Як зміниться сила електричної взаємодії двох точкових зарядів, якщо відстань між ними зменшити в 3 рази?
В однорідному електростатичному полі напруга між точками, що знаходяться на вістані 1 см одна від одної становить 20 В. Чому дорівнює напруга між точками поля, відстань між якими становить 20 см?
На відстані 2 м від точкового заряду потенціал точок поля становить 40 В. На якій відстані від цього ж заряду потенціал точок поля становить 100 В?
З якою силою діятиме електричне поле напруженістю 2 кВ/м на поміщений в це поле електричний заряд величиною 2 мкКл?
Провідному тілу, що має вигляд двох куль різного діаметру, які торкаються одна одної, надається електричний заряд 100 нКл. Радіус одної кулі становить 20 см, а іншої - 5 см. Який потенціал матиме дане заряджене тіло? Тіло знаходиться в повітрі.
Підказка: спочатку знайдіть заряд однієї з куль, а вже після цього можна буде розрахувати потенціал тіла.
Знайдіть потенціал поля у вершині прямого кута правильного трикутника, якщо в двох інших вершинах цього трикутника знаходяться точкові заряди q1=6 нКл та q2=20 нКл. Відстань від заряду q1 до вершини прямого кута становить 3 см. Відстань між зарядами q1 та q2 становить 5 см. Система знаходиться у склі, діелектрична проникність якого становить 7.
Підказка: виконайте рисунок та скористайтеся принципом суперпозиції. Пам'ятайте про теорему Піфагора!
В електронній гарматі електрон зі стану спокою розганяється однорідним електричним полем з напруженістю 20 кВ, при цьому частинка проходить шлях 1 см. Яку швидкість має електрон при вильоті з гармати? Величина заряду електрона 1,6⋅10-19 Кл. Маса електрона 9,1⋅10-31 кг.
Підказка: скористайтеся законом збереження енергії.
Яку роботу потрібно виконати, щоб розташувати три однакові заряди по 3 мКл кожний у вершинах правильного трикутника зі стороною 1 см? Вважайте, що початкова енергія електричної взаємодії зарядів була рівною нулю. Система розташована у воді з діелектричною проникністю 81.
Підказка: шукана робота чисельно рівна зміні потенціальної енергії електричної взаємодії зарядів між собою.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома