Яке з наведених оптичних явищ не можна пояснити на основі хвильової теорії світла?
Червона межа фотоефекту визначається:
У дослідах О. Г. Столєтова з фотоефекту було встановлено, що кількість електронів, вирваних світлом з поверхні металу за одиницю часу:
У деякому металі фотоефект відбувається під дією інфрачервоного світла. Чи виникне фотоефект під дією: 1 – червоного; 2 – зеленого; 3 – фіолетового
світла?
Максимальна кінетична енергія електронів, вибитих світлом з металу при фотоефекті, не залежить від:1 – частоти падаючого світла; 2 – інтенсивності падаючого світла; 3 – площі освітленої поверхні.
Фотоелектрони, що вилітають з металевої пластини, гальмуються електричним полем. Пластина освітлена світлом, енергія фотонів якого дорівнює 3 еВ. На малюнку наведено графік залежності фотоструму в даному фотоелементі від гальмуючої напруги. Визначте роботу виходу електрона.
Від яких факторів залежить максимальна кінетична енергія електронів, що вилітають з поверхні металевої пластини при опроміненні її світлом?
1 – інтенсивність світла, 2 – площа пластини, 3 – частота світла, 4 – кут падіння світла, 5 – робота виходу електронів з металу.
Який з графіків відповідає залежності максимальної кінетичної енергії Е електронів, що вилітають з поверхні металу при фотоефекті, від інтенсивності I падаючого світла?
Щоб збільшити максимальну швидкість електронів, які вилітають з катода фотоелемента при освітленні жовтим світлом, потрібно …
На малюнку зображено графік залежності максимальної кінетичної енергії Ек фотоелектронів від частоти ν фотонів, що падають на поверхню тіла. Визначте: 1 – енергію фотонів з частотою ν1; 2 – роботу виходу електронів з поверхні тіла.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома