Тематичний день в першому класі на тему:"Зимонька-зима" включає п'ять уроків:інтегрований урок (навчання грамоти (читання) та природознавство),математика,навчання грамоти (письмо),трудове навчання,фізична культура.До цих уроків створена презентація "Зима",слайди презентації використовуються на різних уроках, розкриваючи тему "Зимонька-зима".
Інтегрований урок в 1 класі
Навчання грамоти (читання) та природознавство
Тема. Зимонька – зима.
Мета. Виділити основні ознаки зими, зміни, які відбуваються в живій та неживій природі; знайомство з буквою «Зе» та звуками [ З ], [ З/ ], опрацювання тексту «Весела зима», робота із скоромовками та фразеологізмами; розвивати спостережливість, увагу, логічне мислення, вміння зіставляти, порівнювати; виховувати любов до навколишньої природи.
Обладнання: презентація, фішки, «Буквар».
Хід уроку
I. Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок
Розпочинаємо урок
II. Мотивація навчальної діяльності
Завірюха віє в полі,
Скрізь стоять дерева голі.
Все пухнастий сніг покрив
І замовк пташиний спів.
Горобці одні «цвірінь».
А синичкам мабуть лінь.
Лиш стрекочуть десь сороки.
То яка це пора року? (Зима)
В цих краях морози
Ріки закували,
І березам коси
Глицею прибрали.
Пухова перина очі убирає,
Біла скатертина,
Ні кінця, ні краю.
Під серпанком білим
Трави і листочки,
Річка оніміла,
Не дзюрчать струмочки.
Омертвіли лози,
Ледь гіллям хитають,
В цих краях морози
Та вітри гуляють.
III. Актуалізація знань
1. Фронтальне опитування
2. Розгадування кросворду
1. |
|
|
Т |
|
|
|
|||||||||||||
2. |
В |
|
|
|
|
|
|
||||||||||||
3. |
|
А |
|
|
|
|
|||||||||||||
4. |
|
|
|
|
Р |
||||||||||||||
5. |
|
|
|
И |
|
|
|||||||||||||
6. |
|
|
|
|
Н |
||||||||||||||
7. |
|
|
|
|
|
И |
|||||||||||||
Та як холод настає,
Він не їсть тоді, не п’є,
І не ходить, не гуляє.
А у лігво залягає. (Ведмідь)
В нього зуби, як залізні.
Капустину він гризе,
Зветься звір на букву «Зе». (Заєць)
4. Ні рак, ні риба, ні звір, ні птиця.
Голос тоненький, а ніс довгенький,
Хто його вб’є той кров проллє. (Комар)
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться.
А зовуть її (лисиця).
Висить догори лапами (Кажан).
На будинках гнізда в’ють,
Звуть же їх (лелеки).
IV. Сприймання нового матеріалу
1. Гра «Хто більше знайде слів» (з поясненням, який це звук)
2. Звуковий аналіз слів зимонька, зірки (робота в парі)
3. Фізкультхвилинка
4.Демонстрація букви «Зе»(великої і малої)
5. Робота з підручником ст.72-73.
А) Читання складів
Б) Гра « Зміни букву»
В) Робота над фразеологізмами
/ /
Г) Робота над словами замок, замок
Не гавкає, не кусає
А до хати не пускає (замок)
6. Робота над текстом «Весела зима»
А) Читання вчителем
- Чи запам’ятали імена дітей?
Б) Читання ланцюжком
В) Бесіда
- Що зробив мороз з вікнами? З водоймами?
- Де тато залив ковзанку?
- Чому Зіні повезло?
- Чи весела зимова пора для дітей?
Г) Повторне читання тексту (Передай естафету)
V. Закріплення матеріалу
Робота над скоромовками
VI. Рефлексія