7 квітня о 18:00Вебінар: Інтернет-середовище для професійного розвитку вчителів математики

Тест-презентація "Ну що б, здавалося, слова"

Про матеріал

Тест-презентація може бути використана вчителем-словесником для підготовки учнів до ЗНО з української літератури. Зокрема, портрети письменників і цитати з їхніх творів допоможуть учням систематизувати знання з літератури.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Ну що б, здавалося, слова…Презентацію підготувала учитель української мови і літератури Лохвицької гімназії №1 Полтавської області Божко Валентина Олександрівна

Номер слайду 2

1. “Де общеє добро в упадку, забудь отця, забудь і матку - лети повинность ісправлять”.2.” Коли не можу нічим рідній вітчизні прислужитися, в усякому разі намагатимуся їй не шкодити”.3. “Нехай житом-пшеницею, як золотом покрита, нерозмежованою останеться од моря і до моря слов’янська земля”.4.” Сміливі завжди мають щастя”.5. “Ми є люди німецькії, а йдемо з землі турецької. Ми собі ловці, удалії молодці”. Установіть відповідність між цитатою та автором

Номер слайду 3

Установіть відповідність між цитатою та автором1. “Чина, дворянство треба любить, а другої любові немає на світі”.2. “Зрадити в житті державу – злочин. А людину - можна?”3. “Ні один цар не махав з такою втіхою скіпетром, як Мотря своїм мтовилом”.4. “Чужою смертю волі купувати собі не хочу”.5. “Такі казочки бабусині при самотньому житті, без товариства, пластом ложилися на дитячий розум і гонили в голові думку за думкою “.

Номер слайду 4

Установіть відповідність між цитатою та автором1. “Все, що мав у житті, він віддав для одної ідеї, і горів, і яснів, і страждав, і трудився для неї”.2. “На небі сонце – серед нив я”.3. “Я в серці маю те, що не вмирає”.4. “Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями”.5. “Їхня праця йшла на служби Божі за покійного сина. Два рази в рік відбувалися величаві поминальні обіди”.

Номер слайду 5

Установіть відповідність між цитатою та автором1. “Гори! Життя – єдина мить. Для смерті ж – вічність ціла”.2. “А вона як мрія сна чарівна. Сяє вродою святою, неземною чистотою…”3. “Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну”.4. “І голуби ясної вроди черкають неба береги”.5. “Сестру я вашу так любив дитинно, злотоцінно”.

Номер слайду 6

Установіть відповідність між цитатою та автором1. “Їхня українізація – це спосіб виявити усіх нас, українців, а тоді знищити усіх разом, щоб і духу не було”.2. “Свідомість виключного права на цю дівчину й справді його ніколи не покидала”3. ”Тоді Данилко озирнувся навколо і вперше відчув себе самотнім, і, мов вітер дмухнув його з місця, побіг безвісти під пекучим сонцем степу”.4. “Нерівня душ – це гірше, ніж майна”.5. “Тепер я маю одно тільки право: нікому, ніколи й нічого не говорити, як розкололось моє власне “Я”.

Номер слайду 7

Установіть відповідність між цитатою та автором1. “Горів і я у тім вогні, загибав усіма смертями людськими, звірячими, рослинними…”2. “Юначе! Хай буде для неї твій сміх, і сльози, і все до загину!”3. “Ти знаєш, що ти Людина? Ти знаєш про це чи ні?”4. “І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю: і дитинство, й розлука, й твоя материнська любов”.5. “ Мені війнула в очі сивина, та я нічого не несу додому, лиш горточок старого полотна і вишите моє життя на ньому”

Номер слайду 8

Установіть відповідність між цитатою та автором1. “І треба багато ходити в житті, тоді й побачиш, яке воно є, що й умирати не хочеться”.2. “Ніколи не сміявся без любові”.3. “Ніч у сніговій завії крутиться довкола стріх…”4. “Стилет чи стилос? Не збагну. Вагаються двояко магічні терези”.5. “Краще вмерти біжучи, аніж жити гниючи”.

Номер слайду 9

Установіть відповідність між цитатою та автором1. “Народе мій, до тебе я ще верну, як в смерті обернуся до життя”.2. “Людей мільярди і мільярди слів, а ти їх маєш вимовити вперше”.3. “І застиг він на роки і століття в золотому німому захопленні”.4. “Серед вічно живих хвиль моря тільки судно їхнє з покривленими щоглами стигне в непорушності”.5. “Обнімаю тебе й несу на руках колиску з сином, доки й житиму”.6. “Хай мовчать америки й росії. Коли я з тобою говорю”

Номер слайду 10

Бажаю успіху!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Білан Оксана Григорівна
  Чудовий матеріал. Дякую))
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
17 травня 2018
Переглядів
571
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку