативні вміння за віршем Ю. Ференцева; упроваджувати диференційований підхід у формуванні вмінь читання

Тип уроку : вивчення нового матеріалу

Методи і прийоми : розповідь, бесіда, аналітико-синтетичний, метод цілих слів

Обладнання : підручник, презентація

Література :  Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Савченко О. Я.

  • Українська мова. Буквар : У 2-х частинах : Частина 1 : підруч.

для 1 кп. закл. загальн. середи, освіти / М. Д. Захарійчук. — К. :

Грамота, 2018. — 112 с. : іл.

  • Захарійчук М. Д. Книжка для вчителя: Методика роботи за підручником «Українська мова. Буквар» (методичний посібник). — К. : Грамота, 2018. — с.

 

Хід уроку

І. Організаційна частина.

У цей ранковий, добрий час

Я рада, діти, бачить вас.

Треба всім нам привітатись.

Вліво-вправо поверніться,

Один одному всміхніться.

Чи готові до уроку? Молодці!

То ж сідайте. Працювати почали.

-         Добрий день, діти. Мене звати Поліна Олександрівна і сьогоднішній урок проведу у вас,я.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

Формування в учнів орфоепічних умінь. Артикуляційна хвилинка (з голосу вчителя за скоромовкою). Аналіз змісту скоромовки.

 Мила митися не вміла.

Мила мило з рук не змила.

-         Який звук повторюється часто?

-         Вимовте звуки слова мило.

-         Які букви цього слова вам уже відомі? (и, а).

-         Скільки складів у ньому?

-         Вимовте звуки першого та другого складів.

-         Молодці, діти, ви гарно впорались із цим завданням.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети.

-          Сьогодні на уроці ми познайомимося з буквою, яка позначає два звуки, будемо навчатися читати з нею слова.

ІУ. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи.

  1. Виділення звуків [м], [м’] з вірша

Сьогодні ми будемо вивчати нову букву. Яку? Ви здогадаєтесь самі, якщо будете уважні.

Морозиво, морозиво

Смакуємо, їмо.

Морозиво, морозиво —

Пломбір і ескімо.

 Морозиво, морозиво

Додому несемо.

 І котику , і песику

Морозива дамо.

-         Який звук ви чуєте на початку слова морозиво?

-         Це голосний чи приголосний звук?

-         Чому?

  1. Активне вимовляння виділених звуків, спостереження за їх артикуляційними особливостями

-         Вимовте звуки [м], [м’].

-         Яку перешкоду зустрічає видихуване повітря під час вимови? (Губи спочатку міцно стулені, повітря проходить через ніс.)

-         Які ці звуки: голосні чи приголосні?

-         Отже, звуки [м], [м’] — приголосні. Вимовте їх парами кілька разів і порівняйте, чи однаково вони утворюються.

Діти встановлюють, що, вимовляючи звук [м’], притискуємо до твердого піднебіння середню частину язика.

  1. Віднесення виділених звуків до приголосних; зіставлення твердого і м’якого звуків на слух та за способом вимовляння; позначення їх фішками (—, =).

-         Звук [м] — твердий, а звук [м’] — м’який. Ще раз вимовте ці звуки один за одним і скажіть, який із них вимовляється з більшою перешкодою для видихуваного повітря.

-         Звук [м] утворюється в результаті зближення нижньої губи з верхньою.

  1. Вправи на впізнавання звуків [м], [м’] у заданих учителем словах

-         Діти, послухайте слова, які я буду вимовляти. Якщо слово починається з приголосного твердого звука [м], то показуйте фішку з однією рискою; якщо з м’якого приголосного [м’], то фішку з двома рисками.

-         МІЗИНЕЦЬ, МАВПА, МИШКА, МІКРОСКОП, МОЛОТОК, МІКСЕР, МАЛИНА, МІЛИНА, МІМОЗА, МОРОЗИВО, МУХА, МІНУС, МІРАЖ, МЕТЕЛИК, МІСТ, МІКРОФОН, МОРОЗ, МІХ.

 

  1. Самостійний добір учнями слів зі звуками [м], [м’] у різних позиціях.

-         Діти, зараз вам потрібно назвати якомога більше слів зі звуками [м]та [м’]

-         Молодці, переходимо до наступного завдання.

6. Аналітичні і синтетичні вправи зі звуками [м], [м] та з різними голосними (на утворення й аналіз складів-злиттів).

-         Із яких звуків утворено склади: МА, МО, МУ, МИ, МІ?

-         Утворіть склади з приголосним твердим звуком [м] і голосними звуками [и], [у], [а], [о].

-         Послухайте слова, назвіть тільки перший склад кожного слова.

МАЛИНА, МУЗИКА, МИША, МОЛОКО.

-         Молодці, ви гарно працюєте.

У. Ознайомлення з буквою «ем»

-         Два приголосні звуки, твердий [м] і м’який [м’] позначаються однією буквою М..

-         Розгляньте малу і велику букви М.

-         Порівняйте їхню форму і розмір.

-         Чим ці літери відрізняються?

-         Напишіть букви М мокрим пензлем на дошці.
Складіть букву М із паличок.

-         Скільки їх для цього знадобилося?
Покажіть літеру за допомогою пальців обох рук.

Фізкультхвилинка (відео)

УI. Вправи з читання.

  1. Читання таблиці складів з буквою м

-         Розгорніть підручники там, де у вас закладинка. Знайдіть променеву таблицю.

-         Вимовте звук [м], потім вимовте наступні голосні [а], [о], [у]. Пам’ятайте, якщо після звука [м] чуємо звук [і], то звук [мʹ] пом’якшений.

-         Діти, розгляньте малюнки. Що ви бачите на 1 малюнку? (Мальви)

-         Мальви — рослина з довгим стеблом і яскравими квітами.

-         Скільки складів у цьому слові? (2)

-         На який склад падає наголос? (На 1)

-         Давайте складемо звукову схему до слова мальви.

       О =

       О

        Що зображено на 2 малюнку? (Мило)

        Скільки складів у цьому слові? (2)

        Що зображено на 3 малюнку? (Ромашки)

        Скільки складів у цьому слові? (3)

  1. Читання слів у променевих таблицях.

   Діти, перед вами променева таблиця. Утворіть злиття звука [м] зі звуками [а], [о], [у], [и].  

   Назвіть звуки, які чуєте і вимовляєте у таких злиттях: 

ма, мо, му, ми.

  1. Лабіринт «Установи відповідність»

   Діти, вам потрібно визначити, яка схема відповідає намальованому предмету.

   Тож 1 схема. Скільки складів у слові миша? (2)

   2 схема. Скільки складів у слові мак?

   3 схема. Скільки складів у слові малина?

   Молодці, ви гарно впорались із цим завданням.

VІІ. Ознайомлення з текстом.

-         Діти, що ви бачите на малюнку?

-         Так, правильно. Це осінь.

-         Зараз я зачитаю вам вірш, а ви уважно слухайте. Вам потрібно буде відповісти на питання «Чому автор вірша написав, що осінь килим вишивала?»
О-сінь ки-лим ви-ши-ва-ла,

Ни-то-чок пі-шло чи-ма-ло —

Ли-стя кле-на і ка-ли-ни,

Ду-ба, я-се-ня, ма-ли-ни,

А між ни-ми го-ро-би-на —

На-че по-лу-м’я го-рить!

Ю. Ференцева

-         Чому автор вірша написав, що осінь килим вишивала?

-         Як ви це розумієте?

-         З чого може бути цей килим?

-         Яке листя використала осінь для килима?

-         Чудово!

-         Прочитай написане на листочках. (ст. 43)

-         Діти, розгляньте малюнки. Розкажіть, для чого існують ці предмети.

-         Мило - …..

-         Молоток - …..

-         Мишка - …..

-         Молодці, ви гарно попрацювали.

VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія

-         Із якою буквою ми познайомилися сьогодні на уроці? Які звуки вона позначає?
Пригадайте і назвіть слова з твердим приголосним звуком [м], м’яким приголосним [м’].

-         Мені сподобалась ваша робота на уроці, ви були дуже активними. На цьому наш урок завершено. До побачення!

 

 

docx
Додано
4 січня
Переглядів
384
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку