Тематичний день в першому класі на тему:"Зимонька-зима" включає п'ять уроків:інтегрований урок (навчання грамоти (читання) та природознавство),математика,навчання грамоти (письмо),трудове навчання,фізична культура.До цих уроків створена презентація "Зима",слайди презентації використовуються на різних уроках, розкриваючи тему "Зимонька-зима".
Інтегрований урок в 1 класі
Навчання грамоти (читання) та природознавство
Тема. Зимонька – зима.
Мета. Виділити основні ознаки зими, зміни, які відбуваються в живій та неживій природі; знайомство з буквою «Зе» та звуками [ З ], [ З/ ], опрацювання тексту «Весела зима», робота із скоромовками та фразеологізмами; розвивати спостережливість, увагу, логічне мислення, вміння зіставляти, порівнювати; виховувати любов до навколишньої природи.
Обладнання: презентація, фішки, «Буквар».
Хід уроку
I. Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок
Розпочинаємо урок
II. Мотивація навчальної діяльності
Завірюха віє в полі,
Скрізь стоять дерева голі.
Все пухнастий сніг покрив
І замовк пташиний спів.
Горобці одні «цвірінь».
А синичкам мабуть лінь.
Лиш стрекочуть десь сороки.
То яка це пора року? (Зима)
В цих краях морози
Ріки закували,
І березам коси
Глицею прибрали.
Пухова перина очі убирає,
Біла скатертина,
Ні кінця, ні краю.
Під серпанком білим
Трави і листочки,
Річка оніміла,
Не дзюрчать струмочки.
Омертвіли лози,
Ледь гіллям хитають,
В цих краях морози
Та вітри гуляють.
III. Актуалізація знань
1. Фронтальне опитування
2. Розгадування кросворду
1. |
|
|
Т |
|
|
|
|||||||||||||
2. |
В |
|
|
|
|
|
|
||||||||||||
3. |
|
А |
|
|
|
|
|||||||||||||
4. |
|
|
|
|
Р |
||||||||||||||
5. |
|
|
|
И |
|
|
|||||||||||||
6. |
|
|
|
|
Н |
||||||||||||||
7. |
|
|
|
|
|
И |
|||||||||||||
Та як холод настає,
Він не їсть тоді, не п’є,
І не ходить, не гуляє.
А у лігво залягає. (Ведмідь)
В нього зуби, як залізні.
Капустину він гризе,
Зветься звір на букву «Зе». (Заєць)
4. Ні рак, ні риба, ні звір, ні птиця.
Голос тоненький, а ніс довгенький,
Хто його вб’є той кров проллє. (Комар)
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться.
А зовуть її (лисиця).
Висить догори лапами (Кажан).
На будинках гнізда в’ють,
Звуть же їх (лелеки).
IV. Сприймання нового матеріалу
1. Гра «Хто більше знайде слів» (з поясненням, який це звук)
2. Звуковий аналіз слів зимонька, зірки (робота в парі)
3. Фізкультхвилинка
4.Демонстрація букви «Зе»(великої і малої)
5. Робота з підручником ст.72-73.
А) Читання складів
Б) Гра « Зміни букву»
В) Робота над фразеологізмами
/ /
Г) Робота над словами замок, замок
Не гавкає, не кусає
А до хати не пускає (замок)
6. Робота над текстом «Весела зима»
А) Читання вчителем
- Чи запам’ятали імена дітей?
Б) Читання ланцюжком
В) Бесіда
- Що зробив мороз з вікнами? З водоймами?
- Де тато залив ковзанку?
- Чому Зіні повезло?
- Чи весела зимова пора для дітей?
Г) Повторне читання тексту (Передай естафету)
V. Закріплення матеріалу
Робота над скоромовками
VI. Рефлексія
Математика
Тема. Таблиці додавання і віднімання числа3. Додавання і віднімання по 3. Задачі на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць.
Мета. Формувати в учнів уміння складати таблиці додавання і віднімання числа 3; продовжити роботу над складанням задач на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць;вчити додавати і віднімати числа частинами виду 6+2+1; 9-2-1; додавати і віднімати по 3; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру письма, інтерес до математики.
Обладнання: ялинка, роздатковий матеріал (трикутники), презентація «Зима».
Тип уроку. Комбінований урок.
Хід уроку
Шановні учні 1класу!
Моя подруга Заметіль усі годівниці для птахів і звірів замела снігом.
Всіх залишила голодними. Якщо хочете допомогти тваринам, то виконайте мої завдання. Ознайомтесь з таблицями додавання і віднімання числа 3.
Складіть задачі про тварин та попрацюйте з таблицями. Коли ви впораєтесь, мій друг Вітер повимітає з годівниць весь сніг і тварини зможуть поїсти. Поспішайте!
Ваша шановна Зимонька – зима.
4+2 9-2 7+2 9-0-1 10-5+1
3+4 8-2 6+1+1 3+2+2 8-2-1
4+5 7-2 5-3
6+1 9-3 2+2
9-4 *3+2 7-3*2+0+3
6-3* 7+3 4+4 * 10-3
Ось до класу на урок
Залетіло 6 сорок.
Дві пізніше прибуло.
Скільки всіх птахів було? (8)
У саду до годівниці
Прилетіло 3 синиці.
Потім ще 4 птиці
Скільки птиць на годівниці? (7)
Письмо цифри 3
1.Робота з підручником (усний рахунок)
Завдання № 1, № 2, № 3
Фізкультхвилинка
Завдання № 4
Було –
Прилетіло –
Стало - ?
Було –
Пішло –
Залишилося?
3 збільш на 3; 7 зменш на 3; перший доданок 2 другий 3. Яка сума?; 8 зменш на 3; 4 збільш на 3; 9 зменш на 3 (6,4,5,5,7,6)
Скласти квадрат з трикутників;скласти ялинку з трикутників.
Навчання грамоти (письмо)
Тема. Письмо малої букви з. Письмо складів і слів з малою буквою з.
Мета. Навчити учнів писати малу букву з, склади, слова і речення з нею; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення, виховувати почуття прекрасного, охайність.
Обладнання: презентація «Зима», друкований зошит, фішки.
Тип уроку. Комбінований урок.
Хід уроку
Продовжуємо мандрувати зимовою країною.
Він малює на вікні
Гарні квіти крижані,
На дитячих щічках – маки,
З ним узимку дружить всякий. (Мороз)
Прийшла до нас бабуся
у білому кожусі.
Поля причепурила.
Пухнастим снігом вкрила.
Вгадайте, хто вона,
Бабуся чепурна. (Зима)
А) Письмо буквосполучень.
Б) Написання слів.
В) Письмо речення.
V. Закріплення матеріалу
- Вставте потрібні слова.
З темної хмари.…сніг. Навколо все стало …. Зима одягнула на ялини …….. шапки.
Трудове навчання
Тема. Виготовлення ялинкових іграшок з паперу (грибочки, зірочки, рибки). « Новорічна гірлянда».
Мета. Удосконалювати навички роботи з папером, ножицями, клеєм; навчати учнів дотримуватися послідовності дій під час виготовлення прикрас із паперу; розвивати охайність, самостійність; виховувати художній смак,взаємодопомогу.
Обладнання: презентація «Зима», кольоровий папір, ножиці, клей, пензлик, нитки.
Тип уроку. Комбінований урок
Хід уроку
Перевірка обладнання на урок.
Повторення правил роботи з ножицями та клеєм.
Фізкультхвилинка
а) вирізання зірочок і смужок;
б) склеювання частин;
в) скріплення зірочок (3 шт.);
г) виготовлення колективної гірлянди.
VII. Рефлексія. Підсумок уроку
Фізичне виховання
Тема. Зимова естафета
Мета. Повторення стройових команд в шерензі. Формування координації рухів у метаннях. Закріплення правил ігор – естафет з бігом і м’ячем. Розвиток швидкості й спритності під час проведення ігор – естафет.
Місце проведення: спортивний зал.
Інвентар: м’ячі великі і тенісні, сніжки, гімнастичні лави, обручі, цифровий блокнот.
Хід уроку
I. Підготовча частина (11 хв.)
1. Шикування в шеренгу, привітання.
2. Повідомлення завдань уроку.
- Діти, які зимові види спорту ви знаєте?
- Як ви проводите свій час взимку?
- Сьогодні у нас з вами буде зимова естафета, але не на подвір’ї, а в спортзалі. Ми уявимо, що ми на вулиці.
- Але перед будь – якими змаганнями потрібно провести розминку.
3. Повороти в шерензі на місці.
4. Перешикування на місці.
5. Комплекс загально – розвивальних вправ.
II. Основна частина (22 хв.)
1. Шикування в три колони
2. Поділ на команди. Привітання команд.
- Скільки зимових місяців?
- Які?
- Тож у нас будуть команди «Грудень», «Січень», «Лютий».
3. Ігри – естафети:
А) Перенесення великого м’яча (снігової кулі).
Б) Ведення шайби (гра в хокей).
В) Кидання м’яча (сніжки) в ціль.
Г) Спуститися з гірки (гімнастична лава)
Д) Пройти сніжний тунель (обручі)
Є) «Бій» в сніжки
III. Заключна частина (2хв.)
1. Підбиття підсумків. Слово журі.
2. Шикування в шеренгу.
3. Організаційний перехід до класу.