Обери метали, які не будуть витісняти атоми Купруму з його солі CuSO4:
Обери ряд металів, які будуть витісняти атоми Феруму з його солі Fe(NO3)3:
Закінчи реакцію взаємодії Zn із кобальт сульфатом CoSO4:
Допиши хімічну реакцію процесу взаємодії Mn з плюмбум нітратом Pb(NO3)2, та вкажи суму усіх коефіцієнтів реакції:
Під час взаємодії розчину сульфатної кислоти H2SO4 з барій йодидом BaI2 утворився осад. Укажи формулу сполуки, яка випадає в осад:
Під час взаємодії розчину ортофосфатної кислоти H3PO4 з кальцій бромідом CaBr2 утворився осад. Зазнач формулу сполуки, яка випадає в осад:
Розчином сульфатної кислоти подіяли на магній карбонат MgCO3. У результаті хімічної взаємодії виділився газ. Визнач формулу газу, який виділився та суму усіх коефіціентів цієї хімічної реакції:
На сіль барій карбонат BaCO3 подіяли розчином хлоридної кислоти HCl. У результаті взаємодії виділився газ. Допиши рівняння хімічної реакції та зазнач коефіцієнти:
HCl + BaCO3 → BaCl2 + H2O + ...↑
На сіль кальцій карбонат CaCO3 подіяли розчином сульфітної кислоти H2SO3. У результаті хімічної взаємодії утворилась сіль і виділився газ. Допиши рівняння хімічної реакції та встанови суму коефіцієнтів вихідних речовин:
H2SO3 + CaCO3 → ... + H2O + ...↑
Під час взаємодії нікель(II) броміду NiBr2 з лугом LiOH утворився осад. Встанови його формулу:
Розчин ферум(II) хлориду прореагував з лугом LiOH. Допиши хімічну реакцію, зазнач коефіцієнти у цій хімічній реакції:
FeCl2 + ... → ... + LiCl
Розчин невідомої солі прореагував з лугом KOH. У результаті реакції утворилась інша сіль - KNO3 та осад хром(III) гідроксиду. Визнач формулу вихідної солі. Закінчи хімічну реакцію та вкажи коефіцієнти у ній:
... + KOH → Cr(OH)3↓ + KNO3
Під час взаємодії цинк хлориду ZnCl2 з аргентум нітратом AgNO3 утворився осад. Укажи формули хімічних сполук, які утворилися в результаті цієї реакції:
ZnCl2 + 2AgNO3 → 2...↓ + ...
Під час взаємодії барій броміду BaBr2 з калій ортофосфатом утворився осад. Встанови формули сполук, які утворилися в результаті цієї реакції:
3BaBr2 + 2K3PO4 → ...↓ + 6...
Розчин барій хлориду BaCl2 прореагував з натрій ортофосфатом утворивши осад. Допиши хімічну реакцію, вказавши формули сполук, які утворилися. Розстав коефіцієнти:
BaCl2 + Na3PO4 → ...↓ + ...
На сіль кальцій карбонат CaCO3 подіяли розчином кислоти. У результаті хімічної взаємодії виділився газ. Встанови формулу кислоти і формулу газу. Допиши рівняння хімічної реакції та вкажи коефіцієнти:
... + CaCO3 = CaSO3 + H2O + ...↑
Розчин нікель(II) хлориду NiCl2 прореагував з лугом. Допиши хімічну реакцію, вказавши формули необхідних речовин, та встанови коефіцієнти у цій хімічній реакції:
NiCl2 + ... = ...↓ + LiCl
Розчин кальцій йодиду CaI2 прореагував з ортофосфатною сіллю, з утворенням осаду. Допиши хімічну реакцію, встановивши формули невідомих сполук. Розстав коефіцієнти:
CaI2 + ... = ...↓ + KI
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома