Тема. Звуки н , н , букви Нн. Складання речень. Читання тексту за Н. Тарасенко. Аплікація «Смачні фрукти (овочі)».

Про матеріал
Мета: формування предметних компетентностей: закріпити знання учнів про букву Нн, її звукове значення; виробляти вміння читати склади, слова з вивченими буквами; розвивати звязне мовлення слів; збагачувати лексичний запас; виховувати любов до природи; закріплювати навички роботи з клеєм; розвивати творчі здібності, охайність; виховувати працьовитість
Перегляд файлу

Тематичний день «Золота та щедра осінь»

Тема. Звуки  н , н , букви Нн. Складання речень. Читання тексту за Н. Тарасенко. Аплікація «Смачні фрукти (овочі)».

Мета: формування предметних компетентностей: закріпити знання учнів про букву Нн, її звукове значення; виробляти вміння читати склади, слова з вивченими буквами; розвивати звязне мовлення слів; збагачувати лексичний запас; виховувати любов до природи;

закріплювати навички роботи з клеєм; розвивати творчі здібності, охайність; виховувати працьовитість

формування ключових компетентностей: уміння вчитися: формувати навички читати, самоорганізовувати під час виконання завдань; соціальні: формувати уміння і навички працювати в парах, групах

інформаційні: розвивати навички працювати з підручником

Обладнання: таблиця, предметні малюнки, конверти з виготовленими фруктами (овочами), клей, підручник, аудіозапис для фізхвилинки

Хід уроку

 І. Організаційний момент

ІІ. Вступна бесіда за темою уроку

Вірш. В жовте лист пофарбувала,

Урожай з полів зібрала .

Золотила вербам коси

Чарівна цариця - … (Осінь)

  • Яку пору року описано у вірші?
  • Якою ви уявили осінь? (чарівною, царицею, золотою)
  • Що зробила осінь з деревами?
  • Чому її називають золотою?
  • Коли про людину говорять, що вона щедра?
  • Чому осінь в темі уроку – щедра? Доведіть (овочі, фрукти, ягоди)
  • Сьогодні у нас урок незвичайний (читання і трудове навчання разом) будемо вчитися читати про щедру осінь і виготовила аплікацію «Смачні фрукти і овочі»

ІІІ. Мовленнєва розминка

  1. Робота над чистомовкою

На – на – на – незабаром вже зима.

Ло – ло – ло – хмарами небо замело.

Ощ – ощ – ощ – сіє дрібнесенький дощ.

Хи – хи – хи – відлетіли від нас птахи.

  1. Робота над загадками. Звуковий аналіз слів-відгадок
  • Чим щедра осінь? Що нам дають фрукти, овочі?
  • Що треба робити, щоб бути здоровими та міцними цілий рік?

Помаранчева і гарна

У землі сиджу немарно:

Соковита й солоденька,

Вже я стала чималенька.

Собою пригощу дитину,

Хай корисну з’їсть … (морквину)

  1. Складання речень зі словом морквина, морква.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  • Але осінь щедра не тільки фруктами і овочами.
  1. Робота за Букварем

Словникова робота (кетяги – пучок ягід, квіток)

  1. Робота з ілюстрованим матеріалом
  • Хто це?(снігур, дрізд)
  • Що це? (криниця)
  • Чим подібні і чим відрізняються птахи?
  1. Читання вчителем оповідання «Осінь»
  • Які ягоди любить дрізд? Які снігур?
  • Якою названа осінь? Чому?
  • Де росте калина?
  • Уявіть, що ви тихенько підійшли до пташок, які ласують ягодами. Які звуки почуємо?
  1. Читання підкресленого речення

Схема речення під малюнком

  • Яка пташка любить ласувати шипшиною? (синичка)
  • Складіть речення про це.
  1. Читання тексту учнями «ланцюжком»
  2. Фізкультхвилинка

V. Аплікація «Смачні фрукти і овочі»

1. Вступна бесіда

- Чим щедра осінь? Які дари вона приносить?

- У вас в конвертиках є ці дари?

2. Інструктаж вчителя

Правила користування клеєм

3.. Практична робота учнів під керівництвом командирів

4. Виставка робіт

- Яка тарілочка наповнювалася швидко, акуратно, старанно?

VІ. Підсумок уроку

  • На уроці я вчилася (вчився)…
  • Мені сподобалося…
  • Було важко…

 

docx
Додано
18 жовтня 2021
Переглядів
435
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку