Урок
Української мови у 3 класі
Тема. Зв’язок прикметників з іменниками. Роль прикметників у мовленні.
Редагування тексту.
Мета. Повторити і поглибити знання про зв’язки прикметників з іменниками;
Удосконалювати вміння розпізнавати прикметники, ставити до них
питання, навички каліграфічного письма. Розвивати мовлення;
збагачувати словниковий запас учнів; виховувати уважність.
Обладнання: картки, кольорові цеглинки.
Тип уроку: комбінований.
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна.
Перебіг уроку
1. Вступна частина.
Організація класу.
Як зробити день веселим?
Усміхнися всім навколо: небу, сонцю, квітам, людям. І тоді обов’язково
День тобі веселим буде!
2. Основна частина.
1). Актуалізація опарних знань.
Відгадайте загадку:
«Запашний, білий, чорний, смачний, свіжий.» ( хліб )
«Легенька, холодна, маленька, пухнаста.» ( сніжинка )
2). Вибірковий диктант.
- Запишіть тільки прикметники. Доведіть одні одним, що роботу виконали
правильно.
Крихітні сніжинки
упали на поріг
і задзвенів дитячий
веселий, щирий сміх
Таке маленьке диво
знайшли ми у дворі
і стали враз щасливі
та радісні усі.
Малесенькі сніжинки –
дарунок, диво з див!
Мабуть, це ельф зимовий
сніжинки розгубив ( Ольга Зубер ).
3. Мотивація навчальної діяльності.
- Хочете більше дізнатися про прикметники? Тоді – до навчання!
4. Повідомлення теми і мети уроку.
5. Вивчення нового матеріалу.
Лінгвістична казка.
Казка про Прикметник
Жив-був на світі Прикметник. У нього було багато друзів Іменників. Вони супроводжували Прикметника скрізь, підтримували його, без них він не знав якаго він роду і в якому числі стоїть. Але одного разу Прикметник вирішив, що йому не потрібні друзі – іменники, і пішов шукати собі нових товаришів. Дорогою він зустрів Дієслово і вирішив подружитися з ним. Але з цього нічого не вийшло, бо Дієслово не захотіло прийняти таку дружбу. Потім Прикметник вирішив заприятелювати з Числівником. Та і ця дружба закінчилась невдачею. Засмучений Прикметник вирішив вибачитись перед іменниками. Ті його пробачити. І з того часу Прикметник та Іменник – друзі-нерозлий вода.
- А чому вони такі друзі сьогодні ми дізнаємось?
6. Робота з підручником. ( ст. 69-70 )
Виконання вправи 194.
- Опишіть сніжинку за допомогою прикметників.
7. Каліграфічна хвилинка.
Приклад: З, з, зм, зимовий
8. Модуль практики.
Виконання вправи 195.
- Відредагуйте текст. Замініть прикментники так, щоб вони стояли в потрібній формі.
9. Музична пауза. Хвилинка відпочинку.
10. Робота з правилом
Виконання вправи 196.
- За зразком запишіть іменники і зв'язані з ними прикметники. Знайдіть та запишіть споріднені слова. Позначте корінь. ( Використання цеглинок )
3) Закріплення нових знань у проуесі практичної діяльності.
1. Виконання завдань на картках.
1 група
- Запишіть речення, добираючи прикметники: Сергійко змайстрував (який?)...кораблик. Оленка чикала (яке?)… оповідання.
2 група
Яскраво світить (яке?)… сонечко. У моєї матусі (які?)… руки.
2. Філворт « Знайди прикметники»
г |
а |
р |
я |
ч |
и |
й |
в |
а |
а |
й |
ц |
у |
к |
е |
н |
г |
ш |
щ |
з |
ф |
г |
і |
р |
с |
ь |
к |
и |
й |
і |
я |
ч |
с |
в |
о |
д |
н |
и |
й |
ч |
д |
з |
в |
і |
н |
к |
и |
й |
в |
п |
к |
и |
с |
л |
и |
й |
п |
р |
о |
д |
в |
м |
и |
н |
у |
л |
и |
й |
п |
д |
с |
м |
п |
р |
и |
я |
з |
н |
и |
й |
й |
і |
п |
р |
м |
и |
т |
ь |
б |
ю |
м |
в |
д |
я |
ч |
н |
и |
й |
с |
м |
- Знайдіть прикметники і доберіть до них іменники.
3). Заключна частина. Підсумок уроку.
1. Рефлексійний аназій.
- Учні висловлюють свої емоції, враження за допомогою цеглинок.
2. Домашнє завдання.
Вправа 197. ( Інструктаж щодо виконання домашнього завдання ).