Дієприкметник
Помилково вжито слово в рядку
Прочитайте текст і виконайте завдання
(1) Навколо аеродрому лежали пшеничні поля, розбавлен..і яскраво-ядучими квітами, над якими тягуче нависали оси. (2) Зранку сонце прогрівало асфальт і сушило траву, що пробивалася крізь бетон..і плити. (3) Біля злітної смуги рвалися на вітрі полотнища прапорів, тяглися дерева, обплетен..і павутиною й запален..і гострим ранковим світлом. (4) Над аеродромом безмежно нависало небо раннього червня, воно розгорталося під вітром, лунко підіймалося, й опадало вниз. (5) Оглушуючи ранок своїм допотопним дуднінням, [...] розвертався над сонним містечком, будячи його з легкого та примарного сну.
З подвоєним нн у тексті треба писати слово
Прочитайте текст і виконайте завдання
(1) Усе починається з дитинства, з колискової, з голосу материнської душі над колискою. (2) Уже в/перше звучання почутої мелодії на/вічно вплітається для маленької дитини багатоголосся душі та світу. (3) Від/тепер відкривається шлях її радощам, смуткові й веселості, тривогам, і сподіванням. (4) І, на/певно, головному — взаємності з життям, зі світом. (5) Колискова — це не/наче душа, яка ходить навшпиньках.
Іменник виділено в словосполученні з тексту
Правильно утворено дієприкметник
Правильно утворені всі форми дієприкметників у рядку
Прочитайте текст і виконайте завдання
(1) Чогось непокоїться хлопець, чомусь безпричинно тягне його в глибінь вечорів, де місяць і зорі ворожать угорі. (2) Ідеш шляхом, і здається тобі, наче от-от зі щастям зустрінешся. (З) І, як загадкові лісові [...], кличуть далекі дівочі пісні. (4) Він часто поривається до них, але близько не наважується підійти. (5) І не тому, що несміливий, а тому, що потаємна, ще нерозпізнана ним дівоча душа була святою для Романа. (6) Ще не знайшов тої, для якої зміг би небо прихилити.
Орфографічну помилку допущено в слові
Позначте рядок, у якому всі дієприкметники пишуться з не разом:
Правильно утворено всі форми дієприкметників у рядку
Відокремленим означенням НЕ МОЖНА замінити підрядну частину в реченні
Редагування НЕ ПОТРЕБУЄ словосполучення
Відокремлене означення вжито в реченні (розділові знаки пропущено)
НЕПРАВИЛЬНО утворено форму дієприкметника в рядку
Лексична помилка є в реченні
Укажіть правильний варіант послідовного заповнення пропусків.
Іменинниця попросила своїх __________ налаштуватися на __________ дійство.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома