Оберіть термін за визначенням:
Літературні, публіцистичні, наукові твори, які розповсюджувалися в рукописах без офіційного дозволу і цензури
Оберіть зайве
Оберіть термін за визначенням:
виступ проти існуючого державного ладу чи загальноприйнятих нарм певної країни, протистояння офіційній ідеології й політиці
Оберіть особу за біографічними даними:
Народився у селянській родині на Чернігівщині; після закінчення юрфаку МДУ працював у Західній Україні; один з засновників УРСС; засуджений до розстрілу з заміною покарання на 15 років ув′язнення; один із засновників Української Гельсинської групи та очільник Української Гельсинської спілки; автор Акту проголошення незалежності України
Оберіть з перерахованого причини появи дисидентського руху
Оберіть правильну відповідь:
Про яку особистість йдеться?
Критикував національну політику керівників УРСР; засуджував дискримінацію українського народу в культурній, мовній та інших сферах; виступав проти ідеї майбутнього злиття націй при комунізмі; був виключений зі Спілки письменників України та ув′язнений на півтора роки; автор праці "Інтернаціоналізм чи русифікація?"
Оберіть правильну відповідь
Оберіть риси, що характеризують дисидентський рух в Україні
Оберіть рядок, у якому всі слова стосуються суті терміна «дисидентство»?
Яке об’єднання, уособлюючи собою «шістдесятництво», посіло важливе місце у громадсько-політичному і культурному житті Києва на початку 1960-х рр.?
Про засідання якої дисидентської організації йдеться в наведеному уривку?
Іван Кандиба згадує: «Виступив Лук'яненко спочатку. Потім я. Я сказав приблизно такі фрази, що викликали тоді навіть між нами непогодження: "Проект програми взагалі я схвалюю. Але мені не подобається те, що на базі марксизму-ленінізму вона побудована". А тоді Вірун мені зразу таку репліку каже: "Без марксизму-ленінізму дальше, як до Києва, не дійдеш". Ну, такий собі конфлікт. І якраз Левко тоді записував свого роду нотатки. Вони так і називаються: "Нотатки на зборах шостого листопада". Потім у справі фігурували... Значить, вирішили все-таки замінити цю програму... І доручили знов-таки Лук'яненку в іншій формі це подати. У новому варіанті програми головним завданням організації була ненасильницька боротьба за громадські права в Україні, за національні та культурні права, за економічні права тощо. Другим етапом боротьби мала бути боротьба за самостійність України».
Коли було утворено організацію, про яку йдеться у фрагменті джерела?
«Головним її ідеологом і засновником був Левко Лук'яненко, який народився на Чернігівщині, закінчив юридичний факультет Московського університету і працював у Львівській області в Радехівському райкомі КПУ. Вони разом із партійним працівником Степаном Віруном на початку ____ року вирішують створити організацію, метою якої буде сприяння виходу України зі складу СРСР».
Установіть відповідність між портретами історичних діячів та їхніми іменами.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома